حذف صدها اکانت توییتر وابسته به عربستان به خاطر فعالیت علیه ایران

حذف صدها اکانت توییتر وابسته به عربستان به خاطر فعالیت علیه ایران

توییتر هزاران حساب کاربری وابسته به حکومت‌های خاورمیانه را به خاطر انتشار اطلاعات نادرست و گمراه کردن کاربران حذف کرد.

مهمترین اکانت بسته شده متعلق به «سعود القحطانی»، مشاور رسانه ای سابق دربار عربستان است که به اتهام دست داشتن در قتل «جمال خاشقچی» از سمتش برکنار شده بود. القحطانی با تکیه بر منابع حکومتی و ۱.۳ میلیون فالوور در توییتر، لشکری از ترول ها را در این شبکه رهبری می کرد که در زمینه های مختلف به حمایت از سیاست های سعودی می پرداختند.

ده‌ها اکانت حذف شده با هدایت شرکتی خصوصی از عربستان در برابر ایران حمایت می‌کردند

بر اساس گزارش شفاف سازی توییتر علاوه بر صفحه جنجالی القحطانی ۴۲۴۸ حساب کاربری وابسته به امارات متحده، ۲۷۳ اکانت از امارت و مصر، ۱۰۱۹ حساب اکوادوری، ۲۶۵ اکانت اسپانیایی و ۶ حساب از عربستان سعودی حذف شده اند. این شبکه اجتماعی همچنین تعدادی اکانت چینی را به خاطر تلاش برای شعله ور کردن اختلافات با هنگ کنگ نیز به حال تعلیق درآورده است.

سیاست های سعودی علیه ایران

به گفته توییتر ۲۷۳ اکانت امارتی و مصری توسط شرکتی خصوصی به نام DotDev هدایت شده و هدف اصلی آنها انتشار جانبدارانه خبرهای مربوط به سیاست های سعودی علیه ایران و قطر بوده است.

حذف این صفحات بخشی از تلاش توییتر برای پاکسازی پلتفرم خود از اکانت هایی است که به نیابت از حکومت های مختلف به گمراه سازی کاربران می پردازند. توییتر در ماه های گذشته ۴۸۰۰ اکانت منتسب به ایران و ۱۰۰۰ حساب وابسته به دولت چین را نیز مسدود کرده بود. این کمپانی با تغییر سیاست های خود تبلیغ رسانه های وابسته به دولت ها را حتی در صورت عدم گمراه سازی نیز ممنوع کرد.

علاوه بر توییتر فیسبوک هم شبکه ای دیگر از صدها حساب وابسته به مصر، امارات و حزب محافظه‌کار مردم اسپانیا را به بهانه انتشار اخبار نادرست پاک کرد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato