مدیرعامل ایرانسل جدیدترین آمارها درباره گروه اسنپ را منتشر کرد

در مراسم سیزده‌ سالگی راه‌اندازی شبکه موبایل ایرانسل، «بیژن عباسی آرند» مدیرعامل جدید اپراتور دوم، در اولین نشست خبری خود، جدیدترین آمارها از وضعیت سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها و به خصوص گروه اسنپ به عنوان مهم‌ترین سرمایه‌گذاری ایرانسل در کسب‌وکارهای نوپا را منتشر کرد.

عباسی آرند عنوان کرد که ایرانسل سرمایه‌گذاری‌های مختلفی در حوزه فناوری داشته است اما مهم‌ترین آن‌ها، در گروه اسنپ بوده است. او گفت که نزدیک به ۶۰ درصد از سهام گروه اسنپ متعلق به MTN و ایرانسل است: «طبیعتاً با راهبری و مدیریت مجموعه ایرانسل، این سرویس‌ها در داخل کشور توسعه پیدا می‌کند. مجموعه اسنپ در بحث سرویس حمل‌ونقل سرویس مناسبی می‌دهد و روزانه ۲ میلیون سفر دارد و ۱.۵ میلیون راننده ثبت نام شده در این پلتفرم وجود دارد و در خود اسنپ بیشتر از ۱۳۰۰ نفر مشغول به کار هستند.»

او اعلام کرد که بر اساس ادعای خود اسنپ، این تاکسی اینترنتی ۸۰ درصد سهم بازار این حوزه را در اختیار دارد. در اسلایدی که مدیرعامل ایرانسل به نمایش گذاشت اما اطلاعات بیشتری از آخرین وضعیت همه‌ی شرکت‌های گروه اسنپ قابل مشاهده بود. فارغ از خود اسنپ، سرویس اسنپ تریپ که در زمینه گردشگری فعال است، با هزار هتل در سراسر ایران همکاری دارد و در روز، ۲۵۰۰ رزرو هتل در این پلتفرم انجام می‌شود. همینطور ۴ هزار بلیت هواپیما در روز از طریق اسنپ تریپ فروخته می‌شود.

از سوی دیگر اسنپ فود که این روزها حاشیه‌های کمی نداشته، حدود ۹۰ هزار سفارش روزانه دارد و با ۱۳ هزار رستوران در سراسر کشور همکاری می‌کند. مدیرعامل اسنپ فود اخیراً در رویداد «فیروزه پلت» اعلام کرده بود که تعداد رستوران‌های همکار اسنپ فود در تهران به ۵ هزار عدد می‌رسد و اسنپ فود، ۹۵ درصد از سهم بازار سفارش آنلاین غذا را در اختیار دارد.

در بخش پرسش و پاسخ با خبرنگاران، مدیرعامل ایرانسل در مواجهه با این سوال که آیا ایرانسل به عنوان سهامدار عمده گروه اسنپ، از رویکرد انحصارگرایانه این گروه حمایت می‌کند یا خیر، با اشاره به اختلاف بین اسنپ فود و چیلیوری گفت:

«ما همواره به گروه اسنپ توصیه کرده‌ایم که راهکارهای مختلفی را به شبکه همکاران خود بدهند. طبیعتاً ما انحصار را قبول نداریم و از انحصار حمایت نمی‌کنیم، چراکه خود ایرانسل، انحصار دیگران را شکسته است.»

او در همین رابطه ادامه داد که ایرانسل صرفاً از گروه اسنپ حمایت نمی‌کند و استقبال می‌کند تا در طرح‌های تجاری دیگر هم سرمایه‌گذاری کند: «امروز هم اگر کسب‌وکارهای دیگری در این عرصه حضور پیدا کنند و طرح تجاری مناسبی داشته باشند، آمادگی سرمایه‌گذاری و حمایت را داریم. اما اکنون اسنپ و مجموعه‌اش متعلق به ماست و باید حمایت کنیم تا رشد کند. هرچند باید مراقبت کنیم تا کسب‌وکارهای خردی که در این حوزه‌ها فعالند، از بین نروند. هرچند متاسفانه ذات این حوزه، اینطور است که توانمندترها، بیشتر رشد می‌کنند.»

در اسلاید منتشر شده از سوی مدیرعامل ایرانسل می‌توان آمارهای مربوط به سایر شرکت‌های گروه اسنپ را نیز مشاهده کرد. برای مثال اسنپ باکس که در حوزه لجستیک آنلاین فعال است، ۸۵ هزار درخواست روزانه دارد و در تاکنون ۹۰ هزار پیک موتوری در آن ثبت نام کرده‌اند که بر اساس این اطلاعات، ۲۵ هزار پیک در آن فعال هستند.

اسنپ مارکت هم که یک سوپرمارکت آنلاین است، روزانه ۳ هزار سفارش دارد و برای ۳۲۰ نفر اشتغالزایی مستقیم داشته. همچنین اعلام شد که اپلیکیشن پرداخت آپ، روزانه ۳ میلیون تراکنش دارد و اکنون به حدود ۴۰ میلیون دانلود رسیده است. مدیرعامل ایرانسل درباره آپ گفت: «مجموعه ایرانسل به شکل مرتب از گروه اسنپ حمایت و سرمایه‌گذاری می‌کند. از طرفی یک همکاری با اپلیکیشن پرداخت آپ داریم در قالب اسنپ با عنوان سهامداری.»

سرویس‌های دیگر اسنپ که آمارهای آن‌ها در مراسم ایرانسل بیان شدند، اسنپ کیو و اسنپ روم بودند. اسنپ کیو به ۲.۸ میلیون دانلود رسیده و اسنپ روم (که به تازگی از زود روم به اسنپ روم تغییر نام داده)، با ۶۲ هتل داخلی همکاری می‌کند و روزانه هزار رزرو روزانه دارد.

عباسی آرند اعلام کرد که به شکل کلی، ۳ هزار نفر در گروه اسنپ به شکل مستقیم استخدام شده‌اند که ۹۹ درصد آن‌ها ایرانی هستند. او همینطور گفت که این گروه به شکل غیر مستقیم برای ۱.۵ میلیون نفر اشتغالزایی کرده است.

مدیرعامل ایرانسل همچنین خبر داد که ایرانسل برنامه‌هایی برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های جسورانه استارتاپی دارد: «در صندوق نوآفرین که از سوی وزارت ارتباطات است سهام‌دار شده‌ایم و در این زمینه مشارکت کرده‌ایم. با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در حال مشارکت هستیم تا یک VC جدید را با مشارکت چند سرمایه‌گذار دیگر راه‌اندازی کنیم.»

مطالب مرتبط

رویکرد جدید اتاق ایران - آلمان: و حالا «استارتاپ»

«نمی‌دانم این را چطور بگویم که باور کنید، اما واقعاً آلمانی‌ها دوست دارند با ایران کار کنند.» این جمله‌ای است که «حسین سرافراز»، قائم مقام مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان می‌گوید؛ اتاقی که به تازگی یک «واحد استارتاپ» تشکیل داده و برنامه‌ای جدی دارد تا در دور‌ه‌ای خاص از روابط بین‌المللی ایران، گام‌های... ادامه مطلب

تماس تلفنی رایگان ایرانسل در استان سیستان و بلوچستان تمدید شد

ایرانسل تماس تلفنی رایگان درون شبکه را در سراسر استان سیستان و بلوچستان، تا پایان روز جمعه ۲۷ دی ماه تمدید کرد تا بتواند برای سیل‌زدگان این مناطق راه‌های ارتباطی را همچنان حفظ نماید.به گزارش روابط عمومی ایرانسل، با توجه به ادامه عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان، در راستای عمل به مسؤولیت... ادامه مطلب

همراه اول و ایرانسل دیتای موبایل را در سیستان و بلوچستان رایگان کردند

عصر دیروز اعلام شد که مکالمه درون شبکه‌ای بین سه اپراتور برتر کشور در مناطق سیل زده رایگان بوده و حالا برای هرچه کمک بیشتر به افراد سیل زده و حفظ راه ارتباطاتی آنها با دیگر نقاط کشور، همراه اول و ایرانسل نیز اعلام کردند که اینترنت موبایل (همراه) در این مناطق نیز برای مشترکین‌شان... ادامه مطلب

عوارض سفر در تاکسی‌های اینترنتی؛ این درآمد بزرگ برای شهرداری از کجا آمد؟

اختلاف بر سر موضوع پرداخت عوارض شهرداری یکی از مسائل مهمی بود که در ۲ سال اخیر توافق شهرداری با تاکسی‌های اینترنتی را به تاخیر می‌انداخت و در نهایت با سازش طرفین، این عوارض ۱.۵ (تا ۲) درصد تعیین شد. دریافت عوارض استفاده از اسنپ، تپسی یا سایر تاکسی‌های اینترنتی، از ۱۷ دی ماه آغاز... ادامه مطلب

مدیرعامل تپ‌سی نشان کارآفرینی امین الضرب را دریافت کرد

«نشان کارآفرینی امین الضرب» در چهارمین دوره اهدای این نشان، به «میلاد منشی‌پور»، مدیرعامل تپسی رسید. منشی‌پور این نشان را امروز در مراسم ۱۳۶ سالگی اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی تهران دریافت کرد.منشی‌پور، مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت تپ‌سی و فعال و کارآفرین حوزه فناوری است. او فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه تهران و دارای... ادامه مطلب

مکالمه‌ درون شبکه ۳ اپراتور موبایل در مناطق سیل‌زده‌ استان سیستان و بلوچستان رایگان شد

روابط عمومی همراه اول، ایرانسل و رایتل اعلام کرده‌اند که بر اثر وقوع سیل در برخی مناطق استان سیستان و بلوچستان، ارتباطات این اپراتورها در مناطق حادثه دیده کماکان برقرار و مکالمه درون شبکه‌ای در هر ۳ اپراتور اصلی کشور رایگان است.شرکت ارتباطات سیار ایران در بیانیه خود ضمن ابراز همدردی با سیل‌زدگان جنوب کشور،... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟