جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

هیرکان در الکامپ؛ ارائه‌دهنده راهکارهای بازاریابی نوین

تدوین استراتژی و اجرای برنامه‌های بازاریابی ابدا کار ساده‌ای نیست. استارت‌آپ‌های زیادی هستند که برای کاهش هزینه‌ها از اجرای یک برنامه‌ بازاریابی اصولی سر باز می‌زنند و تصور می‌کنند که با تکیه بر رابطه‌ها و راهکارهای تجربی مسیر درستی در کسب و کار خود در پیش گرفته‌اند. اما حقیقت امر چیز دیگریست.

بازاریابی دیجیتالی این روزها به یک مبحث مهم علمی و تخصصی تبدیل شده که در تلاش است با تحلیل رفتار مشتریان و کمک گرفتن از ابزار تکنولوژیک، کسب و کارها را به مشتریان بیشتر و سود بالاتر برساند. «هیرکان» یکی از استارت‌آپ‌های این حوزه است که در نمایشگاه الکامپ امسال حضور پررنگی داشت.

هیرکان با هدف ارائه راهکارهای بازاریابی مبتنی بر فناوری‌های دیجیتال، کار خود را از سال ۹۴ با تیمی از دانشجویان دانشگاه‌های شریف و تهران آغاز کرده و تا امروز با مجموعه‌های بزرگی همچون شهر فرش، مرکز خرید پالادیوم، برند روژا و بازی ایرانی کوییز آو کینگز برای تدوین استراتژی‌های بازاریابی و کمک به افزایش سود و افزایش مشتریان آن‌ها همکاری کرده است.

مستر بلیط

هیرکان

«آذرخش ضیایی» هم‌بنیان‌گذار  هیرکان در گفتگو با دیجیاتو، خدمات این مجموعه را به دو دسته کلی نرم‌افزاری و مشاوره‌ای تقسیم‌بندی کرد: «هیرکان برای کسب و کارها اقداماتی همچون بازاریابی، پایش مشتریان، کمک به افزایش نرخ تعامل و وفادارسازی‌ آن‌ها، خدمات پشتیبانی مشتریان (CRM) و پایش عمیق سرنخ‌های بازاریابی که شامل بحث فروش می‌شود را انجام می‌دهد.»

کسب و کارها برای دریافت راهکارهای بازاریابی از هیرکان، می‌توانند به مدت یک تا سه ماه از ابزار این شرکت به طور آزمایشی استفاده کرده و در صورت مفید یافتن آن‌ها، همکاری خود را ادامه داده و به خرید لایسنس اقدام کنند. این مهلت تست فرصت خوبی در اختیار کسب و کارها می‌گذارد که متناسب با نیازهای خود بهترین خدمات هیرکان را انتخاب کنند.

ضیایی می‌گوید که هر کدام از بسته‌های همکاری هیرکان، قیمت پایه‌ای دارند با این وجود شرکت بیشتر تمایل دارد که با کسب و کارها همکاری بلندمدت برقرار کرده و به هر یک به شکل شخصی‌سازی شده و اختصاصی خدمات مناسب را ارائه بدهد.

هیرکان

اما هیرکان نخستین باری است که در نمایشگاه الکامپ حاضر می‌شود. به همین خاطر از ضیایی در مورد اهداف و علت حضورشان در نمایشگاه می‌پرسم: «ما پس از سه سال سرمایه‌گذاری روی هیرکان، امسال جذب سرمایه‌ای داشتیم تا بتوانیم پروژه را بیشتر از قبل گسترش بدهیم. بررسی‌های به عمل آمده نشان می‌دهند که ایران در سال ۲۰۲۰ شاهد روی کار آمدن نسل جدیدی از دیجیتال مارکتینگ خواهد بود. به همین خاطر با همکاری شرکت رایکا اد که سرمایه‌گذار ماست، در تلاشیم که نسل جدید دیجیتال مارکتینگ را با تحلیل هوشمند رفتار مشتریان استارت بزنیم و تصمیم‌گیری‌ بر اساس داده‌های واقعی را میان کسب و کارها رواج دهیم.»

ضیایی اعتقاد دارد که نسل جدید دیجیتال مارکتینگ بیش از هر چیز روی مشتری و مباحثی مثل نرخ تعامل آن‌ها تمرکز دارد و از این رویکرد با عنوان «بازاریابی آینده» که شعار هیرکان هم هست یاد می‌کند. مطمئنا پایش هوشمند رفتار مشتری، نه تنها به شناخت عمیق‌تر نیازها و تمایلات آن‌ها می‌انجامد بلکه فرصتی در اختیار کسب و کارها می‌گذارد که سرمایه خود را در زمینه‌های بیهوده خرج نکرده و با تکیه بر آمار و ارقام دقیق، تصمیم‌گیری‌های درستی داشته باشند.

هیرکان با این رویکرد، به دنبال ایجاد مسیری است که در نهایت به خودکارسازی فرآیند فروش و روی کار آمدن هوش مصنوعی منتهی می‌شود. در همین راستا ضیایی از برنامه‌های آینده می‌گوید: «یکی از برنامه‌های ما برای آینده این است که زیرساخت‌های لازم برای حرکت کسب و کارها به سوی هوش مصنوعی را در ایران فراهم کنیم. ما وقتی می‌توانیم هوشمند باشیم که در تمام حوزه‌ها یکپارچگی داشته باشیم، از همه درگاه‌ها نسبت به مشتری آگاه باشیم، فرآیندهای بازاریابی خود را خودکار کنیم تا در نهایت آماده به حرکت به سوی هوش مصنوعی شویم.»

برای آشنایی بیشتر با خدمات هیرکان برای کسب و کارها می‌توانید به وبسایت این شرکت مراجعه کنید.

برچسب ها

مطالب مرتبط

آشنایی با استارتاپ کاربوی در الکامپ ۹۷

درست مثل الکامپ سال گذشته، استارتاپ‌های خدماتی در نمایشگاه امسال هم حضور پر رنگی دارند. در الکامپ ۹۷ شاهد حضور استارتاپ‌هایی هستیم که خدماتی مثل کارواش و تعمیرات خودرو را در محل ارائه می‌کنند که حداقل در اکوسیستم استارتاپی کشور ما، حوزه جدیدی به شمار می‌آید. یکی از این استارتاپ‌ها که با شعار حفاظت از محیط... ادامه مطلب

تبلیغات هوشمند برای موبایل؛ «تپسل» چگونه کار می‌کند؟

تپسل یک شبکه هوشمند تبلیغاتی است که تمامی خدمات حوزه دیجیتال را با تمرکز بر موبایل انجام می‌دهد. این خدمات از جنس تبلیغات، پرمخاطب کردن محتوا، جذب کاربر، درآمدزایی از طریق نمایش تبلیغات و مخاطب‌سازی در شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوا هستند. به گفته مدیران این مجموعه، امروز بیشتر از ۲۵ هزار اپلیکیشن و وب‌سایت... ادامه مطلب

تاریخ برگزاری الکامپ ۲۴ مشخص شد؛ ادغام با تلکام در دستور کار نیست

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور امروز با برگزاری یک نشست خبری، گزارش داد که بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ در تاریخ ۶ الی ۹ مرداد ماه برگزار خواهد شد. «ناصرعلی سعادت»، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در این نشست خبری عنوان کرد که مانند سه سال گذشته، این سازمان موفق شده است تا مجوز... ادامه مطلب

دیما در الکامپ؛ تبلیغات نتیجه‌گرا برای شرکت‌ها و ناشران [تماشا کنید]

آژانس‌های تبلیغات دیجیتال امسال حضور پررنگی در نمایشگاه الکامپ دارند. یکی از این شرکت‌ها، دیما است که روی تبلیغات نتیجه‌گرا (performance marketing) تمرکز دارد. این شرکت خدمات خود را در قالب کمپین‌های برندآگاهی (brand awareness) و تبلیغات نتیجه‌گرا ارائه می‌دهد. این شرکت، ابتدا فعالیت خودش را با نام صباد به عنوان بخش تبلیغات دیجیتال شرکت شناخته... ادامه مطلب

گزارش دیجیاتو از الکام استارز؛ عرصه حضور استارتاپ های ایرانی در الکامپ 95

الکامپ 95 که از پنجشنبه، 25 آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا شده، امروز رسما به کار خود پایان داد. این رویداد که مشخصا به صنعت الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک اختصاص دارد در اصل نقش یک تریبون را برای شرکت های داخلی [و بعضا خارجی] ایفا می کند تا در جریان... ادامه مطلب

تاریخ ثبت نام برای حضور در الکامپ مشخص شد

بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ امسال در تاریخ ۶ الی ۹ مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد و اکنون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور خبر می‌دهد که شرکت‌ها و استارتاپ‌ها می‌توانند از تاریخ ۲۳ اردیبهشت الی ۳ خرداد ماه برای حضور در این رویداد ثبت نام کنند. کمیته اجرایی الکامپ،... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x