ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

با رفتن مدیرعامل، رایتل دیگر شکایتی از رگولاتوری ندارد؛ نقطه سر خط

دیروز بعد از گذشت دقایقی از دستور توقف موقت مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات توسط دیوان عدالت اداری، مدیرعامل رایتل از سمت خود کناره‌گیری کرد. امروز اما سندی منتشر شده که نشان می‌دهد مسئولین این اپراتور ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۱

دیروز بعد از گذشت دقایقی از دستور توقف موقت مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات توسط دیوان عدالت اداری، مدیرعامل رایتل از سمت خود کناره‌گیری کرد. امروز اما سندی منتشر شده که نشان می‌دهد مسئولین این اپراتور از شکایت خود نسبت به رگولاتوری صرف نظر کرده‌اند. همین موضوع به این مفهوم است که مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات به قوت خود باقیست و کماکان انتصاب مدیران عامل اپراتورها با تایید رگولاتوری صورت پذیرد.

سایت ایستنا تصویری از بازپس گیری شکایت رایتل از رگولاتوری در شعبه ۲۹ دیوان عدالت اداری منتشر کرده و با توجه به این موضوع، مصوبه جنجالی کماکان اجرایی می‌شود؛ مصوبه‌ای که عده‌ای از فعالان صنعت ICT آن را مشکل‌ساز می‌دانند و باور دارند که این مصوبه می‌تواند در روند کار شرکت‌های خصوصی اختلال ایجاد کند.

مصوبه‌ای که چند هفته پیش کمیسیون تنظیم مقررات آن را نهایی کرد می‌گوید که تمامی دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی که از وزارت ارتباطات پروانه گرفته‌اند، باید برای انتخاب مدیرعامل، اعضای هیات مدیره یا مدیران فنی، از رگولاتوری تاییده دریافت کنند. این نکته یعنی شرکت‌های خصوصی همچون شاتل و آسیاتک نیز که بیش از ۵۰۰ هزار کاربر دارند در این مصوبه درگیر خواهند شد و رگولاتوری در تعیین تصدی سمت‌های هیئت مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی این شرکت‌های خصوصی هم نقش خواهد داشت.

در مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات تاکید ویژه‌ای به تحصیلات مرتبط و داشتن سابقه کار برای هر یک از مدیران و معاونان شده و در بخش شرایط مدیرعامل با چنین عباراتی روبرو هستیم: «گرایش‌های مرتبط مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی صنایع و مدیریت همراه با هشت سال تجربه مدیریتی که حداقل نیمی از آن در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • مجید
    مجید | ۸ مهر ۱۳۹۸

    این که خوبه که تحصیلات و تجربه مرتبط داشته باشند تا اینکه از هر رشته و جایی صرفا با پارتی و ... بخوان مدیر بشن و فاتحه بخونن
    کجاش بده؟! میشه توضیح بدید ماهم بفهمیم؟!

مطالب پیشنهادی