بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال رسما آغاز به کار کرد

بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال در حالی آغاز به کار کرد که معاون وزیر کار تاکید دارد تاکنون چنین نهاد مشابهی در ایران وجود نداشته و این اولین نهاد «خصوصی-عمومی» است که در ایران آغاز به کار کرده تا بتواند حوزه تولید محتوا در کشور را به جایگاه غنی برساند.

«عیسی منصوری» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه در گفتگو با دیجیاتو درباره ماهیت کار این بنیاد و نحوه فعالیت آن می‌گوید:

«بنیاد نه یک صندوق سرمایه‌گذاری است و نه یک شتابدهنده، بلکه نهادی بالاتر از این سلسله مراتب قرار می‌گیرد. یک بنیاد می‌تواند متشکل از چندین کارخانه نوآوری باشد و حتی پروژه‌ای مثل کودک آنلاین را به نوعی هدایت کند. ما در اینجا ایده‌های نابی را که تیم‌های جوان استارتاپی و تیم‌های فعال حال حاضر دارند حمایت می‌کنیم. این ایده باید در بستر محتوای دیجیتال باشد، می‌تواند انیمیشن باشد یا یک نوع محتوای دیگر.»

منصوری با اشاره به برنامه انیمیشنی دیرین دیرین می‌گوید که به عنوان مثال یک تیم کردزبان می‌تواند تحت این برند، یک دیرین دیرین کردی بسازد و با ده‌ها میلیون مخاطب جدید آشنا شود. او در پاسخ به اینکه چطور تیم‌ها و ایده‌ها ارزیابی می‌شوند می‌گوید: «در اینجا تیم داوری وجود دارد که ایده‌ها را ارزیابی می‌کند، ما می‌خواهیم جوانان با عشق خود ایده را به محتوا تبدیل کنند و دغدغه‌های دیگری پیش رویشان نباشد.»

به گفته منصوری، بنیاد کمک‌های مالی و غیرمالی در قبال صاحبان ایده دارد. او این کمک‌ها را چنین تشریح می‌کند: «از بحث مجوزها گرفته تا دریافت وام و تیم‌سازی و شبکه‌سازی و هر مورد دیگری که در راه یک تولیدکننده محتوا قرار دارد.»

معاون وزیر کار تشریح می‌کند که تاکنون چهار مگاپروژه در بنیاد تعریف شده که از دل آنها می‌توان صدها پروژه دیگر بیرون بیاید.

در این مراسم از ایرج طهماسب به عنوان یکی از بزرگان تولید محتوا تجلیل شد

«محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در افتتاحیه این بنیاد با تاکید بر حمایت از فضای کسب و کار دیجیتال عنوان کرد: «به عنوان دولت نمی توانیم زیست بوم ایجاد کنیم اما در جهت ایجاد زیست بوم می توانیم تلاش و حمایت کنیم.» به گفته شریعتمداری بازار محتوایی چون انیمیشن یک بازار میلیارد دلاری است و نباید از آن عافل ماند.

«محمد شریف خانی» معاون فضای مجازی صداوسیما نیز در خلال این مراسم به مفهوم تولید محتوا با عشق اشاره و تاکید کرد که نباید از این مفهوم غافل ماند: «فردوسی و دهخدا با عشق محتوای فاخری تولید کردند و نگاه مادی به این مساله نداشتند. امروزه اما محتوا با بیزینس و تجارت یکسان شده، با این بنیاد می‌توان صرفا به مسائل تجاری چشم ندوخت و هر دو جنبه را در نظر داشت. بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال راهی است برای ساخت محتوا با عشق در کنار داشتن بازاری جذاب که دغدغه ایجاد کردنی برای آن وجود نداشته باشد.»

گفتنیست در پایان این مراسم  توافقنامه همکاری در توسعه زیست بوم کارآفرینی محتوای دیجیتالی بین معاونت علمی، صدا و سیما و وزارت کار امضاء شد. حمایت از گسترش کسب و کارهای مبتنی بر محتوای دیجیتال و ایجاد هم افزایی و مشارکت بین بخش خصوصی و دولتی در قالب برنامه مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه و بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال از اهداف این توافق نامه مشترک است.

از امروز تیم‌هایی که دارای ایده‌ای در قبال تولید محتوای دیجیتال هستند می‌توانند با مراجعه به بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال، رویای تولید محتوای خود را رنگ واقعیت ببخشند و از کمک‌های این نهاد بهره‌مند شوند.

malltina

مطالب مرتبط

ایرانسل برنده جایزه سال تحول دیجیتال ایران شد

ایرانسل «جایزۀ سال تحول دیجیتال ایران»، تندیس زرین رهبری دیجیتال، تندیس زرین زبدگی دیجیتال و تندیس برنزی نوآوری دیجیتال را در چهارمین دورۀ ارزیابی ملی تحول دیجیتال به دست آورد.در مراسم پایانی این ارزیابی که عصر سه‌شنبه، 14 مرداد ماه 1399 در دانشکدۀ مدیریت دانشگاه تهران به دلیل لزوم موازین بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی... ادامه مطلب

جریمه وزارت ارتباطات برای اپراتورهای متخلف سنگین‌تر شد

کمیسیون تنظیم مقررات، در مصوبه‌ای که امروز در دولت تصویب شد، اپراتورها را ملزم به توجه به اخطار سازمان تنظیم و بازگرداندن وجوه بسته‌های اینترنت به کاربران کرد؛ نکته مهم این مصوبه اینجاست که حالا وزارت ارتباطات می‌تواند در ازای هر روز تاخیر تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه‌ی اپراتورها، آن‌ها را... ادامه مطلب

هکرهای منتسب به ایران برای اولین بار در یک حمله سایبری از DoH استفاده کردند

یک گروه هک منتسب به ایران موسوم به Oilrig به اولین گروه هک شناخته شده‌ای تبدیل شد که از پروتکل DNS-over-HTTPS یا DoH در حملاتش استفاده می‌کند.«Vincente Diaz»، از تحلیلگران بدافزار برای آنتی ویروس کسپرسکی می‌گوید گروه هک Oilrig ماه می سال جاری میلادی ابزار جدیدی را به مجموعه ابزارهای خود اضافه کرده است. به... ادامه مطلب

مدیرعامل همراه اول: درآمد ما از اینترنت موبایل تغییری نداشته است

مدیرعامل همراه اول در نامه‌ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص تغییرات اخیر بسته‌های اینترنت همراه اول توضیحاتی داد و تاکید کرد در این تغييرات، هيچگونه نقض مصوبات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويی يا تخلفی صورت نپذيرفته و این تغییر حتی باعث افزایش درآمد همراه اول نیز نشده... ادامه مطلب

پلیس فتا: فعالیت لایکی در ایران ممنوع است؛ مسئولیت نظرات کاربران با صاحب اکانت است

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا اعلام کرده که فعالیت اپلیکیشن لایکی در ایران ممنوع است و مارکت‌های داخلی مجاز به ارائه این اپلیکیشن نیستند.اپلیکیشن لایکی یکی از جدیدترین شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود که در همراستا با محبوبیت تیک تاک در دنیا محبوب شده و نوجوانان و جوانان بسیاری... ادامه مطلب

وزارت ارتباطات برای برخورد با اپراتورها اختیارات بیشتری از دولت می‌گیرد

وزیر ارتباطات پس از یک غیبت طولانی در شبکه‌های اجتماعی امروز در گفتگویی با صداوسیما از آخرین وضعیت پیگیری افزایش قیمت بسته‌های اینترنت موبایل گفت.امروز ۱۳ مرداد ماه درست یک ماه از افزایش قیمت و حذف برخی از بسته‌های دو اپراتور همراه اول و ایرانسل (در اپلیکیشن‌ها و نه سایت این اپراتورها) می‌گذرد و با وجود... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟