هواوی نام تجاری هارمونی را ثبت کرد؛ سیستم عامل دیگری در راه است

هواوی اقدام به ثبت نام تجاری تازه ای برای یک سیستم عامل در اروپا کرده است. «هارمونی» (Harmony) نامی است که هواوی برای سیستم عامل جدید خود انتخاب کرده و قرار است از آن در تلفن های هوشمند آینده خود استفاده کند.

هواوی به تازگی تلاش کرده نام هارمونی را در دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا (EUIPO) به ثبت برساند. گفته می شود هارمونی قابلیت به کارگیری در موبایل ها و کامپیوترها را دارد. درخواست هواوی 12 جولای (21 تیر ماه) ثبت شده و هم اکنون در دست بررسی است.

عدم ارائه سرویس های گوگل به هواوی

«هارمونی» در کنار «آرک» (Ark) دومین سیستم عامل ساخته شده توسط هواوی بوده و قرار است در بازار جهانی عرضه شود. سیستم عامل آرک که گمان می رود به «هونگ منگ» (HongMeng) تغییر نام دهد، طبق گزارشات حداقل از سال 2015 در دست توسعه بوده است.

در چند ماه گذشته جنگ اقتصادی آمریکا و چین بالا گرفته و در پی آن آمریکا استفاده از تکنولوژی های ساخت این کشور را برای شرکت های چینی از جمله هواوی ممنوع کرد. سیستم عامل های ویندوز و اندروید نیز شامل این ممنوعیت گسترده شده و هواوی را وادار به ساخت سیستم عامل اختصاصی خود کرده اند.

هواوی ادعا می کند هونگ منگ 60 درصد از اندروید سریعتر خواهد بود

شایعات حاکی از آن هستند که تلفن های هوشمندی که قرار است پاییز امسال عرضه شوند به هونگ منگ مجهز خواهند شد. هم اکنون نیز این سیستم عامل مراحل آزمایشی را در بیش از یک میلیون دیوایس پشت سر می گذارد.

هواوی مصمم است به جنگ گوگل برود. «رن ژنگفی» مدیرعامل هواوی به تازگی مدعی شده بود که سیستم عامل «هونگ منگ» تا 60 درصد از اندروید سریع تر بوده و می توان از آن علاوه بر تلفن های هوشمند در روترها و دیتاسنترها هم استفاده کرد.

آیا هونگ منگ می تواند جایگزین مطمئنی برای اندروید باشد؟ هواوی چه فکری برای مارکت اختصاصی خود در سر دارد؟ آیا کاربران حاضرند اندروید و گوگل را کنار گذاشته و از سیستم عامل هواوی استفاده کنند؟ این ها سؤالاتی هستند که زمان به آن ها پاسخ خواهد داد.

Mobit

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟