مقایسه شتاب سه خودرو متفاوت توسط TOP GEAR؛ مرسدس G Class در برابر پورشه 718 و آئودی RS3

مقایسه شتاب سه خودرو متفاوت توسط TOP GEAR؛ مرسدس G Class در برابر پورشه 718 و آئودی RS3

مقایسه شتاب سه خودرو متفاوت توسط TOP GEAR؛ مرسدس G Class در برابر پورشه 718 و آئودی RS3

به شکل سنتی معمولا خودروهای شاسی بلند و سنگین وزن، نمی توانند در برابر کوپه های اسپرت ساخت پورشه حرفی برای زدن داشته باشند، اما اینبار کارشناسان مجله مشهور انگلیسی تاپ گیر تصمیم گرفته اند تا یک SUV مسلح به موتور V8 را در مقابل یک کوپه اسپرت و یک استیشن واگن چابک قرار دهند، تا مشخص شود که ذهنیت اولیه از عملکرد خودروها در سال ۲۰۱۹ تا چه حد با واقعیت توانایی آن ها بر روی جاده مطابقت دارد.

مرسدس G Class اگرچه در ظاهر متواضع به نظر می رسد اما در مورد قدرت بسیار طماع است . این شاسی بلند که از اولین نسل تا آخرین نسل خود از یک زبان طراحی پیروی کرده است تغییرات ظاهری چندانی به خود ندیده اما قلب تپنده آن به شدت دستخوش تغییر شده است. موتور V8 حتی اگر بر روی یک SUV نیز به کار برود باز هم آن را تبدیل به یک خودرو وحشی می کند.

قدرت ۵۷۶ اسب بخاری تولیدی موتور این خودرو به کمک گشتاور ۸۵۰ نیوتن بر متری آن وظیفه حرکت این غول ۲۵۰۰ کیلوگرمی را دارد. برای تست این خودرو آن را در مقابل Audi RS3 قرار داده اند. این خودروی تولیدی آئودی به کمک یک موتور ۵ سیلندر، ۳۹۴ اسب بخار و ۴۸۰ نیوتن بر متر گشتاور تولید کرده و نیروی تولیدی را با همکاری سستم انتقال قدرت خود به ۴ چرخ خودرو منتقل می کند. خودرو بعدی که در مقابل مرسدس G Class قرار گرفته است پورشه ۷۱۸ Cayman GTS است که موتور ۴ سیلندر آن توان تولید ۳۶۰ اسب بخار و ۴۳۰ نیوتن بر متر گشتاور را داشته و نیروی تولیدی این موتور به چرخ های عقب منتقل می شود.

پورشه

نکته قابل توجه این است که وزن این دو خودرو بسیار کمتر از G Class است. وزن RS3 برابر ۱۵۲۰ کیلوگرم و وزن پورشه برابر ۱۴۸۰ کیلوگرم است. در ادامه از شما دعوت می کنیم که برای مشاهده نتیجه مسابقه برگزار شده بین این سه خودرو با ما همراه باشید:

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل