ایلان ماسک: پیکاپ تسلا در عرض دو یا سه ماه آینده معرفی می شود

ایلان ماسک: پیکاپ تسلا در عرض دو یا سه ماه آینده معرفی می شود

ایلان ماسک: پیکاپ تسلا در عرض دو یا سه ماه آینده معرفی می شود

از مدت ها پیش می دانیم که کمپانی تسلا خود را برای عرضه یک پیکاپ برقی آماده می کند؛ این مساله نیز مشخص شده بود که پیکاپ خودروساز کالیفرنیایی تا پایان سال ۲۰۱۹ پرده برداری می شود. اما مدیرعامل تسلا یعنی ایلان ماسک که حضور پر رنگی در توئیتر دارد، اخیرا با انتشار توئیتی اطلاعات بیشتری را در این رابطه فاش کرده است.

آقای ماسک در پاسخ به یکی از کاربران توئیتر که درباره زمان معرفی تسلا پیکاپ سوال پرسیده بود، گفته این خودرو در عرض دو یا سه ماه آینده معرفی می شود. در توئیت وی آمده:

ما (به زمان رونمایی) نزدیک شده ایم، ولی جزئیات نهایی از اهمیت زیادی برخوردار هستند. شاید دو یا سه ماه.

توئیت ایلان ماسک نشان می دهد که تسلا هنوز در حال کار روی نمونه ای است که در روز رونمایی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. تاکنون خودروساز کالیفرنیایی فقط یک تیزر از پیکاپ الکتریکی خود را منتشر کرده است. این تیزر که در قالب یک عکس انتشار یافته، بسیار مبهم بوده و اطلاعات چندانی درباره شکل اتاق ندارد.

b122b442-tesla-pickup-truck--768x416
تیزر مربوط به پیکاپ تسلا؛ به نظر می رسد این تیزر نمای عقب پیکاپ تسلا را به نمایش می گذارد

با توجه به گفته های پیشین ایلان ماسک انتظار می رود پیکاپ تسلا در مقایسه با دیگر اعضای خانواده خود از طراحی کاملا متفاوتی برخوردار باشد. از آنجایی که محصولات کنونی تسلا به لحاظ شکل ظاهری با انتقادهایی مواجه بوده اند، شاید این کمپانی با پیکاپ پایه گذار زبانی جدید برای محصولات خود شود.

رندرینگی از پیکاپ تسلا
رندرینگی از پیکاپ تسلا

آنطور که در ماه ژوئن اعلام شد، مدل پایه پیکاپ تسلا قیمتی پایین تر از ۵۰ هزار دلار خواهد داشت؛ همچنین هندلینگ این خودرو مشابه با پورشه ۹۱۱ توصیف شده که به احتمال زیاد یک ادعای اغراق آمیز است.

در کنار موارد فوق مشخص شده که اولین پیکاپ تسلا ظرفیت حمل شش سرنشین را دارا بوده و خواهد توانست باری به وزن ۳۰۰ هزار پوند (معادل ۱۳۶ تن) را به دنبال خود بکشد. پیمایش مسافت ۴۰۰ الی ۵۰۰ مایلی (۶۴۵ الی ۸۰۰ کیلومتر) با یک بار شارژ از دیگر مشخصات احتمالی پیکاپ تسلا به شمار می رود.

به غیر از تسلا،  شرکت های با سابقه ای چون جنرال موتورز و فورد نیز خود را برای ورود به بازار پیکاپ های الکتریکی آماده می کنند؛ استارتاپ میشیگانی ریوین نیز چندی پیش با معرفی کانسپت R1T از قصد خود برای تولید یک پیکاپ برقی خبر داده است. با این حساب در آینده نزدیک شاهد رقابتی داغ و البته سخت و دشوار در این بخش از بازار خواهیم بود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل