آمار صادرات تلفن های هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۱۹؛ سقوط اپل به جایگاه چهارم

آمار صادرات تلفن های هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۱۹؛ سقوط اپل به جایگاه چهارم

صادرات تلفن های هوشمند در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ رکود داشته و این رکود برای هفتمین سال متوالی در سه ماهه دوم سال تکرار می شود. طبق آمارها ۳۳۱.۲ میلیون گوشی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش ۳.۶ درصدی را نشان می دهد.

طبق آمار موسسه تحلیلی IHS Markit، سامسونگ با سهم ۲۳ درصدی از بازار تلفن های هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۱۹، لقب بزرگ ترین سازنده گوشی را به خود اختصاص داده است. کمپانی کره ای در این مدت ۷۵.۱ میلیون واحد تلفن همراه صادر کرده که ۶ درصد از مدت مشابه سال گذشته بیشتر است. پیش بینی می شود با اثر گذاشتن تحریم ها روی هواوی، غول فناوری کره جنوبی سهم بیشتری در بازارهای اروپا و آمریکای جنوبی کسب کند.

گلکسی A70

اپل در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ تنها ۳۵.۳ میلیون واحد گوشی صادر کرده که کاهش ۱۴.۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد. کمپانی کوپرتینویی در واکنش به این مسئله، تبلیغات خود را افزایش داده و کاربران را تشویق به تعویض آیفون قدیمی با مدل جدیدتر کرده است. اقدامی که اثربخش نبوده و سوددهی این شرکت را کاهش داده است. تحلیلگران قیمت بالای آیفون های جدید و تخفیف نخوردن آیفون های قدیمی تر را از عوامل کاهش صادرات آیفون می دانند.

کمپانی اوپو از لغزش اپل نهایت استفاده را برده و با صادرات ۳۶.۲ میلیون واحد تلفن همراه در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، جایگاه کمپانی کوپرتینویی را در رتبه سوم گرفت. این شرکت در حال حاضر بر حضور قدرتمندتر در هند و کشورهای اروپایی تمرکز کرده است. اپراتورهای تلفن همراه در اروپا در حال ارائه اینترنت ۵G هستند و اوپو جزو اولین ها در عرضه گوشی با مودم ۵G قصد مستحکم تر کردن روابط خود با اپراتورهای اروپایی را دارد.

شیائومی هم قصد حضور گسترده در هند و اروپا را دارد و جزو اولین سازندگانی است که گوشی ۵G در اروپا می فروشد. علاوه بر اوپو و شیائومی، اپراتورهای اروپایی گوشی های ۵G سامسونگ و وان پلاس را هم به مشتریان عرضه می کنند.

بازندگان اصلی در مسابقه ۵G در اروپا، هواوی (با توجه به تحریم ها) و ال جی هستند. صادرات تلفن های هوشمند ال جی ۲۱ درصد در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

جالب اینکه نامی از سونی در لیست به چشم نمی خورد. سونی و ال جی باید برای افزایش فروش گوشی های هوشمند خود چاره ای بیندیشند. در مقاله ای که چند روز پیش منتشر شد به دلایل افول فروش گوشی های سونی و ال جی و نحوه بازگشت آنها به عرصه رقابت مقاله ای نوشتیم.

لیست بزرگ ترین صادرکنندگان تلفن هوشمند در جهان:

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato