مینگ-چی کو: سامسونگ و اپل بیشترین سود را از تحریم هواوی می‌برند

مینگ-چی کو: سامسونگ و اپل بیشترین سود را از تحریم هواوی می‌برند

هواوی دومین بازیگر بزرگ بازار موبایل است اما اگر تحریم های این کمپانی به قوت خود باقی بمانند، مشتریان آنها چاره ای جز روی آوردن به محصولات شرکت های دیگر از جمله سامسونگ و اپل نخواهند داشت.

کو: آیفون های ۲۰۲۰ با شبکه ۵G سازگاری خواهند داشت

مینگ-چی کو، تحلیلگر به‌نام صنعت فناوری بر این باور است که اپل و سامسونگ بیشترین سود را از قطع دسترسی هواوی به سرویس های گوگل خواهند برد چرا که مشتریان غیر چینی آنها را به خود جذب می کنند. وی به عدم تمایل اپراتورها به همکاری با هواوی نیز اشاره کرده:

تعدادی از اپراتورهای خارج از بازار چین عرضه موبایل های هواوی را متوقف کرده‌اند و این مساله به فروش آیفون های اپل کمک می کند. در صورتی که کاهش عرضه محصولات این شرکت در خارج از چین ادامه یابد، اپل با فروش بیشتر در بازارهای جهانی عملکرد نامطلوب خود در چین را جبران کرده و عرضه جهانی آیفون دوباره به حدود ۲۰۰ میلیون دستگاه بر خواهد گشت.

فروش آیفونکو قبلا پیش بینی کرده بود که فروش آیفون تنها در صورت عرضه مدل‌های سازگار با شبکه ۵G به این میزان برسد. این تحلیلگر تاثیر تحریم هواوی بر عملکرد سامسونگ را حتی برجسته از اپل می داند. به گفته او اگر هواوی از بازارهای بین المللی خارج شود سامسونگ احتمالا موفق به عرضه ۳۰۰ تا ۳۲۰ میلیون دستگاه موبایل می شود.  این در حالی است که پیش بینی های قبلی از فروش ۲۹۰ میلیون موبایل گلکسی حکایت داشتند.

وی علی رغم تردیدهای قبلی در گزارش جدید خود تاکید کرده توافق اپل و کوالکام بر سر حقوق پتنت ها از یک سو و تصمیم اینتل برای خروج از بازار چیپ های ۵G از سوی دیگر، بدین معنی است که آیفون های ۲۰۲۰ اپل با پشتیبانی از شبکه نسل پنجم از راه خواهند رسید.

 

تماشا کنید: نگاه نزدیک دیجیاتو: فناوری سوپرشارژ هواوی پی ۳۰ پرو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato