ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شهرداری تهران: حامی تاکسی های اینترنتی خواهیم بود

دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه دهندگان خدمات هوشمند مسافر بعد از مدتها معاون حمل و نقل و ترافیک توسط وزارت کشور ابلاغ شده و شهرداری تهران ضمن ابراز خشنودی نسبت به این موضوع؛ اعلام ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۰

دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه دهندگان خدمات هوشمند مسافر بعد از مدتها معاون حمل و نقل و ترافیک توسط وزارت کشور ابلاغ شده و شهرداری تهران ضمن ابراز خشنودی نسبت به این موضوع؛ اعلام کرده حامی تاکسی های اینترنتی خواهد بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیجیاتو «محسن پورسید آقایی» در پی ابلاغ دستورالعمل نظارت بر فعالیت تاکسی‌های اینترنتی یادداشتی را در اختیار این خبرگزاری قرار داده که در آن ابراز امیدواری کرده که این گام مهم بتواند زمینه‌ساز رقابت عادلانه‌تر، محیط زیست شهری سالم‌تر و امنیت اجتماعی بیشتر باشد و همچنین کمک کند که در عین حفظ مزایا و محاسن فعالیت این شرکتها، پیامدهای منفی این فعالیت‌ها نیز کنترل و اصلاح شود.

در متن یادداشت پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران آمده است: «خدا را سپاسگزارم که پس از بالغ بر یک سال گفت‌وگو و پیگیری، «دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه‌دهندگان خدمات هوشمند مسافر» از سوی وزارت کشور ابلاغ شد. این دستورالعمل، دستاورد مذاکرات طولانی و مفصل بین همه طرف‌های مختلف ذی‌نفع در موضوع شرکت‌های تاکسی اینترنتی بود که با اجماع همه طرف‌ها بر ضرورت ضابطه‌مندی این فعالیتها و خردگرایی جمعی، به سرانجام رسید.

امیدوارم این گام مهم بتواند زمینه‌ساز رقابت عادلانه‌تر، محیط زیست شهری سالم‌تر و امنیت اجتماعی بیشتر باشد و کمک کند که در عین حفظ مزایا و محاسن فعالیت این شرکتها، پیامدهای منفی این فعالیت‌ها نیز کنترل و اصلاح شود. از همه عزیزانی که در وزارت کشور، معاونت علمی ریاست‌جمهوری، وزارت صمت، وزارت ارتباطات و مدیران برخی از همین شرکت‌ها که با اهتمام به رعایت منافع عمومی مردم در تدوین این دستورالعمل زحمت کشیدند به سهم خود تشکر و قدردانی می‌کنم و حمایت شهرداری تهران را از فعالیت شرکتهای اینترنتی در چارچوب رعایت این دستورالعمل اعلام می‌کنم. امیدوارم آحاد مردم از جمله شهروندان تهران از خیر و برکات این تلاش‌ها بهره‌مند شوند».

گفتنیت پیش از این پورسیدآقایی در گفتگو با دیجیاتو تاکید کرده بود که نظارت شهرداری بر تاکسی های اینترنتی بیشتر از آنکه حول گرفتن درصد از سفرها باشد؛ تاکید بر قانونمند بودن استخدام راننده ها و داشتن ضوابطی مانند دیگر رانندگان تاکسی های شهری برای آنهاست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی