حمله هماهنگ هکرها به 23 نهاد دولتی در ایالت تگزاس آمریکا

حمله هماهنگ هکرها به 23 نهاد دولتی در ایالت تگزاس آمریکا

هفته گذشته بیست و سه دولت محلی در ایالت تگزاس مورد حمله باج افزار قرار گرفتند. هنوز از خسارات احتمالی گزارشی منتشر نشده است.

صبح روز جمعه ۱۶ آگوست (۲۵ مرداد) به وقت محلی در ایالت تگزاس، کارمندان دفاتر دولتی این ایالت مشکل دسترسی به اطلاعات خود را در دپارتمان منابع اطلاعاتی تگزاس (Texas Department of Information Resources) گزارش کردند. این دپارتمان می گوید حملات اکثراً دولت های محلی را هدف قرار داده اند و سیستم ها و شبکه های اصلی ایالت تگزاس در امان مانده اند.

حمله باج افزار در آمریکا

تیم های امنیتی تاکنون موفق به شناسایی هکر یا هکرها نشده اند ولی گمان می رود از یک نوع باج افزار برای حمله استفاده شده باشد. حملات باج افزاری معمولا توسط هکرها برای کسب پول هنگفت در مدت زمان کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند. در این نوع حملات معمولا دولت های محلی و کوچک که منابع لازم برای دفاع از خود را ندارند هدف قرار گرفته و در اکثر اوقات وادار به پرداخت مبالغ خواسته شده می شوند.

جالب اینکه در پاره ای از اوقات هکرها با دزدیدن ابزارهای امنیتی از آنها برای توسعه باج افزارهای جدید استفاده می کنند. اردیبهشت ماه امسال هکرها به کمک یکی از ابزارهای سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) رمز ارز استخراج کردند.

این حملات پای نهادهای امنیتی بزرگ آمریکا را به ماجرا باز کرده است

این حادثه واکنش نهادهای امنیتی بزرگ و مقامات ایالت تگزاس را در پی داشته و در اولویت های اصلی آنها قرار گرفته است. اهمیت این حملات آنقدر بالا بوده که پای وزارت امنیت میهن آمریکا، اف‌بی‌آی، سازمان مدیریت بحران فدرال (FEMA) و دیگر نهادهای امنیتی فدرال را نیز به ماجرا باز کرده است. سران ایالت تگزاس هنوز از میزان خسارات وارده سخنی به میان نیاورده و نحوه پاسخ‌دهی به این حملات را اعلام نکرده اند.

حملات باج افزاری معمولاً توسط گروه های تبهکار سایبری انجام می شود اما گاهی اوقات هم دولت های متخاصم از این روش برای رسیدن به اهداف خود بهره می گیرند. چند روز پیش گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه دولت کره شمالی برای کسب منابع مالی مورد نیاز برای برنامه هسته ای خود، بالغ بر ۲ میلیارد دلار رمز ارز سرقت کرده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato