نقاشی‌های کودکان بیمار 38 کشور توسط یک استارت آپ ایرانی به عروسک تبدیل می‌شوند

پنجمین جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار (شبکه جهانی یوسرن) در حال برگزاری است و یک استارت آپ ایرانی در طی تفاهمنامه‌ای با دبیرخانه این جشنواره تصمیم گرفته تا نقاشی‌های ارسال شده کودکان سراسر جهان را به عروسک تبدیل کند و این عروسک‌ها را به آنها جایزه دهد.

فراخوان جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار از آبان ماه سال گذشته اعلام شده همچنان ادامه دارد و تاکنون بیش از دو هزار نقاشی از کودکان بیمار سراسر جهان برای این جشنواره ارسال شده است. به گفته «حمید فرضی» موسس استارت آپ نقاشیم، از میان آثار ارسال شده به جشنواره، ۵۰۰ نقاشی از 38 کشور در مرحله اول داوری انتخاب و در مرحله دوم ۶۰ اثر از ۴ گروه سنی منتخب شدند که نهایتا ۱۵ اثر برگزیده با آرای هیئت داوران بین المللی و نظرسنجی مردمی معرفی خواهند شد.

فرضی می‌گوید که تا به امروز ۲۵۰ اثر به مرحله نیمه نهایی رسیده و تاکنون بیش از ۱۳۰۰ نفر ازطریق شبکه یوسرن و سایت جشنواره به نقاشی‌ها رای داده اند. او به دیجیاتو می‌گوید:

«امسال همراهی با جشنواره نقاشی برای کودکان بیمار را درقالب ادای مسئولیت اجتماعی دردستور کار قرار داده ایم. امسال کشور مجارستان اسپانسر این رویداد شده و ما از طریق دبیر جشنواره در ایران توانسته‌ایم با آنها ارتباط برقرار کنیم و پیشنهاد خود را ارائه دهیم. بر اساس پیشنهاد ما قرار است که برای همه شرکت‌‌کنندگان یک هدیه کوچک اختصاصی داشته باشیم و برای ۲۵۰ نفر برگزیده مرحله اول نیز یک سری هدایای دیگر در نظر گرفتیم. در نهایت نیز قصد داریم تا نقاشی ۱۵ نفر نهایی را به عروسک تبدیل کرده و پکیج کاملی به عنوان هدیه به آنها بدهیم. پیش از این پیشنهاد، جشنواره صرفا یک کتابچه از نقاشی‌ها به شرکت‌کنندگان اهدا می‌کرد و به نفرات برگزیده نیز هدایایی می‌داد ولی با این کار قرار است تا هم از همه بچه‌ها تشکر کنیم و هم اینکه به هنر نقاشی آنها ارج نهیم.»

به گفته فرضی نزدیک به ۴۰ درصد شرکت‌کنندگان در این جشنواره ایرانی هستند و کمیته سلامت و هنر  جشنواره با تیم آنها همکاری‌های خوبی داشته و آنها به این عملکرد نگاه تبلیغاتی و تجاری ندارند: «در حقیقت هیچ سودی در این کمپین در نظر نگرفتیم.» فرضی می‌گوید که آنها دوست داشتند تا هدایای بهتری به همه شرکت‌کنندگان اهدا کنند ولی مشکلات مالی بر سر راه این موضوع بوده و در نهایت به ایده‌ای رسیده‌اند که قرار است از ماه آینده اجرایی شود:

«بر این اساس می‌خواهیم یک طرح شبیه به کرادفاندینگ راه‌اندازی کنیم و تمام نقاشی های ارسال شده برای جشنواره را در سایت قرار دهیم. در کنار نقاشی‌ها اطلاعاتی مختصر از صاحب نقاشی مانند ملیت او می‌نویسیم و از مردم می‌خواهیم که در تحقق تبدیل نقاشی این کودکان به یک عروسک کمک‌ مالی کنند و ما هم با نرخی بدون حاشیه سود، عروسک‌ها را تولید کرده و برای این کودکان می‌فرستیم.»

فرضی تاکید دارد که تیم عروسک‌سازی آنها را عموما زنان سرپرست خانوار و تعدادی از توان یابان هنرمند کشور تشکیل می‌دهند و مجموعه آنها قصد دارد که کارآفرینی موثری برای این قشرها بیافریند. فرضی همچنین اظهار دارد که آنها مشتاق به همکاری با مجموعه‌های ایرانی دیگر نظیر محک هستند و تلاش‌هایی برای همکاری با مراکزی چون جم سنتر را نیز در دستور کار خود قرار داده‌اند.

گفتنیست یوسرن با هدف گسترش آموزش و پژوهش علمی اخلاق محور و بشر دوستانه و در نهایت پیشرفت علم برای اهداف غیرنظامی و مصالح عمومی در دنیا و در تمام ٢٢ رشته علمی ایجاد شده است. بورد مشاورین علمی این شبکه متشکل از دانشمندان یک درصد برتر تمام رشته های علمی که توسط ESI معرفی شده اند و برندگان جایزه نوبل است. هم اکنون با گذشت تنها ٢ ماه و نیم از آغاز فعالیت رسمی این شبکه بیش از یکصد دانشمند از سراسر دنیا در این بورد عضو هستند.

استارت آپ نقاشیم کد ویژه‌ای به نام USERN نیز برای همه مشتریان خود فراهم دیده که با وارد کردن آن در بخش کد تخفیف، یک محصول مشابه با خرید مشتری، به یک کودک دیگر داده می‌شود؛ به عنوان مثال اگر یک ماگ توسط مشتری خریداری شود، یک ماگ نیز به کودکان بیمار تعلق خواهد گرفت.

مطالب مرتبط

آنر با رونمایی از 9A اعلام کرد: به دنبال ایجاد یک اکوسیستم هوشمند در ایران هستیم

آنر ایران امروز (۲۵ مرداد) در رویدادی آنلاین، از جدیدترین میان‌رده‌ی خود موسوم به «9A» برای بازار کشورمان پرده برداشت؛ موبایلی میان‌رده که آمده تا در این بخش شلوغ بازار موبایل، خودی نشان دهد. اما این همه‌ی داستان نبود. آنر می‌خواهد محصولات بیشتری را به بازار ایران عرضه کند و در گذر زمان اکوسیستم هوشمند... ادامه مطلب

پخش زنده مراسم رونمایی از گوشی آنر 9A در ایران [تمام شد]

مراسم رسمی رونمایی آنر 9A در ایران، جدیدترین میان رده آنر، امروز ساعت 19 آغاز خواهد شد. آنر به عنوان یکی از برندهای فعالِ حوزه فناوری در بازار کشورمان، امروز از جدیدترین میان‌رده اقتصادی خود در بازار ایران رونمایی می‌کند. در این صفحه می‌توانید رویداد را به شکل آنلاین تماشا کنید.همچنین به گفته آنر، پیش‌فروش... ادامه مطلب

شبکه اجتماعی «لنزور» به فعالیت خود پایان می‌دهد

شبکه اجتماعی عکس محور «لنزور» که بسیاری از آن به عنوان جایگزین اینستاگرام و یا حتی «اینستاگرام ایرانی» یاد می‌کردند، پس از گذشت بیش از ۸ سال فعالیت و فراز و فرودهایی که تجربه کرد، در وب‌سایت خود اعلام کرده که تا پایان مرداد ماه، از دسترس خارج می‌شود و به فعالیتش پایان می‌دهد.شبکه اجتماعی... ادامه مطلب

نمایشگاه الکامپ در ماه‌های پایانی سال برگزار می‌شود

ستاد اجرایی بیست‌وششمین نمایشگاه الکامپ اعلام کرد با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا و نگرانی‌هایی که در مورد به خطر افتادن سلامت شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان وجود دارد، تاريخ برگزاری نمايشگاه الكامپ به ماه‌های پايانی سال جاری موكول می‌شود.ستاد اجرایی بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ، از «استقبال دلگرم‌کننده شرکت‌ها، استارتاپ‌ها و سازمان‌های دولتی» تشکر کرده... ادامه مطلب

بیانیه مشترک MTN و ایرانسل: برنامه فوری برای خروج MTN از بازار ایران وجود ندارد

گروه MTN و ایرانسل با انتشار یک بیانیه خبری مشترک اعلام کردند که این گروه آفریقایی «هیچ برنامه قریب‌الوقوعی برای خروج از ایران ندارد». آخر هفته گذشته «راب شاتر» مدیرعامل MTN اعلام کرده بود که این گروه می‌خواهد فعالیت‌هایش را در قاره آفریقا متمرکز کند و به همین دلیل از خاورمیانه خارج خواهد شد. اما اکنون... ادامه مطلب

بررسی نماد «پرداخت»: آنچه درباره سهام شرکت به پرداخت ملت باید بدانید

پرداخت نام نماد شرکت به پرداخت ملت است که یکی از نمادهای ۱۸ گانه گروه رایانه در بازار دوم بورس ایران است. شرکت به پرداخت ملت به عنوان اسپانسر برخی از برنامه‌های تلویزیونی هم مطرح شده است. ارزش بازاری شرکت به پرداخت ملت در تیر ۹۹ بیش از ۷۶۰۰ میلیارد تومان با ۱ میلیارد و... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟