سومین رویداد توان‌تک: ارائه خدمات به معلولان فرصتی برای استارت‌آپ‌ها

سومین رویداد «توان تک» با تقدیر از توان‌یابان استارت‌آپی و پنل خبری پیرامون مناسب سازی سرویس‌های استارت‌آپی برای توان‌یابان برگزارشد.

«منصوره پناهی» مدیرعامل مجتمع نیکوکاری رعد با اشاره به گسترش فناوری و مزایای دهکده فناوری و تاثیر تکنولوژی در زندگی روزانه به دسترس پذیر شدن خدمات، اطلاعات و کسب‌وکارها گفت:

«توان تک یعنی تکنولوژی برای همه چراکه تمامی افراد مانند توان‌یابان حق استفاده از تکنولوژی را دارند. این فرصتی‌ست برای صاحبان کسب و کار است تا خدمات خود را مناسب سازی کنند. در سایر کشورها وزارت دسترس پذیری وجود دارد تا خدمات در دسترس پذیر شوند.»

او در ادامه عنوان کرد که خلاقیت اهمیت زیادی دارد و برای همین رعد در تلاش است تا آموزش توان‌یابان را به سمتی ببرد که خلاقیت آنها فعال شود و بتوانند استارت‌آپ یا کسب‌وکار خود را راه اندازی کنند.

«شاهین اکبریان طبری» مدیرعامل چارگون نیز در صحبت‌های خود از توجه اسنپ به توان‌یابان تقدیر کرد. در ادامه لوح توان تک را به «فرهادی» مدیر عامل ویتانا و حامی بوچیا، «ابراهیم دشتی» از اعضای خانواده توان‌یابان، «حیدری» طراح توان‌یاب ولیچر برقی و «مهدی محمدی» دبیر ستاد توسعه تجارت الکترونیک برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و «حمیدرضا محترم» موسس استارت‌آپ «ناشنوایان پرتو تهران» اهدا کرد.

رویداد توان تک

در پنل توان تک که با حضور «ژوبین علاقبند» مدیرعامل اسنپ، «وحید رجبلو» بنیان‌گذار استارت‌آپ توانیتو، «دشتی» یکی از توان‌یابان و طبری برگزار شد، مناسب‌سازی سرویس‌های استارت‌آپ‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. علاقبند به فرهنگ حمایت از توان‌یابان تاکید کرد و گفت: «مهمترین وظایف شرکت‌ها این است تا امکانات به توان‌یابان ارائه کند تا آنها خانه نشین نشوند. اینکه اسنپ در دسترس پذیر باشد مهم نیست بلکه این اهیمت دارد که برای این افراد اشتغالزایی کنیم.»

دشتی نیز در حضور توان‌یابان را در رده‌های تصمیم‌گیری بی‌اهمیت دانست و تاکید کرد باید ذهن جامعه آماده باشد و مدیران به حقوق افراد معلول آگاهی داشته باشد: «در بسیاری از کشورها مدیران به نیازهای معلولان واقف هستند و رعایت مناسب‌سازی‌های لازم برای آنها را از وظایف خود می‌دانند چراکه نسبت به این موضوعات آگاهی دارند»

رجبلو نیز به فرهنگ اشتباهی که توان‌یابان را کم توقع بار‌ می‌آورد انتقاد کرد و افزود همین موجب می‌شود تا معلولان پیشرفت نکنند و نتوانند حقوق خود را درخواست کنند.

رویداد توان تک

طبری هم به فقدان فرهنگ‌سازی اشاره کرد و افزود: «ما در جامعه توان‌یابان را دیگران جدا می‌کنیم در حالیکه در سایر کشورها حتی در برنامه‌های تلویزیونی کودکان حضور افراد توان‌یاب مشاهده می‌شود تا کودکان از ابتدا ذنحوه تعامل با آنها را یاد بگیرند.»
ما افراد را جدا کردیم از سایرین به همین دلیل نمیتوانیم با انها ارتباط برقرار کنیم مانند تلویزیون کودکان
مدیر عامل اسنپ در ادامه به خدماتی که برای توان‌یابان ارائه خواهد شد پرداخت:

«ما پیشرفت اپ برای توان یابان را در دستور کار خود داریم. زمانیکه تماس امن راه اندازی شد در آن امکان ارسال پیام نبود که در حال اصلاح است. ضمن آنکه ما آموزش‌هایی برای راننده‌ها در نظر گرفته‌ایم تا چت‌ها و پیامک‌های افراد توان‌یاب را پاسخ دهند و این کار به صورت ویدیو‌های آموزشی برای آنها انجام خواهد شد»

malltina

مطالب مرتبط

تجهیز ۱۰۰ هزار خودرو اسنپ به جداکننده فضای راننده خودرو

با افزایش آمار مبتلایان و شیوع مجدد کرونا، اسنپ تصمیم گرفته راهکارهای عملی را برای افزایش کیفیت بهداشت سفرهای خود در دستور کار قرار دهد. توزیع جداکننده‌ فضای راننده و مسافر یکی از این اقدامات بود که پیش‌تر توسط این تیم انجام شد و تا به امروز این شرکت در طول ۲ماه توانسته ۱۰۰هزار خودرو... ادامه مطلب

بیانیه مشترک MTN و ایرانسل: برنامه فوری برای خروج MTN از بازار ایران وجود ندارد

گروه MTN و ایرانسل با انتشار یک بیانیه خبری مشترک اعلام کردند که این گروه آفریقایی «هیچ برنامه قریب‌الوقوعی برای خروج از ایران ندارد». آخر هفته گذشته «راب شاتر» مدیرعامل MTN اعلام کرده بود که این گروه می‌خواهد فعالیت‌هایش را در قاره آفریقا متمرکز کند و به همین دلیل از خاورمیانه خارج خواهد شد. اما اکنون... ادامه مطلب

بررسی نماد «پرداخت»: آنچه درباره سهام شرکت به پرداخت ملت باید بدانید

پرداخت نام نماد شرکت به پرداخت ملت است که یکی از نمادهای ۱۸ گانه گروه رایانه در بازار دوم بورس ایران است. شرکت به پرداخت ملت به عنوان اسپانسر برخی از برنامه‌های تلویزیونی هم مطرح شده است. ارزش بازاری شرکت به پرداخت ملت در تیر ۹۹ بیش از ۷۶۰۰ میلیارد تومان با ۱ میلیارد و... ادامه مطلب

MTN‌ سهام خود را در گروه اسنپ می‌فروشد [بروز رسانی: پاسخ اسنپ]

به روز رسانی: ساعت ۲۱:۵۰ - ۱۹ مرداد: روابط عمومی اسنپ به دیجیاتو می‌گوید که شرکت MTN ایرانسل در حال حاضر قصد خروج از گروه سهام‌داران اسنپ را ندارد.با تصمیم گروه MTN برای خروج از ایرانسل و به طور کلی خروج از بازار خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی اعلام کرده که قصد فروش سهام خود در گروه... ادامه مطلب

گزارش عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه کارآفرینی بهمن: یک راهنمای جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها

شرکت سرمایه‌گذاری بهمن گزارش جامعی از عملکرد خود و سرمایه‌گذاری‌هایش در استارتاپ‌ها منتشر کرد. این شرکت که توسط جمعی از فعالان کارآفرینی فناورانه و نوآورانه به وجود آمده، گزارشی از وضعیت عملکرد منتشر ساخته که می‌تواند رهنمون بسیاری از تیم‌ها برای آشنا شدن با پروسه سرمایه‌گذاری و حواشی آن باشد. در این گزارش درباره این... ادامه مطلب

فناوری تلفن همراه در ایران ۲۶ ساله شد

بیست‌وشش سال از زمانی که سیم کارت به دست شهروندان ایرانی رسید، سپری می‌شود. در مرداد سال ۷۳، اولین شبکه ارتباطی تلفن همراه با ظرفیت ۹۲۰۰ مشترک، توسط ۱۷۶ فرستنده و گیرنده در ۲۴ ایستگاه رادیویی در تهران راه‌اندازی شد.به طور دقیق‌تر باید گفت که شرکت ارتباطات سیار ایران ۱۹ مرداد ۱۳۷۳، با واگذاری ۴... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟