مصرف نوشیدنی‌های قندی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد

مصرف نوشیدنی‌های قندی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد

محققان در مورد رابطه بین نوشیدنی‌های قندی و ابتلا به سرطان هشدار داده و گفته‌اند افرادی که این نوع نوشیدنی‌ها را به صورت مداوم مصرف می‌کنند در معرض ریسک بالاتر ابتلا به سرطان قرار دارند.

بر اساس تحقیق گسترده‌ای که در فرانسه انجام شده، محققان اعتقاد دارند که کم کردن مقدار مصرف نوشیدنی‌هایی که با شکر شیرین می‌شوند احتمالا به کاهش تعداد بیماران مبتلا به سرطان نقش خواهد داشت. مصرف نوشیدنی‌های قندی طی چند دهه اخیر در جهان متداول‌تر شده است. از آنجایی که این نوشیدنی‌ها حاوی مقادیر زیادی شکر هستند منجر به چاقی شده و ریسک ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهند.

نوشیدنی‌های قندی

تحقیق انجام شده در این مورد اطلاعات ۱۰۰ هزار بزرگسال فرانسوی را مورد بررسی قرار داد که ۲۱ درصد آن‌ها مرد و ۷۹ درصد زن بودند. تعداد نوشیدنی‌های قندی که هر کدام از این افراد مصرف می‌کردند طی ۹ سال و از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ مورد بررسی قرار گرفت. در این مدت محققان ریسک ابتلا به انواع سرطان از جمله سرطان سینه، سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات را در آن‌ها مورد سنجش قرار دادند.

علاوه بر این پارامترهایی مثل سن، جنسیت، سطح تحصیلات، سابقه خانوادگی، استعمال دخانیات و فعالیت فیزیکی هم در این تحقیق لحاظ شدند. در ادامه محققان دریافتند که افزایش ۱۰۰ میلی‌لیتری مصرف نوشیدنی‌های قندی در مجموع ۱۸ درصد امکان ابتلا به سرطان را افزایش می دهد اما این میزان در مورد سرطان سینه به ۲۲ درصد می رسد

به گفته پژوهشگرانی که در این تحقیق مشارکت نداشته‌اند با اینکه پژوهش مذکور با دقت و به صورت کاملا علمی انجام شده اما با این نتایج نمی‌توان ارتباط علت و معلولی را دقیقا مشخص کرد. به گفته «امیلیا لیک» متخصص تغذیه دانشگاه تی‌ساید انگلستان، با اینکه این تحقیق منجر به کشف تاثیر مستقیم مصرف قند و شکر روی ابتلا به سرطان نمی‌شود اما به اهمیت کم کردن مصرف آن‌ها صحه می‌گذارد.

محققان این پروژه هم اعلام کرده‌اند که نتایج مطالعاتشان باید مجددا در آینده و در مطالعات وسیع‌تر مورد بررسی قرار بگیرد .

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato