ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات ها در توییتر
نرم افزار و اپلیکیشن

توییتر با خشونت علیه گروه‌های مذهبی مقابله می‌کند

توییتر برای مقابله با خشونت علیه اقلیت های مذهبی، انتساب اسامی و القاب غیر انسانی به گروه ‌های دینی را در این شبکه اجتماعی ممنوع کرد. بر اساس قانون جدید استفاده از برچسب های غیر انسانی ...

توییتر برای مقابله با خشونت علیه اقلیت های مذهبی، انتساب اسامی و القاب غیر انسانی به گروه ‌های دینی را در این شبکه اجتماعی ممنوع کرد.

بر اساس قانون جدید استفاده از برچسب های غیر انسانی علیه گروه های مذهبی ممنوع است و توییت هایی از این دست حذف خواهند شد. قانون جدید نه فقط توییت های اهانت به پیروان مذاهب را هدف گرفته، بلکه مطالبی که قبلا با این قبیل محتوا منتشر شده هم باید پاک شوند. کمپانی هدف خود از اینکار را اینگونه بیان کرده:

پس از ماه ها بحث و دریافت بازخورد از عموم افراد، متخصصان و تیم داخلی تصمیم گرفتیم غیر انسان خطاب کردن دیگران به واسطه مذهب را جزو قوانین ضد نفرت پراکنی قرار دهیم. تمرکز ما روی آزارهای آفلاین است و تحقیقات نشان داده زبان توهین آمیز خطر این آزارها را افزایش می دهد.

توییتر برای شناسایی مطالبی از این دست بر ابزارهای مبتنی بر یادگیری ماشینی و گزارش های کاربران متکی است. پست های مشکوک توسط کارکنان این شرکت بررسی شده و در صورت تخطی از قانون جدید حساب کاربری فرد معلق می شود. اگر توییتی قبل از ۱۸ تیر ماه با این مضمون منتشر شده باشد، تنها مطلب حذف شده و کاربر قادر به ادامه فعالیت خواهد بود.خشونت علیه اقلیت های مذهبی

توییتر پیش از این هم رسما استفاده از کلیشه های نادرست و تشویش اذهان کاربران در مورد پیروان ادیان را ممنوع کرده بود اما قانون جدید دست آنها را برای برخورد با اینگونه رفتارها بازتر می کند.

کمپانی مذکور این اقدام را شروعی برای وضع قوانین جدید به منظور مقابله با توهین و نفرت پراکنی علیه اقلیت های سیاسی، قومی و غیره عنوان کرده است. تلاش های توییتر برای سالم سازی فضای این شبکه اجتماعی از مدتی قبل و با تعلیق بیش از ۱۶۶ هزار حساب کاربری به اتهام فعالیت های مخرب و همچنین برچسب گذاری و حتی مخفی کردن توییت های جنجالی سیاستمداران شدت گرفته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی