قابلیت عجیب هواوی میت ۳۰ پرو: فیلمبرداری اسلوموشن با نرخ ۷۶۸۰ فریم بر ثانیه

قابلیت عجیب هواوی میت ۳۰ پرو: فیلمبرداری اسلوموشن با نرخ ۷۶۸۰ فریم بر ثانیه

همان طور که فنسی نانسی نتوانست در کتاب «بدترین راز نگه‌دار تاریخ» از اسرار دوستش محافظت کند، هواوی هم نتوانسته کوچکترین ویژگی میت ۳۰ پرو و دیگر اعضای این خانواده را از دید عموم مخفی کند. در جدیدترین تصویر لو رفته از استند گوشی میت ۳۰ پرو، قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن با سرعت ۷۶۸۰ فریم بر ثانیه چشم هر بیننده‌ای را از حدقه در می‌آورد.

هواوی میت ۳۰ پرو می‌تواند با سرعت ۷۶۸۰ فریم بر ثانیه فیلمبرداری اسلوموشن کند. یعنی زمانی که سونی و بعد از آن سامسونگ قابلیت فیلمبرداری ۹۶۰ فریم بر ثانیه‌ای را معرفی کردند، هیچ کس نمی‌توانست تصور کند که روزی ممکن است این عدد ۸ برابر شود. اگر نرخ فیلمبرداری دوربین ۴۰ مگاپیکسلی میت ۳۰ پرو را ۳۰ در نظر بگیریم، ۹۶۰ فریم یعنی ۳۲ برابر فریم‌های بیشتر. حالا تصور کنید که با ۷۶۸۰ فریم فیلمبرداری می‌کنید؛ یعنی ۲۵۶ برابر فریم بیشتر در هر «ثانیه».

برای مثال، دوربینی که اسلومو گایز (چنل مخصوص ویدیو‌های طنز اسلوموشن یوتیوب) از آن استفاده می‌کنند، فانتوم فلکس نام دارد که «تنها» قادر است با نرخ ۶۶۰۰ فریم بر ثانیه در ابعاد ۲۰۴۸ در ۱۹۲۰ پیکسلی فیلمبرداری کند؛ قیمت؟ ۷۹۰۰۰ دلار. در ادامه می توانید ویدیویی که با نرخ ۱۰ هزار فریم بر ثانیه ضبط شده را تماشا کنید:

اما بحث اصلی اینجاست که مگر چیپست کایرین ۹۹۰ چقدر توان محاسباتی دارد تا این حجم از داده را پردازش کند و فیلمی با سرعت ۱/۲۵۶ ام سرعت اصلی آن را برای شما پخش کند؟ یادمان نرفته که بعضی از گوشی‌های سونی، سامسونگ و حتی آیفون پس از چند دقیقه فیلمبرداری ‌‌۴K داغ می‌شدند و تا مدتی اجازه فیلمبرداری مجدد را به کاربران نمی‌دادند.

سوال بعدی میزان صحت فریم‌هاست. یعنی چه مقدار از این فریم‌ها واقعی بوده و توسط دوربین به ثبت رسیده و چه تعداد از این فریم‌ها توسط نرم‌افزار یا هوش مصنوعی به ویدیو اضافه شده‌اند؟

این که هواوی قصد دارد توانایی سخت‌افزار و نرم‌افزارش را به رخ همگان بکشد، امری تحسین برانگیز است. چرا که ما توانایی عکس‌برداری گوشی‌های این کمپانی را در هواوی پی ۳۰ پرو (بررسی دیجیاتو) دیده‌ایم. اما این که هواوی سنگی به این بزرگی را برای پرتاب کردن انتخاب کرده، باعث می‌شود نفس‌هایمان را در سینه حبس کنیم؛ ولی اگر آن چه که انتظار داشتیم از آب در نیامد می‌توان به هواوی گفت: ۱۹۲۰ فریم چه مشکلی داشت؟

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato