به گزارش سازمان ملل هکرهای کره شمالی 2 میلیارد دلار رمز ارز دزدیده‌اند

به گزارش سازمان ملل هکرهای کره شمالی 2 میلیارد دلار رمز ارز دزدیده‌اند

به گزارش سازمان ملل کره شمالی با هک مراکز مالی و تبدیلات رمزارز خارج این کشور توانسته تا به حال نزدیک به ۲ میلیارد دلار از دزدی رمز ارز به دست بیاورد. در این گزارش همچنین آمده که کره شمالی از هکرها به منظور پول‌شویی و تولید درآمد برای دور زدن تحریم‌های بین‌المللی استفاده کرده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که احتمالا از این فعالیت‌ها برای تامین هزینه ساخت سلاح‌های اتمی این کشور استفاده می‌شود. این ادعا توسط متخصصان مستقل شاخه‌ای از سازمان ملل که به پایش وضعیت تحریم‌های کره شمالی می‌پردازند، در یک نسخه پیش‌نویس تنظیم شده است. به گزارش CNN یکی از دیپلمات‌های سازمان ملل که می‌خواهد ناشناس بماند هم محتویات این گزارش را تأیید کرده است.

دزدی رمز ارز

شرکت امنیت سایبری کسپراسکای یکی از تیم‌های هکر کره شمالی به نام لازاروس را به مدت چند سال تحت نظر دارد. در سال ۲۰۱۷ این شرکت تحقیقی منتشر کرد که خبر از دزدی ۸۱ میلیون دلاری این گروه از بانکی در بنگلادش می‌داد.

همچنین در سال ۲۰۱۸ گزارش شده بود که لازاروس بار دیگر وارد عمل شده و حالا با استفاده از نرم‌افزارهای جدیدی تاجران رمزارز را هدف قرار داده است. این نرم افزار که به بدافزاری آلوده شده بود به هدایت کنندگانش اجازه می‌داد از طریق درهای مخفی وارد سیستم‌های آلوده شوند.

در همان زمان و حدود یک ماه بعد، تحقیقات بیشتر نشان داد که لازاروس مسئول ۵ حمله از ۱۴ حمله سایبری به مراکز تبدیل رمزارز بوده که بین فوریه ۲۰۱۷ و آگوست ۲۰۱۸ اتفاق افتاده بودند. در این حملات گروه هک مذکور ۵۷۱ میلیون دلار به جیب زدند که تقریبا نیمی از مبلغ مجموع ۱۴ دزدی بود.

این در حالیست که کره شمالی پیشتر کره جنوبی را به هک کامپیوترهایش برای ماین غیر قانونی و دزدی رمز ارز متهم کرده بود. آن‌ها اعتقاد داشتند که هکرهای کره جنوبی از بدافزار ماینینگ Monero برای این کار استفاده کرده‌اند.

در حالی که یکی از بخش‌های سازمان ملل چند ماه پیش تخمین زده بود که کره شمالی در پروسه هک زیرساخت‌های رمزارز کشورهای دیگر ۶۷۰ میلیون دلار به دست آورده، تخمین ۲ میلیاردی فعلی این سازمان در صورت نزدیک بودن به واقعیت، ابعاد وسیع این حملات سایبری را نشان می‌دهد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato