سامسونگ در حال سرمایه‌گذاری روی توسعه شبکه 6G است

سامسونگ در حال سرمایه‌گذاری روی توسعه شبکه 6G است

فناوری مورد انتظار ۵G کم کم در حال فراگیر شدن بوده و در بعضی مناطق خاص در اختیار کاربران قرار گرفته است. این تکنولوژی هنوز تا رسیدن به مرحله بلوغ راه زیادی دارد اما کمپانی سامسونگ با نگاهی بلندمدت، از همین حالا به فکر توسعه شبکه ۶G بوده و بدین منظور، سرمایه گذاری روی پروژه نسل ششم بسترهای مخابراتی را آغاز کرده است.

سامسونگ یک تیم خبره با مرکز پژهش اختصاصی را برای پروژه در نظر گرفته است

بر اساس گزارش های موجود، شرکت کره ای با انتخاب تیمی از محققان خبره از واحد تحقیق و توسعه خود، یک مرکز پژوهشی مخصوص را در اختیارشان قرار داده تا روی توسعه و استانداردسازی شبکه ۶G تمرکز کنند. به گفته مقامات سامسونگ، تیم منتخب شامل گروهی از محققان است که در حالت عادی روی استانداردهای فناوری ارتباطات کار می کنند و حالا با گسترش بودجه، نفرات و حوزه کاری، تیم جدید روی نسل ششم شبکه های مخابراتی کار خواهد کرد.

لازم به اشاره است که مرکز پژوهشی مورد بحث، بخشی از مرکز پیشرفته تحقیقات ارتباطی سامسونگ است که به عنوان بازوی پژوهشی اصلی کمپانی کره ای در سئول فعالیت می کند.

شبکه 6G

شاید تصمیم اخیر سامسونگ اندکی عجولانه به نظر برسد؛ اما سرمایه گذاری روی فناوری هایی که چند سال بعد به مرحله رشد می رسند کاری است که بسیاری از رهبران دنیای تکنولوژی به صورت مستمر انجام می دهند.

در ضمن با وجود جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده که منجر به بروز مشکلاتی برای هواوی (به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه زیرساخت های مخابراتی) شده، سامسونگ فرصت را مغتنم شمرده و می تواند حضور خود را در این حوزه تحکیم کند.

گفتنی است در کنار توسعه شبکه ۶G، واحد تحقیق و توسعه سامسونگ برنامه های ویژه ای هم برای هوش مصنوعی و فناوری رباتیک دارد که احتمالاً در آینده نزدیک جزئیات بیشتری از این موضوع مشخص خواهد شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato