هدف مایکروسافت از انتشار تیزر تبلیغاتی ویندوز ۱.۰ چیست؟

مایکروسافت با انتشار یک تیزر تبلیغاتی مرموز در مورد معرفی نسخه جدیدی از ویندوز موجی از گمانه زنی را میان کاربران به راه انداخته است.

این شرکت با حذف تمامی پست های اینستاگرام یک ویدیوی تبلیغاتی را منتشر کرده که در آن لوگوهای ویندوز ۱۰ و نسخه های قبلی آن تا ویندوز ۱ به نمایش در می آید. همین ویدیو در توییتر کمپانی همراه با کپشن «معرفی نسخه جدید ویندوز ۱ با  MS-DOS Executive، ساعت و غیره» نیز منتشر شده است.

هنوز مشخص نیست مایکروسافت چه چیزی در سر دارد اما گمانه زنی های مختلفی در مورد آن به راه افتاده است. برخی بر این باورند که هدف از اینکار تنها جلب توجه کاربران است. برخی دیگر از ارتباط بین این تیزر با فصل سوم سریال «استرنجر تینگز» گفته اند که در همان شهر هاوکینز و تابستان ۱۹۸۵ میلادی جریان خواهد داشت. استدلال این گروه بر این مبنا استوار است که ویندوز ۱ هم در همین سال معرفی شد.

پلتفرم ۱۶ بیتی ویندوز ۱ که در ۲۰ نوامبر ۱۹۸۵ معرفی شد، قادر به اجرای برنامه های گرافیکی بر پایه MS-DOS بود. سرپرستی این پروژه را خود بیل گیتس بر عهده داشت و از آن با عنوان یکی از نخستین تلاش ها برای تغییر محیط کامپیوتری از خط فرمان صرف به تجربه بصری یاد می شود.

این کمپین آنقدر برای مایکروسافت اهمیت دارد که لوگوی صفحات اینستاگرام و توییتر را هم به ویندوز ۱.۰ تغییر داده. از آنجا که با سالگرد معرفی این نسخه هم فاصله داریم، برخی حدس زده اند که ردموندی ها قصد متن باز کردن نسخه مورد بحث یا انتشار آن در قالب یک اپ جداگانه را دارند.

ظاهرا برای اطلاع از هدف اصلی این کمپین چاره ای جز انتظار نداریم، هرچند این مساله زیاد طول نخواهد کشید چون اولین اپیزود از سیزن جدید استرنجر تینگز فردا به نمایش در خواهد آمد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟