سازمان سلامت جهانی تانزانیا را به پنهانکاری در مورد ابولا متهم کرد

سازمان سلامت جهانی تانزانیا را به پنهانکاری در مورد ابولا متهم کرد

سازمان سلامت جهانی (WHO) در بیانیه‌ای دولت تانزانیا را به پنهان کردن عمدی اطلاعات مرتبط با پرونده‌های مشکوک به ویروس ابولا که احتمال می‌رود از کنگو به این کشور منتقل شده متهم کرد.

بر اساس گزارش واشنگتن پست این اتهامات در پی چندین گزارش ناکافی در مورد پرونده‌های مشکوک در سراسر کشور متوجه مقامات تانزانیا شده است. گزارشاتی که واشنگتن پست به آن‌ها اشاره می‌کند از دارالسلام پایتخت تانزانیا شروع شده و WHO می‌گوید که مقامات این شهر از ارائه اطلاعات آزمایشات خون به آن‌ها خودداری و اعلام کرده‌اند که ویروس ابولا از بین رفته است.

مطلب پیشنهادی:کشفی بزرگ، توصیه‌های دانشمندان در اجتناب از چربی اشباع‌شده را به چالش کشید کشفی بزرگ، توصیه‌های دانشمندان در اجتناب از چربی اشباع‌شده را به چالش کشید

در واقع سازمان سلامت جهانی گزارشاتی غیر رسمی در مورد پزشک 34 ساله‌ای که از اوگاندا بازگشته بود، دریافت کرد. این پزشک اخیرا در دارالسلام درگذشت و نتیجه آزمایش ابولا روی او مثبت بوده در حالی که این آزمایش روی فرد دیگری نتیجه منفی را نشان داده است. مورد سومی هم وجود دارد که وضعیت آن نامشخص است.

ویروس ابولا

در بیانیه WHO آمده:

مطلب پیشنهادی:دستاورد شیمیایی ضد پیری سبب افزایش طول عمر شد دستاورد شیمیایی ضد پیری سبب افزایش طول عمر شد

داده‌های کلینیکی، نتایج تحقیقات، تماس‌های احتمالی و تست‌های آزمایشگاهی برای تشخیص‌های مختلف، با WHO در میان گذاشته نشده است. در صورتی که در اختیار داشتن چنین اطلاعاتی برای این سازمان ضرورت زیادی دارد تا قادر به ارزیابی کامل از ریسک ناشی از رویدادهای این چنینی باشد. اطلاعات ناکامل و ناکافی ارائه شده توسط مقامات تانزانیا چالش زیادی در این پروسه پیش روی ما می‌گذارد.

در گزارش واشنگتن پست همچنین اشاره شده که تانزانیا هیچوقت در گذشته هم اطلاعاتی از موردهای احتمالی ابولا گزارش نکرده و با توجه به رونق زیاد صنعت توریسم در این کشور، پراکنده شدن ویروس ابولا عواقب جبران‌ناپذیری در پی خواهد داشت.

انتشار ویروس ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو از آگوست 2018 آغاز شد و با 3 هزار مورد گزارش شده، منجر به مرگ 2100 نفر در این کشور شد. این ویروس فعلا در دو ایلات کنگو مهار شده و استفاده از داروهای جدید و اثربخش‌تری برای درمان آن در دستور کار این کشور قرار گرفته. با این حال WHO موارد بالقوه این بیماری را تا چین و دبی هم دنبال کرده و مواردی مشکوک به ابولا در این کشورها یافته است.

مطلب پیشنهادی:گوگل در پیکسل ۶ دسترسی به پایش ضربان قلب و تنفس را فراهم می‌کند گوگل در پیکسل ۶ دسترسی به پایش ضربان قلب و تنفس را فراهم می‌کند
نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato