جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

رکود، دلالی، کلاه برداری و امید به کاهش قیمت ها در بازار تابستانی خودرو

باید قبول کرد که در طول یک سال گذشته، عوامل متعددی در گرانی خودرو موثر است. یکی از این عوامل وجود واسطه‌ها و دلالان حرفه‌ای در بازار خرید و فروش خودرو است. هجوم سرمایه‌های راکد به بازار خودرو، باعث ایجاد تقاضای کاذب شده و این تقاضای کاذب منجر به افزایش قیمت‌ها و ایجاد قیمت‌های غیر واقعی شده است. از دیگر دلایل می‌توان به برهم خوردن بازار عرضه و تقاضا به دلیل کاهش تولیدات داخلی و خروج شرکت‌های خارجی و قطع همکاری آن‌ها به دلیل عدم امکان عمل کردن به تعهداتشان اشاره کرد.

علی شکوهی، کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه اغلب مشتریان حتی توان خرید پراید و 405 را هم از دست داده‎اند، گفت: «فعالان بازار خودرو همچنان تاکید دارند خریداری در بازار نیست و بیشتر بخش بازار را دلالان تشکیل می‌دهند. طی چند ماه اخیر معاملات خودروها ناگهان با رکودی سخت مواجه شد و این مساله باعث شده تا قیمت خودروهای وارداتی و داخلی به کمترین میزان خود در چند ماه گذشته برسد.»

کاهش نسبی قیمت ارز در روزهای گذشته اثر روانی بر بازار داشته، اما از آنجایی که قیمت‌ها هنوز با کاهشی که مشتریان در نظر دارند فاصله دارد، خرید و فروش‌ها در کمترین حد خود انجام می‌شود و بازار خودرو راکد است.

این درحالیست که با انتشار اخباری از تکمیل خودروهای ناقص توسط خودروسازان، برخی از مشتریان امیدوارند تا سرازیر شدن تعداد زیادی خودرو (بین 140 تا 190 هزار دستگاه بنا به روایات مختلف) بتواند منجر به رکود و کاهش قیمت ها در بازار شود. با این وجود اساسا این پرسش بی پاسخ مطرح است که قطعه سازانی که از تغییرات اقتصادی متضرر شده اند، توان لازم برای تکمیل این تعداد خودرو را در بازار دارند یا خیر؟

بازار خودرو

به عقیده فربد زاوه یکی دیگر از کارشناسان صنعت خودرو اساسا ظرفیت بازار خودروهای صفر کیلومتر از 1.5 میلیون دستگاه در سال های سابق به کمتر از 600 هزار دستگاه کاهش یافته است و در شرایط فعلی، عمده خرید و فروش خودروهایی با قیمت بیش از 150 میلیون تومان نه برای مصرف، بلکه برای حفظ سرمایه انجام می شود.

درست به همین دلیل است که شاهد دپو خودروهای شماره گذاری نشده بسیاری در پارکینگ های عمومی سطح شهر هستیم، اما حالا در پی ثابت شدن نرخ ارز و حتی کاهش تدریجی آن طی هفته های اخیر، برخی از واسطه گران خرد نیز نسبت به آینده این بازار بد بین شده و در تلاش اند تا خودروهای خود را به فروش برسانند. همین امر هم به کاهش نسبی قیمت ها طی یکی دو هفته گذشته منجر شده است.

با این حال همزمان با این روند، حذف شدن قیمت گذاری از روی سایت های اینترنتی خرید و فروش خودرو، باعث شده تا قیمت واقعی خودروها برای فعالان بازار، فروشندگان و خریداران مجهول باشد و این شرایط نیز زمینه لازم را برای سودجویی واسطه گران فراهم آورده است، به شکلی که حالات قیمت خودرویی واحد در شهرهای کوچک و بزرگ، اختلافی چندین میلیون تومانی پیدا کرده است.

در چنین شرایطی، برخی از سودجویا نیز با فریب مشتریان و وعده فروش خودرو با زیر قیمت های بازار، اقدام به کلاه برداری می کنند که البته مشابه این روش سالهاست رواج دارد اما نامشخص بودن قیمت ها به آن دامن زده است.

از سوی دیگر روند افزایشی نرخ ارز نیما (از حدود 9000 تومان به حدود 12000 تومان) نیز باعث شده تا برخی از خودروهای مونتاژی روز به روز با قیمت بیشتری به دست مصرف کننده برسند و این مهم به خصوص در مورد خودروهای چینی به وضوح مشخص است. در واقع اگر وضعیت قیمت ارز نیمایی به همین شکل ادامه داشته باشد، به وضوح می توان گفت که می توان انتظار یک موج دیگر افزایشی در قیمت کارخانه ای خودروها را در آینده میان مدت داشته باشیم.

برای مثال ایران خودرو و سایپا در حال حاضر عمده محصولات خود را براساس نرخ ارز نیمایی در بهمن ماه (حدود 9000 تومان) به بازار عرضه می کنند و این درحالیست که نرخ ارز نیمایی فعلی در حدود 30 درصد افزایش یافته است. بنابراین احتمال صدور مجدد فرمان افزایش قیمت طی ماه های آتی دور از ذهن به نظر نمی رسد.

مطالب مرتبط

بررسی 7 پیشنهاد برای کاهش دلالی در بازار خودرو

پس از التهاب بازار طی چند هفته اخیر، پیش فروش ایران خودرو و سایپا نیز ظاهرا نتوانسته دردی از بازار دوا کند، چرا که فروش تعداد زیادی خودرو ظرف مدت زمانی کم، تنها می تواند ناشی از سرازیر شدن نقدینگی سرگردان به بازار خودرو کشور باشد که از ثروت کلان واسطه گران ناشی می شود.... ادامه مطلب

از ترخیص تا بازسازی؛ چرا خودروهای ترخیص شده از گمرک به دست مشتریان نرسیده است؟

از سال 97 بالغ ‌بر 15 هزار دستگاه خودروی وارداتی در گمرکات کشور باقی مانده است. در شانزدهم دی ماه 97، هیأت دولت مصوبه‌ای مبنی ‌بر فراهم شدن امکان خروج این تعداد خودروی مانده در گمرک را صادر کرد. مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص وضعیت ترخیص خودرو ها از گمرک گفت: ترخیص خودرو... ادامه مطلب

زمزمه حذف شورای رقابت از روند قیمت گذاری خودروهای داخلی

در شرایطی که قیمت خودرو در بازار آزاد فاصله صد درصدی با قیمت‌ ها در کارخانه‌ های سازنده دارد هر چه خودروسازان تلاش کنند و فیلترهایی را برای حذف دلالان از چرخه خرید خودرو ایجاد کنند باز هم خودرو به دست مصرف‌ کننده واقعی نمی‌ رسد. کارخانه‌ های خودروسازی و قطعه‌ سازی به دلیل قیمت‌ گذاری... ادامه مطلب

افزایش محسوس قیمت خودروهای تولیدی و وارداتی در بازار

عرضه و تقاضا، اصل اساسی اقتصاد برای تعیین قیمت است و در شرایطی که تقاضا در بازار خودرو نسبت به سال های قبل کاهش یافته، خودروسازان نیز در چند ماه اخیر به کاهش عرضه روی آورده اند تا قیمت محصولات خود را حفظ کرده و حتی اندکی افزایش دهند. مصادف شدن این شرایط با نا امیدی... ادامه مطلب

حرف حساب مشتریان معترض خودروسازی؛ ثبت نام خودرو چگونه به معامله ای زیانبار تبدیل شد؟

در ماه‌های اخیر تعداد زیادی از مردم برای خرید خودرو از سایپا و ایران خودرو ثبت نام کرده‌اند، اما خبری از تحویل خودروهای ثبت نامی به مشتریان در موعد مقرر نشد که این موضوع با اعتراض مشتریان همراه شده است. در ماه‌های گذشته، اطلاعیه‌هایی از سوی خودروسازان برای پیش فروش خودرو منتشر شد که با استقبال... ادامه مطلب

مجوز افزایش 7.18 درصدی قیمت خودروهای داخلی صادر شد

افزایش قیمت خودرو دامان بازار را گرفته است. این روزها بازار خودرو حتی از سال 91 نیز آشفته تر به نظر می رسد و رقابت عجیبی بین خودروسازان، واسطه ها و مشتریان بخت برگشته شکل گرفته است که البته نتیجه ای جز ضرر همگانی و احتمالا ورشکستگی واحدهای تولیدی ندارد. افزایش قیمت خودرو در شرایطی اتفاق... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x