بررسی هیوندای النترا 2019 ؛ شجاعت کره ای ها در طراحی یک سدان متفاوت

بررسی هیوندای النترا 2019 ؛ شجاعت کره ای ها در طراحی یک سدان متفاوت

هیوندای النترا در سال ۲۰۱۹ میلادی با نوعی به روزرسانی و تغییرات ظاهری مواجه شده است. قوای محرکه آن همانند سال قبل بوده و بدون تغییر باقی مانده اما ظاهر این خودرو تهاجمی‌ و پرخاشگرانه‌تر شده است. سامانه مالتی مدیای آن اصلاح شده و برخی تجهیزات مدرن ایمنی بدان افزوده گشته است.

النترا در کلاس سدان‌های کامپکت با بسیاری از مدل های اصلاح شده نظیر: هوندا سیویک، شورولت کروز و تویوتا کرولا رقابت می‌کند.

نه چندان سریع...

اگرچه نباید از هیوندای النترا ۲۰۱۹ انتظار یک رانندگی بسیار سریع و هیجان انگیز را داشته باشید اما از طرف دیگر، انتظار شتاب پایین و آزار دهنده نیز از آن نمی‌رود. در نسخه لیمیتد هیوندای النترا ۲۰۱۹، یک پیشرانه ۲ لیتری به قدرت ۱۴۷ اسب بخار، به همراه گیربکس اتوماتیک شش سرعته انجام وظیفه می‌نماید.

در تریم SE نیز به طور استاندارد از یک گیربکس شش سرعته دستی به منظور انتقال نیرو به چرخ‌های جلو استفاده شده است. همچنین عملکرد گیربکس اتوماتیک به اندازه کافی سریع بوده و تعویض دنده‌های آن به نرمی و با دقت کافی انجام می شود.

ضمنا پیشرانه ۱.۴ لیتری ۱۲۸ اسب‌بخاری توربوشارژ و نیز پیشرانه ۱.۶ لیتری توربوشارژ ۲۰۱ اسب بخاری، به ترتیب در نسخه‌های اکو و اسپرت هیوندای النترا ۲۰۱۹ مشغول به انجام وظیفه هستند.

نوع حرکت النترا در بزرگراه نشان از کنترل پذیری خوب، چسبندگی بالا و تعادل مناسب آن دارد. نوع سواری این خودرو نیز کمی سفت احساس می‌شود و دست اندازها به طور محسوسی قابل ادراک هستند که البته مشکل چندان پر اهمیتی به نظر نمی‌رسد.

مسئله ای که اینجا اهمیت پیدا می‌کند و می‌تواند سرنشینان را آزار دهد، سر و صدای ناشی از طنین باد و نویز تایرها در تماس با سطح آسفالت است که در داخل کابین به طور واضح به گوش می‌رسد. پیشرانه نیز گاه و بیگاه با غرش‌هایی نه چندان گوشنواز اعلام حضور می‌نماید.

از نظر مصرف سوخت، النترا ۲.۰ لیتری تنفس طبیعی نمره مناسبی کسب می‌کند. مصرف سوخت این خودرو برابر ۸.۱۱ (شهر) و ۶.۲ (بزرگراه) و ۷.۱ (سیکل ترکیبی) لیتر در ازای پیمایش هر ۱۰۰ کیلومتر است. از جهت مقایسه بهتر است بدانید که میزان مصرف سوخت در نسخه پایه تویوتا کرولا معادل ۷.۸ (شهر) و  ۶.۲ (بزرگراه) و ۷.۱ (سیکل ترکیبی) لیتر در ازای پیمایش هر ۱۰۰ کیلومتر است.

همچنین میزان مصرف سوخت نسخه اکو هیوندا النترا ۲۰۱۹ برابر ۶.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر بوده و مصرف تریم اسپرت معادل ۸.۱ واحد در سیکل ترکیبی است.

کابین دلپذیر، تکنولوژی مدرن

اگرچه هیوندای النترا یک خودروی اقتصادی محسوب می‌شود و کابین آن از هیچ گونه اِلِمان خاصی برخوردار نیست اما باید گفت که کابین این خودرو نسبتا خوش ساخت بوده و متریال به کار گرفته شده در آن از کیفیت مناسبی برخوردار است.

نوع طراحی کابین نیز متناسب و زیبا به نظر می‌رسد. در نمونه مورد بررسی آپشن‌هایی نظیر: صندلی‌های چرمی، شارژر بی‌سیم و سیستم صوتی پریمیوم حضور دارند. صفحه نمایشگر سیستم مالتی مدیا در جایگاه مناسبی نصب شده و از سایز معقول و منطقی برخوردار گردیده است؛ حساسیت تاچ آن مناسب بوده و منوی گزینه‌های انتخابی از ساختاری منطقی بهره می‌برد که کار با آن را آسان نموده است.

به طور کلی سیستم اطلاعات سرگرمی هیوندای النترا ۲۰۱۹ را می‌توان یکی از اصلی‌ترین نقاط قوت کابین این خودرو نسبت به رقبایش دانست. همچنین یک صفحه نمایشگر لمسی هشت اینچی به همراه سامانه رهیاب نیز به صورت انتخابی قابل سفارش خواهد بود. قابلیت اندروید اتو و اپل کارپلی هم به طور استاندارد در این خودرو حضور دارند.

اتاق فشرده

اگرچه صندلی‌های ردیف عقب فضای کافی پا و سر را برای سرنشینان فراهم نمی‌کند اما برای افراد با قد متوسط، تقریبا مناسب است.گنجایش صندوق عقب النترا برابر ۴۰۸ لیتر است که اندکی نسبت به کرولا برتری دارد.

قیمت و تجهیزات ایمنی

hyundai

نسخه پایه النترا ۲۰۱۹ برابر ۱۸,۱۲۰ دلار قیمت خورده اما بهای نسخه مورد بررسی یعنی تریم لیمیتد برابر ۲۶,۹۶۰  دلار است.

تجهیزاتی نظیر: ترمز خودکار اضطراری، دستیار نگهدارنده بین خطوط، کروز کنترل تطبیق پذیر، مانیتورینگ نقطه کور و سامانه پایش هوشیاری راننده، موجب این افزایش قیمت گردیده است.

هیوندای النترا 2019

هیوندای النترا ۲۰۱۹ شاید در حال حاضر چندان قابلیت تبدیل شدن به پرچمدار این کلاس، یعنی کلاس سدان‌های کامپکت را نداشته باشد اما از تجهیزات ایمنی و امکانات مناسبی برخوردار بوده و می‌تواند با بهبود برخی ضعف‌ها، برای دستیابی به آن جایگاه مهم تلاش نماید.

نظر شما در مورد آخرین نسل هیوندای النترا چیست؟

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato