آیا بی ام و اصالتش را فراموش می کند؟ مقایسه M3 CSL افسانه ای با M2 Competition جدید

موتورهای امروزی کمی بالاتر از دور ایده ال، تمام گشتاور عظیم خود را در اختیار شما می گذارند. اگر به دنبال دستیابی به حداکثر عملکرد در دور 8000 rpm هستید عموما باید سمت ایتالیایی ها بروید.

در حال حاضر موتور 3.2 لیتری خطی 6 سیلندر بی ام و یعنی S54 مهمترین دلیلی است که باعث شده تا M3 E46 پس از 15 سال عرضه توسط بی ام و با رشد قیمتی بسیار زیادی مواجه شود. از دیگر دلایل می توان به شاسی معرکه M3 E46 اشاره کرد. در سال 2006 و زمانی که تولید این مدل برای همیشه متوقف شد بسیاری از افراد اعتقاد داشتند که بهترین خودرو راننده محور جهان که به موتور توربوشارژ مجهز نیست M3 E46 است.

این خودرو همانند یک لحظه شیرین بوده و بعید به نظر می رسد که هیچ کدام از جانشینان آن بتوانند از منظر لذت به جایگاه آن برسند.

اما اگر بگوییم که یک خودروی M دیگر آماده که نه تنها از آن سریع تر است، بلکه برای رانندگی روزمره معرکه است و حتی می تواند سرگرم کننده تر هم باشد چه؟ اگر بخواهیم جور دیگری به قضیه نگاه کنیم باید گفت که M2 Competiton چقدر خوب است که در حال مقایسه آن با یکی از بهترین ها هستیم؟

این خودرو نیاز به معرفی ندارد، در تمامی لیست ها در زمره بهترین خودروهای عرضه شده قرار گرفته است و عملا در حال حاضر رقیب خاصی را در مقابل خود نمی بیند.

موتور 3 لیتری 6 سیلندر توربوشارژ شده این خودرو از بی ام و M4 به عاریت گرفت شده و توانایی تولید حداکثر قدرت 404 اسب بخار را دارد و این نیرو توسط محدود کننده گشتاور الکترونیکی به چرخ های عقب ارسال می شود.

اما تمامی این ها در مقابل تغییراتی که بی ام و 15 سال پیش در تبدیل M3 به یک نسخه خاص موسوم به CSL انجام داد، هیچ است. بی ام و برای سبک تر شدن خودرو حتی شیشه عقب را با نوع نازک تر جایگزین کرد و سقف خودرو را از نوع فیبر کربن ساخت موردی که بعدترها به یک استاندارد در محصولات M تبدیل شد. ورودی هوای موتور فیبرکربنی و کاپوت آلومینیومی و رینگ های سفارشی آلومینیومی که در حدود 11 کیلوگرم سبک تر بودند از دیگر تغییرات این خودرو است.

حداکثر قدرت موتور در نسخه خاص موسوم به CSL از 338 اسب بخار به 360 اسب بخار رسیده بود. بی ام و درب صندوق و پنل ها را با یک فایبرگلاکس خاص جایگزین ورق های فولادی کرد. در نهایت وزن خودرو 110 کیلوگرم کاهش پیدا کرد و وزن نهایی خودرو به 1310 کیلوگرم رسید. رقمی امروزه در یک فورد فیستا ST شاهد آن هستیم.

بین این دو خودرو 15 سال اختلاف سن وجود دارد اما تنها 15 اسب بخار به ازای هر تن تفاوت قدرت دارند. M2 در حدود 76 mm پهنای بیشتری دارد و همینطور قوس گلگیرها نیز بزرگ تر از CSL است. ارتفاع CSL  کمتر و طول کلی آن بیشتر از M2 است. در واقع ابعاد CSL نشان دهنده نسبت طلایی ابعاد در یک کوپه با عملکرد بالا است. رینگ های 19 اینچی در کنار ورودی هوای نامتقارن عالی به نظر می رسد و به راحتی از منظر طراحی M2 را از میدان به در می کند.

صندلی راننده در CSL از فیبرکربن شیشه ای و پوششی از یک ماده سخت به نام Amaretta ساخته شده است. به دلیل این که تنظیمات کافی برای ارتفاع صندلی وجود ندارد، ارتفاع صندلی بالا است. فقط کافی است که یک لحظه پشت M2 بنشیند تا بلوغ بی ام و در فراهم کردن یک محیط عالی برای رانندگی را مشاهده کنید. ارتفاع بسیار پایین صندلی حسی شبیه به یک سوپر اسپرت را به شما القا می کند و این امکان را برای شما فراهم می آورد تا با حرکت چرخ ها جهت حرکت دست ها و سینه های خود را در یک امتداد قرار دهید.

در حالی که در دور 2500 rpm موتور M2 در حدود 550 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. موتور CSL هنوز در حال نفس گیری و زنده شدن است. با فشردن بیشتر پدال گاز، حجم هوای بیشتری  با صدای زیاد به سمت جعبه هوای فیبرکربنی موتور S54 مکیده می شود. با رسیدن دور موتور به 6500 rpm، میل لنگ به سرعت در حال چرخیدن است و سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ های بی ام و موسوم به double-Vanos به کار گرفته می شود. همه چیز برای رسیدن به یک لحظه دلهره آور آماده است و موتور به دور 7900 rpm می رسد.

از این لحاظ M2 باز هم رقیب CSL نخواهد شد. اگرچه وجود توربوشارژ سبب شده تا موتور S55 کمی یک بعدی به نظر برسد، اما کاربردی تر شدن را نیز برای آن به ارمغان آورده است.

جدای از قدرت افسار گسیخته آن، در هر سرعتی و در هر دنده ای M2 به راحتی هرچه تمام تر CSL را جا می گذارد. گرچه در این جا اختلاف وزنی معادل 240 کیلوگرم داریم اما به مقدار بسیار زیادی نیز اختلاف گشتاور وجود دارد.

فرقی نمی کند در جاده باشید و یا در پیست های اتومبیل رانی، تعادل و بالانس CSL معرکه است، حتی اگر ضریب فرمان آن به نسبت مدل معمولی M3 سریع تر باشد. اما در اینجا نیز فرمان M2 که همانند یک دارت تند و تیز حرکت می کند، فرمان CSL را تنبل جلوه می دهد.

امروزه M2 با جعبه دنده 7 سرعته دو کلاچه عملکردی در حد یک سوپرخودرو دارد اما جعبه دنده 6 سرعته دستی همان چیزی است که حس و حال کنترل کامل یک سوپر کوپه را به شما می دهد. شاید کنترل پدال ها، فرمان و تعویض دنده در حد اندازه های پورشه کیمن نباشد، اما دقت، شرایط وزنی و یکپارچگی آن به زیبایی راننده را درگیر خود می کند. ترمز، تعویض دنده، چرخاندن فرمان و دوباره فشردن پدال گاز زندگی با یک کوپه M نشان را معنا می کند.

اما همه چیز در بخش شاسی و تعادل معنا می شود، جایی که CSL بسیار طبیعی تر و به قولی" Neutral" به نظر می رسد. همچنین مرکز ثقل پایین تر CSL به کمک آن می آید.

M2 دائما به دنبال کنترل کردن شرایط است و تحت هر شرایطی به دنبال ایجاد ثبات است که این مسئله کمی فریبنده به نظر می رسد. در عین حال تمایل به بیش فرمانی محور عقب نیز وجود دارد و اگر علاقه به این کار داشته باشید این کار را نیز انجام می دهد اما به طور گسترده ای کنترل می شود و اگر انتهای خودرو را از دست دهید ESP به سرعت وارد مدار می شود و ارسال گشتاور را به کلی قطع می کند، این مسئله درست همانطور که به نظر می رسد در شما یک اعتیاد ایجاد می کند. اعتیادی که باعث می شود تا جادوی واقعی M را از دست بدهید. در لحظه ای که خودرو برای رسیدن به چسبندگی بیشتر و غلبه بر لغزش به جاده چنگ می زند جادو  اتفاق می افتد اما در M2 شما بسیاری از این لحظات را به دلیل دخالت ESP از دست خواهید داد.

بی ام و

بنابراین M2 سرگرم کننده تر است اما CSL دقیق تر است و ماشین ارزشمندتری در این مقایسه به نظر می رسد. اما در نهایت  همه چیز به اولویت شخصی باز می گردد. داشتن هر کدام از این دو همانند تبدیل شدن رویا به واقعیت دارد. بخش M POWER ب ام و یا بی ام و M GmBH شاید اخیرا با انتقادات زیادی رو به رو شده باشد اما M2 بازگشت شکوهمند و مجدد به کوپه های افسانه ای همچون CSL است و به همین دلیل باید به بی ام و تبریک گفت.

M3 CSLM2 Competition
قیمت58,445 (در سال 2003)

55 هزار پوند (قیمت فعلی)

50,975 پوند
موتور6 سیلندر تنفس طبیعی، 3246cc6 سیلندر تویین توربو، 2963cc
قدرت360 اسب بخار در دور 7900404 اسب بخار در دور 5250-7000
گشتاور370 نیوتن متر550 نیوتن متر
جعبه نده6 سرعته SMG6 سرعته دستی
وزن1310 کیلوگرم1550 کیلوگرم

 

تور کیش

مطالب مرتبط

بررسی ویدیویی ب ام و X7 توسط کلکسیونر ایرانی ساکن آمریکا [تماشا کنید]

در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017 بود که ب ام و با پرده برداری از کانسپت X7 iPerformance تمایل خود را برای تولید یک شاسی بلند فول سایز نشان داد. نتیجه این تمایل یک سال بعد در اکتبر 2018 نمود پیدا کرد و باواریایی ها طی مراسمی آنلاین از نسخه خیابانی کانسپت مذکور با نام X7... ادامه مطلب

کانسپت ب ام و i4 معرفی شد؛ پیش نمایشی از یک سدان تمام الکتریکی پیشرفته

اگر چه شیوع ویروس کرونا نمایشگاه خودروی ژنو امسال را لغو کرد، اما خودروسازان طبق برنامه پیشین خود نسبت به معرفی آنلاین محصولات جدید خود اقدام می کنند. ب ام و یکی از این خودروسازان است که با رونمایی از کانسپت i4 خبر ساز شده است.کانسپت ب ام و i4 در واقع پیش نمایشی از... ادامه مطلب

مسابقه درگ ب ام و M5 Competition با سه استیشن قدرتمند آلمانی [تماشا کنید]

مت واتسون و دیگر همکاران وی در Carwow در جدیدترین مسابقه درگ خود به سراغ سه استیشن بسیار قدرتمند آلمانی رفته و آنها را در برابر سوپر سدان ب ام و M5 Competition قرار داده اند. این استیشن ها عبارتند از آئودی RS6 آوانت، مرسدس E63 AMG واگن و پورشه پانامرا اسپرت توریسمو S E-Hybrid.شاید... ادامه مطلب

پرشیا خودرو رسما وارد بازار قطعات یدکی شد

شرایط سخت تحریم و کاهش حجم بازار فرصتی را فراهم کرده تا شرکت های حاضر در صنعت خودرو بتوانند به شکل جزئی تری به زوایای مختلف کسب و کار خود بپردازند. پرشیا خودرو نیز طی ماه های اخیر چنین رویه ای را در پیش گرفته است و پس از ورود به بازار خودروهای دست دوم،... ادامه مطلب

نگاهی به ویژگی های ب ام و سری 7 همراه با کارشناس ایرانی ب ام و [تماشا کنید]

تقریبا یک سال از زمان معرفی نسخه فیس لیفت ب ام و سری 7 سپری شده؛ بی شک شاخص ترین و اصلی ترین تفاوت رخ داده در این نسخه، جلوپنجره بسیار بزرگ آن است که از کراس اوور X7 الگوبرداری شده و در مقایسه با قبل 40 درصد رشد ابعاد داشته است.اگر چه مدیران ب... ادامه مطلب

خبرهای صنعت خودرو جهان؛ از ادغام فیات کرایسلر با پژو تا معرفی ارزان ترین محصول هیوندای

در هفته ای که گذشت اخبار مهم و متفاوتی از صنعت خودرو جهان به گوش رسید که مهم ترین آنها ادغام فیات کرایسلر و گروه PSA (پژو و سیتروئن) بود. اما این تنها خبر مهم در هفته گذشته نبود و خودروسازان آلمانی خبرهای مهمی از آینده بسیار نزدیک صنعت خودروسازی را رسانه ای کردند. در... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟