جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

راه‌اندازی پنجره واحد صدور مجوزهای كشور برای تسهیل روند دریافت مجوزها

«امیر ناظمی» معاون وزیر ارتباطات در اینستاگرام خود خبر از راه‌اندازی «پنجره واحد صدور مجوزهای کشور» داد تا کسب و کارها برای دریافت مجوز و آغاز به کار خود با پروسه‌های اداری طولانی مدت مواجه نشوند.

ناظمی در این مورد توضیح داد که زیرساخت کامل برای اینکه هر مجوز دولتی و صنفی از طریق این سامانه ارائه شود، فراهم است: «ما به قدر سهم خود این راه سخت را آغاز کرده‌ایم، از امروز هیچ دستگاه حاکمیتی بهانه‌ای برای شفافیت در مجوزدهی نخواهد داشت!»

در همین مورد «محمد علی دهقان» معاون وزیر اقتصاد، نقشه راه را شامل ۵ محور اصلی می‌داند و می‌گوید وزارت اقتصاد به دنبال طراحی سامانه‌ای است که تنها یکبار اطلاعات هویتی افراد را بخواهد. ضمن آنکه هر استعلامی تا زمانی که تغییر نکرده نیاز به اخذ اطلاعات جدید نداشته باشد و در عین حال، همه فعالان اقتصادی کشور برای دریافت مجوز تنها به یک محل مراجعه داشته باشند: «مجوزها باید استاندارد باشند و ساختار مشخصی داشته باشند و از سویی مشخص باشد چه دستگاهی مجوز را صادر کرده و زمان مورد نیاز برای صدور مجوز نیز روشن باشد.»

او در ادامه اضافه کرد که بیش از ۸ هزار رسته صنفی و ۳ میلیون واحد صنفی فعال وجود دارد که این بخش ۵۵ درصد استعلامات کشور را به خود اختصاص داده است:

«امروز گام مهمی برداشته شد و تمام درخواست های اصناف از طریق درگاه ملی مجوزها پیگیری و صادر خواهد شد. تاکنون ۳۲ هزار و ۶۰۰ درخواست مجوز در سامانه ثبت و ۹ هزار و ۷۰۰ مجوز نیز صادر شده است. گان بعدی در سال بعد کاهش تعداد مجوزها خواهد بود.»

«سيدحسين ميرشجاعيان» معاون اقتصادی وزير امور اقتصادی و دارايی نیز در گفتگو با ایرنا طراحی پنجره واحد صدور مجوزهای كشور را موجب حذف مجوزهای غيرضروری و الكترونيكی شدن امور راه اندازی دانست و اعلام کرد پنجره واحد مجوزهای كشور سه زيرسامانه دارد كه اكنون تكميل شده‌اند؛ همچنين سامانه‌های «دادور» و «ياور» هفته گذشته به بهره برداری رسيدند:

«سامانه دادور امكان دريافت، انعكاس، پيگيری و رسيدگی به شكايت‌ها‌ی متقاضيان مجوزهای كسب و كار در كشور را فراهم می‌سازد. به اين ترتيب اين متقاضيان در صورت مواجه با مشكل در فرآيند صدور مجوز، می‌توانند از اين طريق شكايت خود را مطرح كنند. سامانه دادور در همه استان‌های كشور پياده‌سازی شده است و اكنون مردم می‌توانند شكايات خود را در زمينه تعلل در صدور مجوزهای كسب و كار در آن ثبت و پيگيری كنند.»

پنجره واحد صدور مجوزهای كشور

او درباره «ياور» نيز گفت که اين سامانه «ميز خدمت مشاوره كسب و كار» به شمار می‌رود و می‌تواند متقاضيان ايجاد مشاغل جديد را راهنمايی كند. ميرشجاعيان معتقد است هدف اصلی، الكترونيكی شدن صدور مجوزهاست تا متقاضيان بدانند اگر مجوزی صادر نشده، به دليل موافقت نكردن كدام دستگاه بوده است. معاون وزير اقتصاد يادآور شد که طبق بررسی‌های انجام شده ۴۶ دستگاه در صدور مجوزهای كسب و كار در كشور دخيل هستند:

«متاسفانه با هم در تعامل دو به دو قرار داشته و امور آنها غيرالكترونيكی، دستی و كاغذی انجام می شود و در نتيجه امور صدور مجوز زمان بر شده و مردم بين دستگاه‌ها پاسكاری می‌شوند. معاونت اقتصادی، روی پروژه ايجاد پيشخوان مجوزهای كشور متمركز شده است تا فرآيند صدور مجوزها را الكترونيكی كند. سيستمی كه طراحی می‌شود بايد قابليت پايش و نظارت را داشته باشد.»

به گفته معاون وزير اقتصاد، «سام» سومين سامانه مرتبط با امور كسب و كار و صدور مجوزهاست كه وظيفه ساماندهی امور مجوزها را عهده دار خواهد بود. ضمن آنکه سامانه ديگری طراحی شده که «نما» نام دارد و نقشه ملی استعلام‌ها و وضعيت شناسه‌ها را نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط

دفاع معاون وزیر ارتباطات از استارت‌آپ‌های گردشگری در برابر فیلترینگ احتمالی

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و معاون وزیر ارتباطات صبح امروز (۱۰ دی ماه) رسماً به چالش پیش آمده بین سازمان میراث فرهنگی و استارت‌آپ‌های حوزه گردشگری وارد شد. «امیر ناظمی» در نامه‌ای که برای «لعیا جنیدی» معاون حقوقی رییس جمهور و رییس «کارگروه کاهش موانع کسب‌وکارهای مجازی» ارسال کرده است، یادآوری می‌کند که مشکلات... ادامه مطلب

احتمال قطع بودجه دستگاه‌های بی‌توجه به دولت الکترونیکی

رییس سازمان فناوری اطلاعات امروز در یک نشست خبری در حاشیه همایش تهران هوشمند، در پاسخ به سوال دیجیاتو مبنی بر اینکه این سازمان چه اهرمی به جز امیدواری برای اضافه‌کردن دستگاه‌های بی‌توجه به دولت الکترونیکی دارد، خبر از وجود چهار ابزار داد که یکی از آنها، به شکل مستقیم بودجه دستگاه‌ها را هدف قرار... ادامه مطلب

معاون وزیر ارتباطات: تحقق مردم سالاری دیجیتالی تا ۱۰ سال دیگر

دولت الکترونیک یک فرایند و مسیر طولانی است. الکترونیکی شدن دولت‌ها یکباره پدید نمی‌آید، بلکه فرایندی است که در آن یک دولت مراحل و چرخه‌ای از بلوغ را طی می‌کند؛ مسیری که در آن از ساده‌ترین ویژگی، یعنی حضور در وب، آغاز شده و به بالاترین سطح یعنی مشارکت اجتماعی ختم می‌شود. «امیر ناظمی» معاون... ادامه مطلب

رییس سازمان فناوری: وزارت صمت نباید تنها متولی صدور پروانه برای فارم‌های ماینینگ باشد

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و معاون وزیر ارتباطات عقیده دارد که وضعیت ماینینگ در ایران تبدیل به یک بحران شده است؛ بحرانی که حاصل عدم تصمیم‌گیری در زمان مناسب بوده است. «امیر ناظمی» در پاسخ به سوال دیجیاتو مبنی بر اینکه علت اصلی تاخیر در تصمیم گیری برای ماینینگ چه بوده است، می‌گوید که... ادامه مطلب

یادداشت: بومی‌سازی و آنچه به آن چسبیده است!

نویسنده این یادداشت «امیر ناظمی» رییس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر ارتباطات است. میراث رفتار دولت‌ها در ایران به گونه‌ای است که وقتی صحبت از هر امری می‌شود، واژه‌ها به اندازه‌ی کافی می‌تواند مخاطب را موافق یا مخالف سازد. به عنوان مثال کافی است از واژه «بومی» یا «بومی‌سازی» در پست خود در شبکه‌های اجتماعی استفاده... ادامه مطلب

رییس سازمان فناوری اطلاعات از مزایای روش جدید دریافت کارت سوخت می‌گوید

امیر ناظمی در یادداشتی درباره بازگشت کارت سوخت به زندگی ایرانیان نوشته و درباره اقداماتی که سازمان فناوری اطلاعات برای این بازگشت انجام داده صحبت کرده است. او سعی کرده با نگرشی به جنبه‌های مثبت قضیه نگاه کند و چند مورد مثبت این موضوع را واکاوی کند؛ مواردی چون شفافیت، زیرساخت بانکی، همکاری میان دستگاه‌ها... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x