چای های کیسه ای میلیون ها ذره پلاستیک را وارد بدن انسان می کنند

تحقیقات جدید از احتمال وجود میلیون ها ذره میکروسکوپی پلاستیک در هر فنجان چای خبر می دهد. دانشمندان اخیرا اعلام کرده اند تقریبا ۹۶ درصد از چای های کیسه ای حاوی پلی پرو پیلن هستند؛ ماده ای که برای مهر و موم کیسه های کوچک چای مورد استفاده قرار می گیرد.

البته در  ماه های اخیر برخی برندهای مطرح تولید کننده چای تلاش کرده اند که این ماده شیمیایی را به کلی از محصولات خود حذف نمایند با این حال از آنجا که تلاش ها برای پیدا کردن ماده جایگزین برای آن ادامه دارد، بسیاری از برندهای چای همچنان به استفاده از پلی پرو پیلن ادامه می دهند و ما نیز روزانه میلیون ها ریز ذره پلاستیک را به خاطر مصرف محصولات آنها وارد بدنمان می کنیم.

محققان دانشگاه مک گیل که نتایج تحقیقات خود در این باره را در نشریه علوم و تکنولوژی زیست محیطی منتشر کردند به بررسی این مساله پرداختند که آیا چای های کیسه ای می توانند ذرات ریز پلاستیک را به چای مصرفی انسان وارد کنند یا خیر.

hamrah-mechanic

چای کیسه ای

البته هنوز مشخص نیست که آیا این ریزپلاستیک ها برای انسان مضر هستند یا خیر با این حال تیم محققان در پژوهش خود تلاش نمود که اثرات پلاستیک روی اورگانیزم های آبی کوچک به نام Daphnia Magna یا کک آبی را بررسی کنند که معمولا به عنوان اورگانیزم های مدل در مطالعات زیست محیطی مورد استفاده قرار میگیرند.

آنها برای انجام این تحقیق چهار نوع چای کیسه ای با بسته بندی پلاستیکی را خریداری کردند و سپس کیسه ها را باز کردند و بعد از تخلیه چای درون آنها کیسه های خالی را شستند.

دانشمندان در ادامه کیسه ها را درون ظروف آب انداختند تا شرایط دم کردن چای را شبیه سازی کنند. تیم محققان با استفاده از میکروسکوپ های الکترونی دریافتند که یک چای کیسه ای پلاستیکی در دمای دم کردن حدود ۱۱.۶ میلیارد میکروپلاستیک و ۳.۱ میلیارد نانو پلاستیک را درون آب آزاد می کند.

محققان در نهایت اعلام کردند که این سطوح هزاران برابر بیشتر از مقدار گزارش شده قبلی در غذاهای دیگر است. در پژوهشی دیگر دانشمندان مقادیر مختلفی از میکرو و نانوپلاستیک های به دست آمده از چای کیسه ای را به کک های آبی دادند.

با وجود انکه این اورگانیزم ها زنده مانند طبق گزارشی که در انتهای آزمایش منتشر شد در اثر مصرف این مواد برخی ناهنجاری های رفتاری و آناتومیکی در آنها مشاهده شد.

محققان در انتها اینطور نتیجه گرفتند که گرچه این یافته ها نگران کننده هستند اما باید پژوهش های بیشتری انجام بگیرد تا اثرات مزمن پلاستیک بر بدن انسان آشکار شود.

مطالب مرتبط

گوگل می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ تماما از انرژی پاک استفاده کند

گوگل مدعی شد به عنوان اولین کمپانی بزرگ در دنیا تمام کربن دی اکسید تولید شده در طول تاریخ این شرکت را متوازن سازی (Offset) کرده است.گوگل می‌گوید با اتخاذ سیاست آفست کربن (carbon offset) مثل کاشت درخت تمام کربن دی اکسید تولید شده توسط دیتاسنترها و ساختمان‌های این شرکت در طول تاریخ را جبران... ادامه مطلب

۳.۲ میلیارد نفر تا سال ۲۰۵۰ با مشکل کمبود آب شرب مواجه خواهند شد

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد گرمایش جهانی علاوه بر بالا بردن سطح آب دریاها، منابع آب آشامیدنی ۳.۲ میلیارد نفر از مردم زمین را تهدید می‌کند.آب حاصل شده از یخچال‌های طبیعی یا رواناب (Runoff)، آب شرب ده‌ها میلیون نفر از مردم زمین را تأمین می‌کند. حال به خاطر از بین رفتن یخچال‌های طبیعی بشر... ادامه مطلب

آمار جدیدی از ووهان چین: تعداد گربه‌‌سانان مبتلا به کرونا بیش از حد انتظار است

این روزها خبرهای مختلفی در مورد آمار همه‌گیری ویروس کرونا منتشر می‌شود. مطالعات جدید نشان ‌می‌دهد آمار گربه‌سانانی که به این ویروس مبتلا شده‌اند بیش از حد انتظار بوده و تعداد زیادی گربه در ووهان چین به ‌صورت خاموش و بدون هیچ‌گونه علائمی به بیماری کرونا مبتلا شد‌ه‌اند.براساس اطلاعات منتشر شده از مطالعه جدید، تعداد... ادامه مطلب

پروژه جدید بستر اقیانوس‌ها را با ربات از زباله پاکسازی می‌کند

مقادیر قابل توجهی زباله در بستر اقیانوس‌ها انباشته شده که زیستگاه ماهی‌ها و دیگر جانوران آبزی را در معرض خطر قرار داده است. حال چندین مؤسسه تحقیقاتی در پروژه‌ای که اتحادیه اروپا حامی مالی آن است، می‌خواهند با استفاده از ربات و پهپاد بستر اقیانوس‌ها را از زباله پاکسازی کنند.مؤسسه تحقیقاتی Fraunhofer آلمان در همکاری... ادامه مطلب

واکسن کرونا روسیه در بدن ۱۰۰ درصد دریافت‌کنندگان آنتی‌بادی تولید کرد

واکسن کرونا روسیه که پیش از این به خاطر آزمایش‌های ناکافی مورد انتقاد قرار گرفته بود، در بدن تمام داوطلبان آنتی بادی تولید کرده است.ماه گذشته بود که پوتین از تولید نخستین واکسن کرونا توسط روسیه خبر داد. این واکسن دو مرحله‌ای بر پایه «آدنوویروس» سرماخوردگی و توسط «مرکز تحقیقات همه‌گیرشناسی و میکروبیولوژی گامالئی» تولید شده اما فقدان... ادامه مطلب

دانشمندان به ترکیب مناسب قهوه و خواب برای کار در شیفت شب پی بردند

کار در شیفت شب یا کار کردن تا دیر وقت روی پروژه های کاری و درسی نیازمند آمادگی است و مثلا باید قبل از آن خواب کافی داشته باشید. دانشمندان در پژوهشی تازه ترکیب مناسب خواب و کافئین برای کار کردن در شب را پیدا کرده اند تا افراد بدون خستگی بیش از اندازه و... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟