بالاخره سامسونگ هم ایده اپل را اجرا کرد؛ حذف جک 3.5 میلیمتری از گلکسی نوت 10

تقریبا سه سال از زمانی که اپل جنبش حذف جک 3.5 میلیمتری را آغاز کرد می‌گذرد و حالا یکی از شرکت‌هایی که تا به حال بیشترین مقاومت را در برابر حذف پورت صدا نشان داده هم به این جمع پیوسته. سامسونگ گلکسی نوت 10 معرفی شده و جک 3.5 میلیمتری پرچمدار سامسونگ را ترک کرده است.

دلیل اصلی سامسونگ برای انجام این کار مثل هر شرکت دیگری، کم کردن فضای اشغالی بوده است. با اینکه نوت 10 و نوت 10 پلاس گوشی‌هایی بزرگ با ظرفیت باتری بالایی هستند (به ترتیب 3500 و 4300 میلی آمپر ساعت) از آنجایی که در حال حاضر بیشتر کردن ظرفیت باتری یکی از اساسی‌ترین نیاز رقابتی در بازار گوشی‌های هوشمند به حساب می‌آید سامسونگ برای اینکه بتواند میلی آمپر ساعت گوشی‌های جدیدش را بیشتر کند دست به حذف پورت 3.5 میلیمتری زده است.

علاوه بر این سامسونگ اعلام کرده که حذف این جک به بهبود بازخورد لمسی (haptic feedback) هم کمک می‌کند چرا که دیگر فضای خالی مربوط به جک در داخل گوشی قرار نخواهد داشت.

از آنجایی که گوشی‌های نوت سامسونگ همیشه به دیوایس‌های همه کاره شهرت داشته‌اند و شعار سامسونگ برای سری نوت این بوده که به جای انتخاب قابلیت‌های مختلف، کاربران با این گوشی می‌توانند همه امکانات را یک جا در دسترس داشته باشند. با این اوصاف شاید دلایل سامسونگ برای حذف جک 3.5 میلیمتری از نوت 10 برای خیلی از طرفداران این خط از محصولات شرکت کره‌ای قابل قبول نباشد.

به هر حال مقاومت سامسونگ تا به حال در مقابل روند فزاینده حذف جک 3.5 میلیمتری تا به اینجا ستودنی بوده و احتمالا در آینده این شرکت هم مثل خیلی از کمپانی‌های دیگر باید وانمود کند که هیچ‌وقت ایده اپل برای شروع این کار را به تمسخر نگرفته است.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟