ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

659f5a93-ford-interiors-hand-sanitizers-sunscreen-2
خودرو

فورد درباره اثرات مخرب مواد آرایشی و بهداشتی روی اجزای کابین خودروها هشدار داد

با فرا رسیدن تابستان، اکثر مردم به استفاده بیشتر از کرم ها و لوسیون های ضد آفتاب و همچنین مواد ضد عفونی کننده دست رو می آورند. اگر چه این کار برای ارتقای سلامت و ...

با فرا رسیدن تابستان، اکثر مردم به استفاده بیشتر از کرم ها و لوسیون های ضد آفتاب و همچنین مواد ضد عفونی کننده دست رو می آورند. اگر چه این کار برای ارتقای سلامت و بهداشت افراد بسیار مفید است، اما می تواند برای خودروها اثراتی منفی و مخرب به دنبال داشته باشد.

به گفته فورد، مواد شیمیایی به کار برده شده در چنین محصولاتی با برخی سطوح معین واکنش نشان داده و باعث پوسیدگی آنها می شوند. مارک مونتگومری (Mark Montgomery) مهندس ارشد بخش مواد شاخه اروپای فورد در این باره گفته:

از ضد عفونی کننده دست گرفته تا کرم های ضد آفتاب و دفع کننده های حشرات، سلیقه مشتریان مدام در حال تغییر بوده و همواره محصولاتی جدید راهی بازار می شوند. حتی بی ضررترین محصولات نیز وقتی صدها و حتی هزاران بار با سطوحی تماس پیدا می کنند، ممکن است مشکلاتی را به بار آورند.

فورد

تحقیقاتی که در بازار اروپا در رابطه با ضد عفونی کننده های دست – شامل ژل، کف و دستمال – انجام شده، نشان می دهند استفاده از آنها تا سال 2024 به اندازه 60 درصد افزایش پیدا خواهد کرد. سال گذشته میزان فروش این دسته از مواد 371.92 میلیون دلار تخمین زده شده بود، حال آنکه برای سال 2024 رقم 593.62 میلیون دلاری برای آنها پیش بینی شده است. این مواد در ترکیبات خود دارای اتانول هستند.

حال کرم ها و لوسیون های ضد آفتاب را در نظر بگیرید که مقدار زیادی اکسید تیتانیوم در ترکیبات خود دارند. این ماده با پلاستیک و روغن های طبیعی موجود در پوشش های چرمی، به ویژه وقتی حرارت بالا است، واکنش نشان می دهد. مواد به کار رفته در دفع کننده حشرات نیز خصوصیات مشابهی دارد.

آنطور که ریچارد کایل (Richard Kyle) یکی از مهندسین مواد فورد گفته، گزارش های زیادی از خوردگی بیش از حد قسمت های مختلف کابین در کشور ترکیه دریافت شده بود. پس از انجام تحقیقات مشخص شد که یکی از محصولات پرطرفدار ضد عفونی کننده دست حاوی بیش از 80 درصد اتانول بود و ریشه مشکل در واقع به این ماده باز می گشت.

با توجه به یافته های فورد به نظر می رسد بازبینی در ترکیبات مواد بهداشتی یک امر ضروری باشد. در پایان می توانید کلیپی را در رابطه با آزمایشات فورد که روی مواد به کار رفته در کابین انجام می شوند، مشاهده فرمایید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

    می‌خوان مردم کمتر آرایش کنن
    ولی کور خوندن

مطالب پیشنهادی