کمبود مس؛ چالش بزرگ تسلا و سازندگان خودروهای برقی

صنعت خودروی جهان با شتابی بالا در حال حرکت به سمت خودرو برقی و پیشرانه های الکتریکی است، پیشرانه هایی که انرژی آنها به جای سوخت های فسیلی از طریق الکتریسیته ذخیره شده در باتری تامین می شود. اما وابستگی خودروهای برقی به باتری مساله ای است که می تواند در آینده مشکلاتی را در پی داشته باشد، زیرا مواد معدنی مورد نیاز برای ساخت باتری محدود هستند.

تسلا به عنوان یکی از پیشگامان تولید خودرو برقی در این باره احساس خطر کرده و اخیرا از دولت ایالات متحده برای سرمایه گذاری در صنعت معدن درخواست حمایت کرده است. این کمپانی کالیفرنیایی هدف از این کار را حصول اطمینان درباره تامین مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت باتری های لیتیوم یونی – مثل نیکل و مس – اعلام کرده است.

کاربرد مس در ساخت یک خودرو برقی تا دو برابر بیشتر از مدل های درون سوز است. حال آنکه در دهه های گذشته استخراج مس با مشکل سرمایه گذاری کمتر از انتظار روبرو بوده است. در حال حاضر با توجه به افزایش تولید لوازم دیجیتال و کاربرد مس در وسایلی مثل دستیار آمازون Echo و دیگر دستیارهای خانگی، تقاضا برای مس سطح بالایی قرار دارد.

طبق داده های موسسه BSRIA پیش بینی می شود تا سال 2030 این وسایل حدود 1.5 میلیون تن مس مصرف کنند که در مقایسه با رقم 38,000 تنی کنونی بسیار بیشتر خواهد بود.

amazon assistant

خانم سارا مریسال (Sarah Maryssael) مدیر بخش زنجیره تامین تسلا در یک کنفرانس خصوصی گفته این شرکت برای مقابله با چالش های پیش رو، سعی خواهد کرد به جای کبالت، از نیکل در کاتدهای باتری استفاده کند. در زمان فعلی کبالت عمدتا از معادن جمهوری دموکراتیک کنگو استخراج می شود، کشوری که کودکان آن وضعیت مناسبی نداشته و بر سر کارهای سخت و طاقت فرسا گماشته می شوند.

برای اینکه تسلا از این اقدام غیر اخلاقی حمایت نکند، این شرکت کبالت و دیگر مواد معدنی مورد نیاز خود را از استرالیا و ایالات متحده تامین خواهد کرد.

بد نیست اشاره کنیم آینده ای تمام الکتریکی، کشورهای سرتاسر جهان را در زمینه نوآوری باتری به تکاپو انداخته است. در همین راستا هفته گذشته فرانسه و آلمان با همکاری هم از اختصاص بودجه 5 الی 6 میلیارد یورویی خود جهت حمایت از تحقیقات پیشرفته باتری و تاسیس کارخانه های باتری در اروپا خبر دادند.

وزیر دارایی فرانسه درباره این موضوع گفته که سرمایه گذاری موجود نشان می دهد اروپا نباید به واردات تکنولوژی از دو قدرت بزرگ ایالات متحده و چین وابسته باشد. یکی از اولین ثمره های همکاری فرانسوی ها و آلمانی ها، ساخت یک کارخانه پایلوت با 200 کارمند در فرانسه خواهد بود.

با این وجود شاید توسعه جاده هایی با قابلیت اتصال به خطوط برق و شارژ خودروهای برقی در حین حرکت، بتواند تا حد زیادی این مشکل را کمرنگ کند.

مطالب مرتبط

خودروهای تسلا چگونه ۲۲۵ میلیون کیلومتر را در حالت Autopilot طی کرده اند؟ [تماشا کنید]

دیگر همگان دریافته اند که کلید موفقیت آینده صنایع خودروسازی چیزی جز مفهوم «فناوری خودران» نخواهد بود. شرکت فورد وعده داده که تا سال ۲۰۲۱ هزاران اتومبیل خودران را روانه جاده ها نماید. بنز و جنرال موتورز نیز در همین راستا حرکت می کنند. تسلا اما به عنوان یکی از پیشگامان این عرصه، ۹۰ هزار دستگاه خودرو در خیابان... ادامه مطلب

سرقت تسلا مدل S با تبلت و موبایل هوشمند؛ وقتی خودروها هم هک می شوند

محصولات تسلا اگر چه جزو خودروهای سریع و مدرن محسوب می شوند، اما همانند دیگر وسایل نقلیه نقاط ضعف خود را داشته و به لحاظ امنیتی دارای نواقصی هستند. خودروساز پالو آلتویی برای مدل های مختلف خود از کلیدهای ویژه ای استفاده می کند. این کلیدها دارای قابلیت های پیشرفته ای بوده و به اعتقاد تسلا... ادامه مطلب

تسلا از جهنم تولید انبوه گذشت؛ تولید 11.500 دستگاه خودرو در چهارماه

به نظر می رسد که تسلا سرانجام بعد از یک وقفه طولانی به سودآوری رسیده باشد. این شرکت چهار ماه پایانی سال را با تولید بیش از 11.500 دستگاه خودرو از محصولات خود که شامل 7000 مدل 3 می شود را آغاز کرده است. در این 4 ماه تسلا برنامه دارد تا بیش از 80... ادامه مطلب

مدیر عامل پورشه: تسلا را رقیب خود نمی دانیم

حدود دو سالی می شود که آقای الیور بلوم بر صندلی ریاست کمپانی آلمانی پورشه تکیه زده است. قبل از او آقای ماتیاس مولر عهده دار این سمت بود که با تصمیمات اتخاذ شده به کمپانی مادر یعنی فولکس واگن نقل مکان کرده و اکنون مدیریت این کمپانی بزرگ را بر عهده دارد. این تغییرات... ادامه مطلب

وقتی ایلان ماسک قانون شماره یک سیستم اتوپایلوت را نقض می کند

تسلا همواره به دارندگان محصولات خود تاکید کرده در حین استفاده از سیستم هدایت نیمه خودران این کمپانی – موسوم به اتوپایلوت – دست های خود را بر روی فرمان حفظ کنند. اما ایلان ماسک مدیر عامل تسلا اخیرا در طول یک مصاحبه ویدیویی که بخش هایی از آن در داخل مدل 3 برگزار شده،... ادامه مطلب

پیروزی هیوندای کونا در مقابل رقبای برقی؛ بیشترین مسافت قابل پیمایش در شرایط واقعی

مجله انگلیسی ?What Car اخیرا با انجام تست های مختلف بر روی چند خودروی برقی، به این نتیجه رسیده که هیوندای کونا از لحاظ مسافت قابل پیمایش از تمامی آنها برتر است. در تست این مجله با سابقه و قدیمی 14 مدل الکتریکی مورد مقایسه قرار گرفته اند. معیار انتخاب این مدل ها، ظاهرا میزان مسافت... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x