انتقال یک میلیارد دلار بیت‌کوین توسط نهنگ ناشناس در یک تراکنش

انتقال یک میلیارد دلار بیت‌کوین توسط نهنگ ناشناس در یک تراکنش

اخیراً حدود ۹۴ هزار بیت کوین به ارزش یک میلیارد دلار تنها در یک تراکنش منتقل شده است.

این تراکنش را وبسایتی به نام «Whale Alert» یافته که تراکنش های بزرگ رمز ارزهای مشهور را رصد می کند. بر اساس گزارش ها ارز مجازی  منتقل شده، به مقدار ۹۴ هزار و ۵۰۴ بیت کوین بوده و ارزش معادل با ۱,۰۱۸,۱۴۷,۹۲۲ دلار داشته است.

تبادل بیت کوین

معمولاً این میزان تراکنش تنها از عهده موجودیت های خاص از جمله صرافی ها، دولت ها یا نهنگ ها بر می آید. نهنگ ها در بازار ارزهای مجازی، افراد یا گروه هایی هستند که ذخیره عظیمی از رمز ارزها را در اختیار دارند و می توانند به عنوان بازیگران اصلی، این بازار را دستکاری کنند.

گفته شده کیف پول های دریافت کننده و واریز کننده این تراکنش نا مشخص است. اما شرکت TokenAnalyst که داده های مرتبط با بلاکچین و رمزارزها را تحلیل می کند اعلام کرده که ظاهراً حداقل یک سوم این بیت کوین ها به Huobi Global (شرکت فعال در حوزه رمز ارز) مرتبط هستند. Huobi Global که درگیر عرضه گوشی مبتنی بر بلاکچین خود به نام «Acute Angle» و نیز توکن خود با نام «NODE» است هنوز در توئیتر یا وبسایتش واکنشی به این موضوع نشان نداده است.

تبادل بیت کوین
گفته شده درصد بالایی از بیت کوین های مبادله شده به Huobi Global مرتبط هستند.

تنها احتمال این است که Huobi Global سرمایه های مشتریان خود را به یک کیف پول دیجیتال دیگر (احتمالاً یک کیف پول سرد) انتقال داده است. می توان گفت که از نظر فنی احتمالاً این تراکنش نگرانی ایجاد نخواهد کرد و تنها میزان بالای آن بوده که توجه ها را به خود جلب کرده است.

نکته مهم در مورد این تراکنش هزینه انتقال تقریباً ۰.۰۶۵ بیت کوین بوده که معادل با حدود ۶۸۰ دلار می شود. این موضوع نشان از مزیت بلاکچین در مقایسه با پول های بدون پشتوانه دارد؛ چرا که همین میزان انتقال پول بدون پشتوانه هزینه بالاتری خواهد داشت. موضوع دیگر در تراکنش اخیر این است که در ارزهای معمول، امکان انتقال یک میلیارد دلار در ۳۰ دقیقه و بدون جلب توجه دولت ها و مستند کردن آن تقریباً غیر ممکن است اما بیت کوین تا حدود زیادی چنین انتقالی را ممکن کرده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato