مایکروسافت از ویژگی های سیستم عامل مدرن Windows Core می گوید

مایکروسافت در نمایشگاه کامپیوتکس 2019 تایوان از سیستم عامل جدیدی صحبت می کند که می تواند آینده کامپیوترهای شخصی مبتنی بر ویندوز را متحول کند.

نیک پارکر، مدیر ارشد محصولات مصرفی مایکروسافت در این رویداد به شکل کلی از آینده سیستم عامل ها سخن گفت. برخلاف انتظارات، خبری از معرفی ویندوز لایت در کار نبود اما به عقیده این مدیر مایکروسافت، چیپست ها و قطعات جدید به سیستم عامل مدرن نیاز دارند که نیازهای تازه کاربران را برآورده کنند.

این سیستم عامل مدرن از نظر مایکروسافت با مشخصه های زیر شناخته می شود:

  • آپدیت های بی وقفه: ارائه به روز رسانی ها در سیستم عامل مدرن به دور از چشم کاربر و در پس زمینه انجام می شود. این آپدیت ها کاملاً قابل اطمینان بوده و در سریع ترین زمان ممکن به دست کاربر می رسند.
  • ایمنی از پایه: در این سیستم عامل، سطوح مختلف امنیتی تعریف می شود. اجرای برنامه ها از سیستم عامل جداست و فرایند پردازش هم مستقل از اپلیکیشن ها صورت می گیرد. با این روش، کاربر از حملات خرابکارانه در امان می ماند.
  • ارتباط دائمی: در سیستم عامل مدرن مایکروسافت، ارتباطات وای فای و LTE 5G همیشه برقرار هستند و کاربر هیچگونه نگرانی نسبت به قطع شدن ارتباط ندارد. تمامی دستگاه های کاربر هم به یکدیگر متصل هستند.
  • کارآیی ماندگار: از لحظه ای که کاربر محصول را می خرد، همه چیز آماده به کار است و نگرانی در مورد شارژ باتری دستگاه هم وجود ندارد. رفع این نیاز پایه، کاربران را خوشحال تر از قبل می کند.
  • متصل به کلاود: در آینده، توان پردازش کلاود برای بهبود تجربه کاربری استفاده می شود. هوش مصنوعی در این زمینه نقش مهمی دارد و سیستم عامل مدرن، نیازهای آتی کاربر را هم تشخیص می دهد.
  • استفاده چندبعدی: سیستم عامل مدرن به انواع روش های تعامل مانند قلم، صدا، لمس یا حتی نگاه پاسخ می دهد. البته کیبورد و ماوس هم پشتیبانی می شوند.
  • فرم فکتور متنوع: سیستم عامل مدرن از تمام فرم فکتورهای جدید پشتیبانی کرده و خودش را با آنها تطبیق می دهد.

مایکروسافت می گوید سرمایه هنگفتی را به توسعه این سیستم عامل مدرن اختصاص داده و احتمالاً آپدیت های بعدی ویندوز 10 هم به همین طریق به دست کاربران می رسند. با این حال شاید سیستم عامل مدرن و نهایی مایکروسافت با نامی کاملاً متفاوت معرفی شود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟