ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

وزیر ارتباطات: هیچ‌کس نام حتی یک شرکت ارزش افزوده را نمی‌شناسد

وزیر ارتباطات امروز ۱۱ آبان در پنل شهرهای هوشمند در رویداد جایزه جهانی خشت طلایی تهران با اعلام اینکه اشتراک داده از اساس اصلی رسیدن به شهر هوشمند است تاکید کرد که این مساله باید ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۱ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۳

وزیر ارتباطات امروز ۱۱ آبان در پنل شهرهای هوشمند در رویداد جایزه جهانی خشت طلایی تهران با اعلام اینکه اشتراک داده از اساس اصلی رسیدن به شهر هوشمند است تاکید کرد که این مساله باید درست صورت بگیرد تا به مشکلی نظیر شرکت‌های ارزش افزوده دچار نشود؛ شرکت‌هایی که در بازار ۲۶۰۰ میلیارد تومانی هستند اما هیچ‌کس اسم یکی از آنها را نمی‌شناسد.

«محمدجواد آذری جهرمی» با ذکر این نکته که ICT تبدیل به «پرفسور بالتازار» همه صنایع و حوزه‌ها شده تصریح کرد که راه حل هوشمندسازی شهری دیگر نباید یک شعار باشد چرا که کلانشهر‌ها را بدون هوشمندسازی نمی‌توان کنترل کرد. او باور دارد که ترند شهرنشینی در دنیا رو به افزایش است و کلانشهرها روز به روز بزرگتر می‌شوند:

«اگر هر روز شهرداری نتواند میزان آلودگی، ترافیک و مسائلی از این دست را رویت کند، مدیریت کور خواهد بود. تکنولوژی به اسم اینترنت اشیا آمده تا بتواند این مسائل را پیاده‌سازی کند. تکنولوژی بیگ دیتا برای تحلیل داده‌ها آمده است، تمام این‌ها باید به خروجی برای بهبود زندگی مردم تبدیل شود.»

به گفته جهرمی ارزش افزوده واقعی این است که داده‌های شهری باز شود و جوانان از آن خلق ثروت کنند؛ او معتقد است اگر این دیتاها فقط به دست گروهی خاص برسد، رضایت مردم جلب نمی‌شود: «اگر اشتراک داده‌ها به شکل اصولی انجام نشود اتفاقی شبیه اتفاقی که در خدمات ارزش افزوده رخ داد، به وقوع می‌پیوندد که سالانه اعداد بسیار زیادی در آن بین رد و بدل می‌شود و کسی از آن مطلع نیست.»

جهرمی ادامه داد: «مگر می‌شود در بازار ۲۶۰۰ میلیارد تومانی سالانه، مردم حتی یک بازیکن اصلی در این عرصه را نشناسند. زمانی که از مبارزه با کلاهبرداری‌های خدمات ارزش افزوده صحبت کردیم، طرفداران این خدمات اعلام کرده‌اند ۳۰ هزار شغل با پایان ارزش افزوده از بین خواهد رفت. اگر واقعا این تعداد شغل ایجاد شده، چطور هیچ‌کدام از مردم حتی نام یکی از این شرکت‌های ارزش افزوده را نمی‌دانند؟»

وزیر ارتباطات باور دارد که اگر آزادسازی داده و اشتراک‌گذاری خلاقیت‌ها به مسابقه گذاشته نشود، نتیجه ملموس نخواهد داشت: «توجه به نقش هوشمندسازی در ارائه خدمات به مردم به شکل شفاف صورت بگیرد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • MOHAMMAD pourabdullah
  MOHAMMAD pourabdullah | ۱۱ آبان ۱۳۹۸

  یکی باید پیگیری مال مردم خوری خودت بشه. با آوردن ریجستر دست قاچاقچيان قطع نکردی فقط بیست درصد رو قیمت موبایل آوردی و ریختی تو بیت المال تو سیاست مدارا واسه خودت طرفدارا جمع کردی واسه آینده خودت تو سیاست مملکت. و حتی کاندیدای ریاست جمهوری که ازت همایت کنن

  • Majid Mashhadi
   Majid Mashhadi | ۱۱ آبان ۱۳۹۸

   سگ زرد برادر شغاله چیه ی ارزش افزوده پیدا کرده ول نمیکنه دقیقا چه خدماتی دادی از وقتی وزیر شدی؟ فقط یکیشو بگو به جز اینکه با طرح بیماری رجیستری گوشی دهنمون اسفالت کردی

مطالب پیشنهادی