همه چیز درباره آیفون ۱۱

کنترل ناوگانی از تریلر با یک راننده؛ ایده استارتاپی شرکت پلوتون برای افزایش بهره وری

در سال های اخیر استارتاپ های زیادی وارد حوزه باربری و حمل کالا با خودروهای سنگین شده اند. بخش اعظمی از این استارتاپ ها قصد دارند با بهره گیری از فناوری خودران، افق های جدیدی را برای این حوزه ترسیم کرده و ضمن ارتقای فاکتورهایی مثل ایمنی و هزینه سوخت، مشکل کمبود راننده را برطرف کنند.

شرکت پلوتون تکنولوژی (Peloton Technology) یکی از این موارد است که ایده ای جدید برای صنعت باربری دارد. این شرکت بر خلاف اکثر همتایان خود به دنبال حذف شغل رانندگی نیست، بلکه می خواهد توانایی های رانندگان را با تکنولوژی اتومبیل های خودکار ترکیب کند.

Peloton-TwoTrucks

سیستم ابداعی پلوتون تکنولوژی دنبال کردن خودکار (Automated Following) نامگذاری شده و  هدایت همزمان دو خودروی باری سنگین توسط یک راننده را ممکن می سازد. با تکیه بر این سیستم خودروی اصلی به وسیله راننده هدایت شده و در جلو حرکت می کند، خودروی دوم نیز که از طریق سیستم های پیشرفته کنترل می شود، همواره با حفظ فاصله ای معین مسیر خودروی اصلی را دنبال خواهد کرد.

pelotonweb

در حال حاضر پلوتون تکنولوژی محصولی به نام PlatoonPro دارد که شش مشتری از آن در عملیات باربری خود استفاده می کنند. این محصول در واقع یک سیستم کمکی راننده مجهز به "سطح 1" از فناوری خودران است که برای هدایت راحت تر دو کشنده کاربرد دارد.

در این سیستم هر دو کشنده پیشرو و دنبال کننده دارای راننده هستند، اما کشنده دنبال کننده می تواند وظایفی مثل افزایش سرعت و ترمزگیری را به پیروی از کشنده پیشرو انجام دهد. به گفته پلوتون، استفاده از سیستم PlatoonPro مصرف سوخت را به طور میانگین 7 درصد بهینه سازی می کند.

Peloton Automated Following (5)

سیستم جدید Automated Following بر مبنای ارتباطات بین خودرویی (V2V)، ترمز فعال راداری و نرم افزار پیشرفته انجام وظیفه می کند. به لطف این سیستم راننده حاضر در کشنده پیشرو، می تواند فرمان، پدال گاز و ترمز کشنده پیرو را نیز کنترل نماید.

مدیرعامل پلوتون تکنولوژی یعنی آقای Josh Switkes در اظهار نظری جالب گفته:

ما رانندگان انسانی را بهترین سنسورهای دنیا می دانیم و سعی می کنیم به واسطه ترکیب توانمندی های آنها با ایده خودروهای خودکار دنبال کننده، کاراییشان را افزایش دهیم.

Peloton Automated Following (1)

سیستم ابداعی پلوتون تکنولوژی به گونه ای طراحی شده که می تواند باعث اتصال خودروهای بیشتر به خودروی پیشرو شده و زنجیره ای از کشنده های دنبال کننده خودکار را تشکیل دهد.

کنترل دو تریلر توسط یک راننده

شایان ذکر است استارتاپ پلوتون تکنولوژی در سال 2011 از سیلیکون ولی شروع به کار کرده و تاکنون موفق به جذب 78 میلیون دلار سرمایه از شرکت های بزرگی چون BP Ventures، Intel Capital، گروه ولوو و چند سرمایه گذار استراتژیک دیگر شده است.

مطالب مرتبط

قیمت خودروهای داخلی در شرایط رکود تورمی بازار + جدول

شرایط تمام بازارهای اقتصادی در ایران دچار نوعی از ابهام و رکود تورمی است اما در مورد خودرو پس از اعلام افزایش قیمت رسمی هفته گذشته و صحبت های وزیر مبنی بر غیر قابل اجتناب بودن افزایش قیمت ها، ظاهرا شرایط بحرانی تر شده و افزایش قیمت ها به شکل روزمره اتفاق می افتد.از سوی... ادامه مطلب

چراغ سبز آلمان برای آزمایش اتومبیل های خودران در این کشور

با اتخاذ سیاست های جدید، خودروسازان آلمانی دیگر مجبور نیستند که برای آزمایش فناوری خودران اتومبیل های تست خود را به کالیفرنیا انتقال دهند.قانونگذاران این کشور، اخیرا قانونی را تصویب کرده اند که به کمپانی های خودروساز اجازه می دهد اتومبیل های خودرانشان را در خیابان ها آزمایش کنند.البته این موضوع منوط به رعایت برخی... ادامه مطلب

جدیدترین قیمت خودرو در بازار تهران؛ از پژو پارس 71 میلیونی تا سراتو سایپا 192 میلیونی

این روزها بازار خودرو کشور در شرایط بسیار حساسی وجود دارد. برخی خودروسازان قیمت خودرو های خود را در سکوتی مبهم افزایش داده ‌اند که اعتراض بسیاری از مشتریان خود را بدنبال داشته‌ است. برخی خودروسازان که در روزهای گذشته افزایش قیمت داشته ‌اند منتظر تسویه حساب مشتریان با قیمت‌ های جدید هستند و احتمالا این نگرانی... ادامه مطلب

تاخیر در توسعه تکنولوژی رانندگی نیمه خودکار کادیلاک

در اوایل سال میلادی کادیلاک خبر از عرضه تکونولوژی جدید خود تحت عنوان سیستم رانندگی نیمه خودکار داده بود. اما به نظر می رسد این شرکت با دشواری های در این زمینه مواجه شده است.اخیرا عکس های جاسوسی از مدل CT6 منتشر شده که به تجهیزات راداری مختلفی بر روی سقف خودرو مجهز شده و... ادامه مطلب

ترس فراگیر؛ نتیجه تحقیق اینتل در مورد تکنولوژی رانندگی خودکار

شاید کمی تخیلی به نظر برسد، اما سرانجام روزی اتومبیل های بدون راننده به یک جریان اصلی تبدیل شده و در خیابان ها و جاده ها تردد خواهند کرد.این دسته از وسایل نقلیه با تکیه بر دوربین ها، سنسورها، رادارها و همچنین هوش مصنوعی پیشرفته قادر خواهند بود بدون نیاز به هدایت راننده، حرکت کرده... ادامه مطلب

یک سوال بی پاسخ؛ تاثیر ارزبری خودرو های داخلی بر قیمت تمام شده چقدر است؟

تقریبا می توان گفت که از بهار امسال، صنعت خودروسازی ایران روزهای بدی را پشت سر می‌گذارد، چرا که اتفاقاتی که از ابتدای امسال شروع شد بسیاری از صنایع  را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است و حتی احتمال جدی ورشکستگی دو خودروساز بزرگ کشور از سوی نمایندگان مجلس در کمسیون صنایع و معادن نیز... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x