دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

آیا حوزه آی‌تی با کمبود نیروی متخصص مواجه است؟

در حالی که تقاضا در حوزه طراحی و توسعه اپلیکیشن روز به روز افزایش پیدا می کند، تیم های توسعه نرم افزار با این روند هماهنگ نیستند و مشکل اصلی به کمبود نیروی انسانی ماهر در زمینه توسعه اپ بر می گردد.

این نتیجه پرسشنامه‌ای است که 3300 مدیر حوزه آی‌تی را مورد بررسی قرار داده و OutSystems انجام و آنالیز آن را به عهده داشته است. کمبود مهارت توسعه‌دهندگان چندین سال است که به عنوان یک مشکل بزرگ خود را نشان داده و تحقیق اخیر هم بهبودی در روند سابق نشان نمی‌دهد.

دگرگونی‌های زیاد ناشی از رشد تکنولوژی، تقاضا برای توسعه در حوزه اپلیکیشن و نرم‌افزار را افزایش داده چرا که مدیران تجارت برای بهبود تجربه کاربری و رقابت با کسب و کارهای دیگر به داده‌ها و آنالیز آن‌ها نیاز داشته و به همین دلیل امروزه خلا توسعه دهندگان مجرب بیشتر احساس می‌شود.

تور کیش

توسعه دهنده

بر اساس آماری که از این حوزه منتشر شده، 65 درصد از توسعه دهندگان قول تحویل 10 اپلیکیشن یا بیشتر را در سال 2019 داده‌اند، 38 درصد می‌توانند 25 اپ یا بیشتر آماده کنند و فقط 15 درصد برای آماده سازی 100 اپ یا بیشتر اعلام آمادگی کرده‌اند.

با این اوصاف در حالی که تقاضا برای تولید اپلیکیشن بالاست، تیم‌های توسعه دهنده نمی‌توانند پاسخگوی این تقاضا باشند. تنها 36 درصد از سازمان‌های مورد بررسی در این تحقیق، تیم توسعه‌دهندگانشان را در سال جدید گسترش داده‌اند.

با این حال تیم‌های توسعه دهنده در زمینه طراحی، ساخت، تست و تحویل اپ عملکرد رو به رشدی داشته‌اند. 61 درصد مدیران آی‌تی اعلام کرده‌اند که طراحی هر اپلیکیشن به صورت میانگین 4 ماه یا کمتر برای آن‌ها طول می‌کشد در حالی که سال قبل 54 درصد مشاغل چنین عملکردی داشته‌اند. اما با وجود این نقطه مثبت، هنوز هم عقب افتادگی در برنامه‌ها یک مشکل اساسی برای این تیم‌ها محسوب می‌شود.

دو سوم متخصصان این حوزه ابراز کرده‌اند که 1 اپ از برنامه عقب هستند و 19 درصد آن‌ها بیشتر از 10 اپ عقب افتاده دارند. در این میان فقط 39 درصد تیم‌ها اعلام کردند که وضعیت برنامه‌های عقب افتاده‌شان نسبت به سال قبل بهتر شده است و 50 درصد گفته‌اند که با همان روند پارسال کارشان را ادامه می‌دهند.

توسعه دهنده

مساله اصلی پیدا کردن نیروی کار لازم برای پر کردن این خلا است با این حال صاحبان مشاغل می‌گویند که یافتن نیروی متخصص اصلا کارراحتی نیست و نیروها باید زمان قابل توجهی را برای آموزش صرف کنند. در این شرایط تربیت متخصصان در حوزه‌های توسعه وب، توسعه موبایل و توسعه API و backend از اولویت بیشتری برخوردارند.

تیم تحقیق به عنوان راهکار، رفتن به سمت پلتفرم‌های کم‌کد را پیشنهاد می‌کند که باعث می‌شود کاربران طراحی و توسعه اپ‌ها را خودشان به عهده بگیرند. علاوه بر این استفاده از متدها و تکنولوژی‌های مرتبط که بتواند بازدهی توسعه‌دهندگان را افزایش دهد نیز راه حل دیگری برای این مساله تلقی می‌شود.

اما مهم‌ترین راهکار این است که مدیران برای آموزش کارمندان خود پا را فراتر گذاشته و توسعه‌دهندگان را با آموزش‌ها و تکنولوژی‌های جدید به روز نگاه دارند چرا که این موضوع قطعا منجر به بالاتر رفتن بهره‌وری آن‌ها خواهد شد.

مطالب مرتبط

مایکروسافت نسخه پیش نمایش Stream را ارائه کرد؛ سرویس اشتراک گذاری ویدئو برای کسب و کارها

نزدیک به یک دهه قبل، مایکروسافت اولین سرویس استریم ویدئویی خود را با نام Soapbox معرفی کرد، هرچند نتوانست به موفقیت دست یافته و با مشکلات فیلترینگ محتوی نیز روبرو شد. سرویس یاد شده نهایتاً پس از اینکه در رقابت با یوتوب و دیگر شرکت های ارائه دهنده خدمات ویدئویی ناکام ماند، توسط ارائه دهنده اش... ادامه مطلب

چگونه استراتژی الیزابت هولمز او را میلیاردر کرد

در هر نسل، کار آفرینانی هستند که موفقیتشان سر به فلک می کشد. موفقیت را از ابعاد مختلف می توان بررسی کرد؛ بعضی جنبه مالی آن را مهم تر می دانند، بعضی کاربردی بودن و بعضی خدمت کردن به بشر را.از میان این افراد، یک گروه استثنایی وجود دارد: آن هایی که موفقیت کسب و کارشان... ادامه مطلب

طعنه مجلس به دولت در خصوص فعالیت گسترده سایت‌های شرط‌بندی

«امیر خجسته» رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تاسف از خدمات سایت‌های شرط‌بندی آنلاین در کشور از وزیر ارتباطات کشورمان خواست که پاسخگوی هدر رفت میلیاردها تومان در این سایت‌ها باشد. او اظهار داشته که گویی هیچ عزمی برای برخورد با «این پدیده ی شوم و انگل گونه»... ادامه مطلب

مسابقه برنامه نویسی کدکاپ ۴ با حمایت دیجی‌کالا برگزار می شود

چهارمین دوره مسابقات برنامه نویسی «کدکاپ» در مهر و آبان سال جاری با همکاری مرکز نوآوری شریف، Quera و تحت حمایت دیجی کالا برگزار خواهد شد.کدکاپ که در سال های گذشته سه دوره از آن با مشارکت ۴۰۰۰ شرکت کننده برگزار شده، یک رقابت برنامه نویسی است که شرکت در آن برای تمامی برنامه نویسان فارغ... ادامه مطلب

بیست و پنج عادت روزانه ای که شما را باهوش تر می کنند

آیا دوست دارید ذهن خود را فراخ تر کنید؟ باید بدانید که با اندکی تلاش و پیشرفت روزانه، می توانید کارهای ناشدنی را ممکن کنید. در Quaro که یک سایت پرسش و پاسخ است، مطلبی درج شد بود با عنوان «چه کار کنیم تا هر روز اندکی باهوش تر شویم؟» که در آن خوانندگان، عادت ها... ادامه مطلب

گزارش مالی کوالکام از سه ماهه سوم ۲۰۱۵ منتشر شد؛ ۱۵ درصد از نیروی کار این شرکت تعدیل می شود

کوالکام عاقبت گزارش مالی خود برای سه ماهه اخیر را منتشر نموده، گزارشی که حاکی از اخبار ناخوشایندی است و از تعدیل شدن ۱۵ درصد نیروی کاری این شرکت به منظور بهبود ساختار و اوضاع اقتصای اش حکایت دارد.در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.ناگفته نماند که این تعدیل و بهبودهای یاد شده ناگزیر به نظر می... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x