ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ریتون
تکنولوژی

شرکت نظامی ریتون اولین سلاح لیزری ضد پهپاد خود را تحویل نیروی هوایی آمریکا داد

شرکت آمریکایی ریتون اعلام کرده که نخستین سلاح لیزری ضد پهپاد خود را اوایل این ماه به نیروی هوایی این کشور تحویل داده است. این پیمانکار نظامی خبر داده که نیروی هوایی آمریکا قصد دارد ...

شرکت آمریکایی ریتون اعلام کرده که نخستین سلاح لیزری ضد پهپاد خود را اوایل این ماه به نیروی هوایی این کشور تحویل داده است. این پیمانکار نظامی خبر داده که نیروی هوایی آمریکا قصد دارد سلاح مورد بحث را به صورت آزمایشی و به مدت یک سال در خارج از مرزهای خود به کار بگیرد تا آموزش های لازم برای استفاده از آن را به نیروهایش بدهد و همزمان اثربخشی اش را در شرایط واقعی تست کند.

در یک دهه گذشته، سازمان های تروریستی از قبیل داعش به شکلی گسترده از پهپادها در عملیات های نظامی خود استفاده کرده اند و با وجود آنکه نیروی دریایی آمریکا از سال ۲۰۱۷ تاکنون از نوعی سلاح لیزری ضد درون برای مقابله با این پرنده های بدون سرنشین استفاده می کند این اولین باری است که تحویل چنین سلاحی به نیروی هوایی آمریکا علنا اعلام می شود.

این سلاح «انرژی هدایت شده» از نوعی سنسور الکترواپتیکال/اینفرارد برای تشخیص تهدیدات بالقوه کمک می گیرد و سپس با کمک نوعی لیزر پهپادهای خطرناک را سرنگون می کند. انرژی مورد نیاز این سلاح از طریق پریزهای برق استاندارد ۲۲۰ ولتی قابل تامین است و زمانی که آن را به ژنراتور متصل می کنند «شات های تقریبا نامحدودی» را ایجاد خواهد کرد.

Roy Azevedo رئیس شرکت سیستم های فضایی و هوایی ریتون در مطلبی که پیرامون همین اتفاق در وبسایت شرکت مورد بحث منتشر کرد گفته است:

پنج سال پیش افراد کمتری نگران تهدید پهپادها بودند حالا اما به کرات در مورد حملاتی می شنویم که از طریق این پرنده های بدون سرنشین صورت می گیرد. با در نظر داشتن همین مساله نیز مشتریان ما درخواست ساخت سلاحی برای مقابله با پهپادها را به ما دادند و ما در کمتر از ۲۴ ماه فرایند طراحی تا ساخت این سلاح را انجام دادیم.

ویدیوی مربوط به عملکرد این سلاح را در ادامه مشاهده میکنید.

با وجود آنکه ریتون در بیانیه خبری خود مدعی شده این نخستین سلاح ضد پهپادی است که در اختیار نیروی هوایی آمریکا قرار می گیرد، بیش از یک دهه است که ارتش آمریکا از این تسلیحات استفاده میکند. این کشور از سال ۲۰۰۳ میلادی تاکنون از سیستم لیزری ZEUS در میدان های نبرد عراق و افغانستان برای نابود سازی بمب های کنار جاده ای و تامین امنیت نیروهای خود استفاده کرده است.

تحقیقات در مورد تسلیحات لیزری تقریبا از دهه ۱۹۶۰ میلادی و بعد از ساخته شدن نخستین لیزرها آغاز شد. ارتش آمریکا نیز دست کم از دهه ۱۹۷۰ میلادی آزمایش این تسلیحات را در دستور کار خود قرار داد. در سال ۱۹۷۳ میلادی دارپا نخستین پهپاد را با کمک یک سلاح لیزری و از طریق تکنیک گرم کردن موتور آن در آسمان منفجر کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • Mohammad Ali Mojarrad
    Mohammad Ali Mojarrad | ۳ آبان ۱۳۹۸

    لطفا قبل از انتشار خبرها مطمئن شوید که قبلا توسط دیگر اعضای تحریریه منتشر نشده باشد!

  • ازکجا به کجا
    ازکجا به کجا | ۲ آبان ۱۳۹۸

    این خبر که تکراریه ???

مطالب پیشنهادی