همه چیز درباره آیفون 13
تسلا؛ نامی که 109 خانواده آمریکایی در سال 2018 برای فرزندانشان انتخاب کردند

تسلا؛ نامی که 109 خانواده آمریکایی در سال 2018 برای فرزندانشان انتخاب کردند

بله درست خواندید، سال ۲۰۱۸ در آمریکا ۱۰۹ خانواده اسم کودکشان را تسلا گذاشته اند. البته این آمار نسبت به ۱۴۳ تای سال ۲۰۱۷ کاهش محسوسی داشته. سازمان تامین اجتماعی آمریکا این هفته لیست اسامی کودکان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده که در آن اطلاعات جالبی یافت می شود؛ برای مثال ۲.۵۴۵ کودک آریا (شخصیت سریال محبوب گیم آو ترونز) نام گذاری شده بودند.

میان اسامی کودکان نام شرکت های دیگر مانند مرسدس و بنتلی هم به چشم می خورند

نام تسلا که بیشتر روی دختران گذاشته شده تا پسران، از اوایل سال ۲۰۱۰ شروع به محبوب شدن کرد. بنا بر اطلاعاتی که در سایت Nameberry، (یک وبسایت برای یافتن اسامی کودکان) یافت شد، تسلا نامی با ریشه صرب و کروات به معنای "اهل تسالی" است. البته که تسلا نام خودروی الکتریکی بسیار محبوب کمپانی ایلان ماسک و نیکولا تسلا، مخترع و مهندس اتریشی که کمپانی به یاد او نام گذاری شده نیز هست.

تسلا جزو اسامی کودکان
نیکولا تسلا، مخترع اتریشی

اسامی خودروهای دیگر نیز پای خود را به خانواده های آمریکایی باز کرده اند مانند:

Chevy که روی ۱۷۶ نوزاد گذاشته شده بود، مرسدس (۲۳۶ نوزاد)، لکسوس (۴۰ نوزاد)، آئودی (۱۸ نوزاد)، فورد (۴۱۹ نوزاد)، بنتلی (۳.۳۹۳ نوزاد) و داج (۱۵ نوزاد). نکته جالب دیگر اینکه در سال ۲۰۱۸، ۵۵۱ ادیسون کوچک هم در آمریکا به دنیا آمده اند.

اگرچه اسامی ذکر شده تنها نام های عجیبی نیستند که والدین برای کودکانشان استفاده می کنند. علاوه بر استفاده از نام کمپانی های خودروسازی معروف، نام شرکت های فناوری هم هر از چندگاهی سر از شناسنامه کودکان در می آورد. برای مثال پسری سوئدی که پدرش از کارمندان گوگل بود و همین نام را برای فرزندش انتخاب کرده بود دائما توسط دوستانش دست انداخته می شود. مورد دیگری هم مربوط به دختری بود که قبل از معرفی دستیار صوتی آمازون به نام الکسا، همچین نامی داشت و مادرش مجبور شده نامه ای به جف بزوس درباره مشکلاتی که دخترش با آن ها مواجه شده بنویسد.

بد نیست اشاره کنیم در ایران از سال ۷۰ سازمانی به نام "کمیته نام" تشکیل شده که از گذاشتن اسامی غیر متعارف روی کودکان جلوگیری می کند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato