حضور پر رنگ گروه دیجی‌کالا در الکامپ ۹۸؛ از انتقال تجربه تا ارتباط مستقیم با مشتریان

نمایشگاه الکامپ امسال برای اولین بار شاهد حضور بزرگ‌ترین شرکت حوزه تجارت الکترونیکی ایران خواهد بود. دیجی‌کالا تصمیم دارد در الکامپ بیست و پنجم با همه اعضای گروه خود در این نمایشگاه حاضر شود و ارتباط کاملی را با مخاطبان خود برقرار کند.

«امیرحسن موسوی»، مدیر روابط عمومی دیجی‌کالا در گفتگو با دیجیاتو اعلام می‌کند که این شرکت در طول نمایشگاه ۱۷ کارگاه آموزشی را توسط مدیران ارشد خود با هدف انتقال تجربیات برای عموم بازدیدکنندگان برگزار خواهد کرد. از سوی دیگر بازدیدکنندگان از غرفه دیجی‌کالا می‌توانند نحوه خدمات گیری از تمامی بخش‌های گروه دیجی‌کالا را تجربه کنند.

در کنار خود دیجی‌کالا که به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی ایران جدیدترین خدماتش را در برابر بازدیدکنندگان قرار خواهد داد، در این غرفه «فیدبیو» که کتاب الکترونیکی و البته کتاب‌خوان «فیدیبوک» را ارائه می‌کند حضور خواهد داشت. یکی دیگر از بخش‌های مهم غرفه به «دیجی‌کالا فرش» اختصاص دارد که مواد غذایی و محصولات سوپرمارکتی را به دست مشتریان می‌رساند.

«دیجی‌پی» هم قرار است دستاوردهای خود در حوزه فین‌تک را به معرض نمایش برای علاقمندان بگذارد. فروشگاه اینترنتی فروش لباس «دیجی‌استایل» و البته سرویس‌های تبلیغاتی «ادرو» و «فاینال تارگت» که به تازگی به خانواده دیجی‌کالا متصل شده‌اند، اعضای دیگر حاضر در این غرفه خواهند بود.

 

اما یکی از مهم‌ترین بخش‌های غرفه دیجی‌کالا مربوط به «دیجی‌کالا نکست» خواهد بود که بازوی نوآوری و فناوری دیجی‌کالاست و این فروشگاه اینترنتی را تبدیل به یک شرکت تکنولوژیک قدر خواهد کرد. دیجی‌کالا نکست که امسال تمام تمرکزش را بر هوش مصنوعی قرار داده با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، سرمایه‌گذاران و استارت‌آپ‌ها ارتباط مستقیم و نزدیکی پیدا کرده و امسال می‌خواهد با حضور در الکامپ، ارتباط خود را با مخاطبین خود تقویت کند.

مدیر روابط عمومی دیجی‌کالا در پاسخ به این سوال که چرا امسال این شرکت با تمام قوا در الکامپ حاضر شده است، توضیح می‌دهد که در گذشته هرکدام از اعضای خانواده دیجی‌کالا در نمایشگاه‌های تخصصی مربوط به خود شرکت می‌کردند اما اکنون این حضور همه جانبه است:

«در الکامپ این فرصت وجود دارد تا کل گروه دیجی‌کالا به صورت یکجا باهم در نمایشگاه حاضر شوند و این اولین بار است که چنین حضور گسترده‌ای در برابر مخاطبین خود داریم. در نمایشگاه الکامپ، بازدیدکنندگان از غرفه دیجی‌کالا می‌توانند تجربه‌ای کامل از سرویس‌های ما داشته باشند. برای مثال تجربه استفاده از کتاب الکترونیک و صوتی در غرفه فیدیبو یا خرید آنلاین مواد غذایی تازه در دیجی‌کالا فرش ممکن خواهد بود. همچنین در دیجی‌کالا نکست، استارت‌آپ‌هایی که حوزه‌های مختلف هوش مصنوعی مثل بهینه‌سازی لجستیک یا نظارت بر قیمت‌گذاری با هوش مصنوعی که گروه دیجی‌کالا به آنها نیاز دارد، خود را معرفی می‌کنند. البته در کنار شرکت‌های زیرمجموعه گروه دیجی‌کالا، بخش‌های داخلی مانند منابع انسانی و مارکت پلیس هم حضور خواهند داشت.»

مدیر روابط عمومی دیجی‌کالا به برگزاری ۱۷ کارگاه در «اتاق تجربه» به عنوان نقطه عطف حضور دیجی‌کالا در الکامپ اشاره می‌کند و در پاسخ به این سوال که کارگاه‌ها با چه هدفی و برای کدام دسته از فعالان استارت‌آپی برگزار می‌شوند، توضیح داد که این کارگاه‌ها توسط مدیران بخش‌های مختلف دیجی‌کالا با هدف ارائه تجربیات و به صورت رایگان برگزار خواهند شد:

«کارگاه‌ها، کلاس‌های آموزشی نیستند و هدف ما این است که مدیران بخش‌های مختلف دیجی‌کالا تجربیات واقعی خود را بیان کنند تا مخاطبان متوجه شوند که یک استارت‌آپ در اندازه دیجی‌کالا با چه مسائل واقعی مواجه است. مطالب متفاوتی در کارگاه‌ها عنوان خواهد شد که برای گروه‌های مختلف مناسب است. دانشجویان و فارغ‌التحصیلانی که به دنبال اشتغال هستند، قصد دارند بدانند تخصص آنها در چه حوزه‌ای می‌تواند استفاده شود و یا اگر بخواهند در کسب‌وکارهای آنلاین فعالیت کنند به چه مهارت‌هایی نیاز دارند، از مخاطبان این کارگاه‌ها هستند. چراکه دیجی‌کالا انتقال این تجربیات را از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌داند.»

موسوی اشاره می‌کند افرادی که به تازگی استارت‌آپ خود را راه اندازی کرده‌اند در این کارگاه‌ها متوجه خواهند شد که در آینده به چه تخصص‌ها و افرادی نیاز خواهند داشت و چطور باید برنامه‌ریزی کنند: «در واقع موضوعات مختلفی در کارگاه‌ها مطرح خواهد شد که برای تمامی استارت‌آپ‌ها در هر جایگاهی مفید خواهد بود. کارگاه‌های تخصصی دیگری در حوزه‌های روابط عمومی، مدیریت محصول و... هم برگزار خواهد شد که برای فعالان همان حوزه‌ها مناسب است. چراکه متوجه خواهند شد به چه توانایی‌هایی نیاز دارند و چگونه می‌توانند مشکلات احتمالی را کنترل کنند.»

دیجی‌کالا در نمایشگاه الکامپ

دیجی‌کالا امسال به عنوان اسپانسر استیج «الکام استارز» نیز در نمایشگاه الکامپ فعال است. در استیج الکام استارز، استارت‌آپ‌ها با هم به رقابت خواهند پرداخت و در روز پایانی، سه تیم به عنوان برنده این رقابت معرفی می‌شوند. در خلال این رقابت، «روح‌الله رحمانی» معاون نوآوری دیجی‌کالا و «هومن امینی» مدیرعامل دیجی‌پی نیز به سخنرانی می‌پردازند و تلاش می‌کنند تا استارت‌آپ‌ها را با مفاهیمی کلیدی آشنا کنند.

مدیر روابط عمومی دیجی‌کالا در پاسخ به این سوال که آیا بازدید کنندگان امکان ارتباط رو در رو با مدیران ارشد دیجی کالا را خواهند داشت یا خیر، عنوان کرد تقریبا تمام مدیران ارشد این شرکت در در روزها و ساعت‌های مختلف در طول نمایشگاه حضور دارند تا کاربران بتوانند با آنها صحبت کنند. او همچنین در مورد اینکه مدیران بخش‌های مختلف چه هدفی از حضور در نمایشگاه دنبال می‌کنند، گفت:

«برای مثال مارکت پلیس ما با شعار «دیجی‌کالا خانه ۳۰ هزار کسب و کار ایرانی» در غرفه حضور پررنگی خواهد داشت. در واقع الان حدود ۳۰ هزار کسب و کار کوچک و بزرگ ایرانی در دیجی‌کالا حضور دارند و از شرکای تجاری دیجی‌کالا محسوب می‌شوند. یکی از اهداف حضور پررنگ بخش مارکت پلیس در الکامپ این است که بتوانند این ظرفیت را به تولیدکنندگان، تامین‌کنندگان و واردکنندگان حوزه ICT که مهمترین بازیگران آن در این نمایشگاه حضور دارند، معرفی کنند تا در نهایت بتوانیم آنها را در مارکت پلیس خود به عنوان یکی از بازیگران و فروشندگان اضافه کنیم که به نفع فعالان اقتصادی، مصرف‌کنندگان نهایی و مشتریان دیجی‌کالا خواهد بود.»

مستر بلیط

مطالب مرتبط

گزارش دیجیاتو از الکام گیمز و غرفه‌های کافه بازار

الکام گیمز امسال پس از مدت‌ها، اولین گردهمایی بازی‌سازان ایرانی در کنار مخاطبان و کاربرانشان به حساب می‌آید. در حالی که رویدادهای متنوعی، نیازهای اساسی بازی‌سازهای ایرانی را هدف قرار داده اما بخش عمده الکام استارز با حمایت شرکت کافه بازار با تمرکز روی رابطه میان مصرف‌کننده و تولیدکننده برگزار می‌شود. بخش عمده‌ای از سالن ۱۰... ادامه مطلب

گزارش دیجیاتو از غرفه مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر در الکامپ 97

مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر اواخر فروردین ۹۷ به شکل رسمی افتتاح شد و این دو مجموعه بزرگ از همکاری مشترک خود پرده برداشتند. کار این مرکز فناوری حمایت از استارتاپ های ایرانی است، خصوصاً در حوزه هایی مثل آب محیط زیست، بهداشت و سلامت، آموزش و پزشکی. در حقیقت این مرکز تاسیس شده تا آگاهی... ادامه مطلب

همراه اول با شعار «تحقق رویای دیجیتال» در الکامپ ۹۸ حاضر می‌شود

اپراتور اول تلفن همراه کشور برای معرفی و ارائه آخرین محصولات و سرویس‌های مبتنی بر اینترنت پرسرعت، در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) شرکت می‌کند. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول در این نمایشگاه، با آخرین دستاوردها و توانمندی‌های خود در حوزه‌های «ارزش افزوده»، «نوآوری»... ادامه مطلب

ایرانسل در الکامپ ؛ از استخدام متقاضیان شغلی تا سرمایه‌گذاری‌های استارت آپی

ایرانسل با نزدیک شدن به رویداد الکامپ 2019 برنامه‌های خود را در قسمت‌های مختلف این نمایشگاه تشریح کرد. ایرانسل خبر داده که غرفه‌هایی جداگانه‌ای در سالن‌های 6، 8-9، 18، 27 و 38 و محوطه نمایشگاه برای رویارویی با مشترکین خود در نظر گرفته است. غرفه اصلی این اپراتور در سالن 38 خواهد بود که به دو بخش... ادامه مطلب

گفتگو با رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور: الکامپ ویترین صنف ماست

هفتم خرداد ماه بود که حسن روحانی با امضای حکمی «محمدباقر اثنی عشری» را به عنوان رییس جدید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور منصوب کرد و حالا رییس جدید و سازمان نصر یک آزمون بزرگ پیش روی خود دارند: برگزاری نمایشگاه الکامپ.  نظام صنفی البته در سال‌های ۹۴ تا ۹۶ آزمونش را برای برگزاری الکامپ پس... ادامه مطلب

بیست و سومین نمایشگاه الکامپ در تابستان و با معرفی سالن اشتغال برگزار می شود

بیست و سومین نمایشگاه الکامپ با معرفی «سالن اشتغال» و برگزاری مسابقات بازی‌های رایانه‌ای در کنار سالن‌های الکام استارز، الکام گیمز و همین‌ طور مشارکت شرکت‌های فعال در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات از ۳۰ تیر ماه به مدت چهار روز و با اختصاص کل فضای نمایشگاهی به آن برگزار می‌شود.  نشست خبری الکامپ بیست و... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x