نمونه اولیه گوشی تاشو TCL را ببینید

نمونه اولیه گوشی تاشو TCL را ببینید

گوشی های تاشو از جمله نوآوری های اخیر صنعت موبایل هستند که تلاش می کنند تحولی تازه در این عرصه ایجاد کنند و لذا هر روز که می گذرد شرکت جدیدی ورود خود به این عرصه را اعلام می کند. TCL همان شرکتی است که گوشی های بلک بری و آلکاتل را تولید میکند و خودش بیشتر در زمینه ساخت و فروش تلویزیون فعالیت دارد. این شرکت ساخت تلفن همراه با برند TCL را تازه مدتی است که شروع کرده و در نظر دارد دست به نوآوری های جالبی در زمینه ساخت موبایل های تاشو بزند و در همین رابطه روز گذشته از نمونه اولیه گوشی تاشو خود رونمایی کرده است.

گوشی تاشو TCL ظاهری شبیه به یک تبلت چهارگوش ۱۰ اینچی دارد و برخلاف محصولات هواوی و سامسونگ به جای یک لولا دو لولا دارد که در جهت های مخالف یکدیگر تا می شوند و دستگاه را به سه قسمت تقسیم می کنند. به این ترتیب با تا کردن گوشی، دستگاه تا حدودی شبیه به یک تلفن همراه معمولی می شود هرچند که ضخامت آن اندکی غیرعادی است.

در واقع مثل این می ماند که گلکسی فولد سامسونگ و میت X هواوی را در یک دستگاه داشته باشید. به لطف این طراحی ضمن آنکه تبلتی عریض تر را در اختیار خواهید داشت، این اطمینان به شما داده می شود که دست کم یکی از تاها همیشه به سمت بیرون است و در نتیجه می توانید از آن به عنوان یک موبایل معمولی استفاده کنید.

شرکت سازنده روز گذشته نمونه اولیه ای از این گوشی تاشو را که البته کار هم نمی کرد برای تست و بررسی طراحی در اختیار وبسایت CNET قرار داده بود. در گزارش این وبسایت به ترک های ریزی اشاره شده که از همان ابتدا روی نمایشگر دیده می شوند و انتظار می رود که در نسخه نهایی از بین بروند. علاوه بر این چهار دوربین هم در بخش پشتی بدنه این گوشی تاشو تعبیه شده و برای گرفتن سلفی و برقراری تماس های تصویری نیز یک دوربین سلفی در بخش جلویی دستگاه دیده می شود. با در نظر داشتن مشخصاتی که گفته شد اگر این گوشی تاشو به مرحله تولید انبوه برسد انتظار می رود که پیروز نهایی رقابت باشد.

نکته پایانی اینکه نمایشگرهای اولد شاید گزینه مناسبی برای ساخت محصولاتی با طراحی زیگ زاگ نباشند؛ در واقع ماهیت پلاستیکی این نمایشگرها به نوعی نقطه ضعف اصلی گوشی های تاشو بوده است. از آنجایی که China Star Optoelectronics Technology که شرکت خواهر TCL هم محسوب می شود و از جمله بزرگ ترین تولید کنندگان اولد در دنیا به شمار می رود، میتوان امیدوار بود که بالاخره راهکار مناسبی برای حل این مشکل پیدا کند.

گوشی تاشو TCL گوشی تاشو TCL گوشی تاشو TCL گوشی تاشو TCL گوشی تاشو TCL

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato