عقب‌نشینی یوتیوب از حذف نشان تأیید کاربران با عذرخواهی مدیرعامل

عقب‌نشینی یوتیوب از حذف نشان تأیید کاربران با عذرخواهی مدیرعامل

در پی اعتراض گسترده کاربران، یوتیوب از تصمیم خود برای حذف تیک تایید برخی کانال ها عقب نشینی کرد.

این شبکه اجتماعی دیروز از تغییر سیاست های مربوط به تایید هویت کانال ها خبر داده بود. بر این اساس تایید هویت کانال های یوتیوب نه صرفا بر اساس تعداد مشترکان بلکه با تکیه بر شهرت و اعتبار آنها انجام دهد. یوتیوب در حال حاضر به کانال هایی که از مرز ۱۰۰ هزار مشترک عبور کنند، نشان تایید هویت می دهد اما در استراتژی جدید هدف از اعطای این تیک جلوگیری از تقلب و جعل هویت افراد مشهور عنوان شده است.

این کمپانی در بیانیه خود تاکید کرده بود که استراتژی جدید باعث می شود برخی کانال ها نشان تایید هویت فعلی را از دست بدهند. یوتیوب حتی با ارسال ایمیل هایی به صاحبان کانال ها هشدار داده بود که امکان عدم تمدید تاییدیه های فعلی وجود دارد.

با این حال انتشار این بیانیه موجی از نگرانی، سردرگمی و اعتراض را میان صاحبان کانال های تایید شده به راه انداخت تا جایی که Susan Wojcicki، مدیر عامل یوتیوب مجبور به عذرخواهی شد:

به خاطر ناامیدی و آزار ناشی از رویکرد تایید هویت جدید متاسفم. ما حین تلاش برای بهینه سازی سایت از نکته اصلی غافل شدیم.

تایید هویت کانال های یوتیوب

Wojcicki در عقب گردی آشکار از بیانیه اولیه سایت تاکید کرد که کانال های تایید شده پس از اجرای سیاست جدید هم تیک خاکستری خود را از دست نخواهد داد. پشتیبانی یوتیوب هم بیانیه دیگری را با همین مضمون صادر کرد:

ما نشان ها را بر اساس معیارهای که دیروز اعلام شد، حذف نخواهیم کرد. اگر ایمیلی مبنی بر حذف تاییدیه دریافت کردید نیازی به ارسال درخواست مجدد نیست چون کانال تایید شده باقی می ماند.

به گفته Wojcicki کانال های با بیش از ۱۰۰ هزار مشترک مثل گذشته واجد شرایط دریافت تاییدیه هستند. با این حال در صورت تغییر نام کانال تیک هم پاک خواهد شد و صاحبان صفحه دوباره باید مراحل دریافت تاییدیه را طی کنند.

 

تماشا کنید: یوتیوب اشتباهاً این ویدیو را به دلیل خشونت علیه حیوانات حذف کرد

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato