بزرگ ترین شبکه انتشار تصاویر غیراخلاقی از کودکان در دارک وب متلاشی شد

بزرگ ترین شبکه انتشار تصاویر غیراخلاقی از کودکان در دارک وب متلاشی شد

هیئت منصفه عالی آمریکا فردی که گفته می شد مدیریت وبسایت منتشر کننده تصاویر مستهجن از کودکان در دارک وب را بر عهده داشته گناهکار تشخیص داد و همزمان مقامات پلیس این کشور از دستگیری ۳۰۰ متهم دیگر در رابطه با این پرونده در اقصی نقاط دنیا خبر دادند.

بازرسان وزارت دادگستری آمریکا طی بیانیه ای اعلام کردند که یک مرد ۲۳ ساله اهل کره جنوبی به نام جونگ وو سون به جرم راه اندازی و مدیریت وبسایتی به نام Welcome To Video در دارک وب (همه چیز در مورد دارک وب) که به تعبیر مقامات قضایی آمریکا از نظر حجم محتوا بزرگ ترین بازار برای سوء استفاده از کودکان به شمار می رفته را دستگیر کرده اند. آنها در بیانیه خود همچنین از دستگیری ۳۰۰ فرد دیگر در سراسر آمریکا و کشورهایی چون انگلستان، کره جنوبی، آلمان، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، جمهوری چک، کانادا، ایرلند، اسپانیا، برزیل و استرالیا به اتهام استفاده از این وبسایت خبر دادند.

۳۰۰ متهم دیگر در ارتباط با این پرونده در سراسر دنیا دستگیر شده اند

طبق گزارشات یکی از ماموران سابق وزارت امنیت کشور آمریکا به نام ریچارد گراتکوسکی هم در زمره سی نفر از کاربران دستگیر شده این سایت بوده است. او به خاطر دریافت محتوای سوء استفاده جنسی از کودکان از این سایت با هدف تماشای آنها به ۷۰ ماه زندان و پرداخت ۳۵ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شد و به مدت ۱۰ سال نیز تحت نظر خواهد بود.

دارک وب
Jong Woo Son

به گفته وزارت دادگستری آمریکا سون با ۹ اتهام مختلف در پرونده اش در ماه مارس سال گذشته دستگیر شد و بعد از دستگیری سرورهای وبسایت یاد شده نیز کشف و ضبط گردید. براساس حکم صادره در این باره مقامات مجری قانون در کشورهای مختلف ۸ ترابایت ویدیو غیراخلاقی را کشف کردند که از این میزان ۴۵ درصد آن به سوء استفاده جنسی از کودکان مربوط می شد.

گفته شده که این وبسایت ویدیوها را از طریق تراکنش های بیتکوین به کاربران خود می فروخته تا امکان شناسایی و دستگیری آنها وجود نداشته باشد. سون در کره جنوبی محکوم شد و هم اکنون در این کشور دوران محکومیت خود را سپری می کند.

جسی کی لی دادستان آمریکایی در این باره گفت: بعد از این اتفاق کودکان در سراسر دنیا احساس امنیت بیشتری خواهند کرد. ما همچنان به پیگرد قانونی این مجرمان در دارک وب ادامه خواهیم داد تا مطمئن شویم که این افراد مجازات جرائم وحشتناک خود را دریافت می کنند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato