اتحادیه وای‌فای عضویت هواوی را به تعلیق درآورد

اتحادیه وای‌فای عضویت هواوی را به تعلیق درآورد

در ادامه روند تحریم هواوی از سوی شرکت‌های تکنولوژی، بدبیاری‌های دومینو وار آن ادامه دارد و حالا اتحادیه وای‌فای (Wi-Fi Alliance) عضویت این شرکت را موقتا به تعلیق در آورده است.

از زمان شروع ممنوعیت‌های تجاری علیه هواوی به دستور ترامپ که این شرکت را از استفاده از محصولات و سرویس‌های مخابراتی مستقر در آمریکا منع می‌کند، هر روز خبرهای تازه‌ای از قطع ارتباط و همکاری سرویس‌دهنده‌های مختلف با این غول تکنولوژی چینی شنیده می‌شود. تا اینجا کمپانی ها و سرویس‌هایی مثل گوگل، اندروید، کوالکام، اینتل، مایکروسافت و ARM همکاری خود با هواوی را قطع کرده‌اند و به نظر می‌رسد حالا اتحادیه وای‌فای هم به این جمع اضافه شده است.

این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که برای اطاعت از قانون جدید وزارت بازرگانی آمریکا، بدون لغو کامل عضویت هواوی فعالیت‌های این شرکت در اتحادیه که شامل قانون مذکور می‌شود را ممنوع می‌کند.

تحریم هواوی

اتحادیه وای‌فای سازمانی است که تکنولوژی وای‌فای را توسعه داده و محصولاتی را که در این حوزه تولید می‌شوند از لحاظ تطابق با استانداردهای این تکنولوژی گواهی می‌کند. این سازمان در واقع کنسرسیومی از شرکت‌های اپل، کوالکام، برادکام، اینتل و شرکت‌های دیگر است که بر توسعه تکنولوژی وای‌فای تاثیر مستقیم دارند.

با اینکه لغو عضویت موقت هواوی در اتحادیه وای‌فای به این معنی نیست که این شرکت دیگر قادر به تولید محصولات مرتبط با تکنولوژی وای‌فای نخواهد بود، اما این پیامد را در پی دارد که هواوی دیگر نقشی در توسعه و روند پیشرفت این تکنولوژی نداشته و در واقع در تصمیم‌گیری برای آینده این تکنولوژی دخالتی نخواهد داشت.

عکس‌العمل هواوی به این موضوع می‌تواند شروع توسعه یک کنسرسیوم وای‌فای مستقل یا ملحق شدن به سایر کنسرسیوم‌های فعال خارج از ایالات متحده باشد. اما با این‌حال بدون اجازه فعالیت در اتحادیه وای‌فای، ادامه رقابت در بازارهای جهانی برای هواوی بسیار مشکل خواهد بود.

علاوه بر اتحادیه وای‌فای، سازمان‌های غیر انتفاعی دیگر هم به تحریم هواوی رو آورده‌اند که SD Association از آن جمله است. 

ویجیاتو

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato