ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تاکسی های پرنده
تکنولوژی

احتمال حضور تاکسی های پرنده در المپیک 2024 پاریس

تقریبا می توان مطمئن بود که حمل و نقل افرادی که برای المپیک 2024 پاریس به این شهر سفر می کنند تبدیل به کابوس خواهد شد، اما ممکن است تکنولوژی راه حلی برای این موضوع ...

پویا حامدی
نوشته شده توسط پویا حامدی | ۳ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۰

تقریبا می توان مطمئن بود که حمل و نقل افرادی که برای المپیک 2024 پاریس به این شهر سفر می کنند تبدیل به کابوس خواهد شد، اما ممکن است تکنولوژی راه حلی برای این موضوع داشته باشد.

این تاکسی ها هر شش دقیقه پرواز خواهند کرد

ایرباس، فرودگاه های پاریس و سازمان حمل و نقل پاریس در حال بررسی امکان استفاده از تاکسی های پرنده خودرانی هستند که مسافران را از فرودگاه شارل دوگل به داخل شهر منتقل می کنند. از آنجایی که این جابجایی با تاکسی معمولی یا اتوبوس حدودا یک ساعت زمان نیاز دارد، مسافران می توانند با استفاده از تاکسی های پرنده از زمانشان برای اموری مانند پیدا کردن محل اقامت یا لذت بردن از المپیک استفاده کنند.

علاوه بر این برای سوار شدن به یکی از این تاکسی های پرنده هم لازم نیست زیاد منتظر بمانید، زیرا هر شش دقیقه حرکت خواهند کرد.

تاکسی های پرنده

اقدامات مورد نیاز برای فراهم کردن زیرساخت های این پروژه نیز از همین حالا در جریان هستند. شرکت فرودگاه های پاریس باید تا انتهای سال 2019 محلی را برای احداث پایانه این تاکسی ها در شهر پاریس انتخاب کند؛ و پس از آن هم کار ساخت باید ظرف 18 ماه به پایان برسد. یکی از مدیران شرکت فرودگاه های پاریس اعلام کرده پس از ساخته شدن ایستگاه، مسیر رفت و آمد تاکسی ها توسط راهی که فعلا توسط هلیکوپترها استفاده می شود آزمایش خواهد شد.

هنوز کارهای زیادی باید انجام شوند تا موفقیت این پروژه تضمین شود. تاکسی ها هم باید به اندازه کافی امن باشند و هم به مقدار کافی شارژ نگه دارند. علاوه بر این ساز و کار این تاکسی های پرنده باید با مقررات و زیرساخت های پاریس همخوانی داشته باشد. اما اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ممکن است قبل از رسیدن به داخل شهر نیاز نداشته باشید سوار وسایل نقلیه زمینی شوید. علاوه بر این چنین پروژه ای می تواند به عنوان سرمشقی برای شهرهای دیگری که به دنبال راهکارهای مشابه برای حمل و نقلشان می گردند عمل کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی