ساعت کاری انعطاف پذیر برای همه؛ چهار نکته که مدیران باید بدانند

دنیای کار کردن به سرعت در حال تغییر است و با افزایش امید به زندگی و تغییرات مربوط به بازار کار، نوع کار کردن ما نیز کمی پیچیده‌تر شده است. یکی از این تغییرات مربوط به رفت و آمد‌های مکرر در طول هفته از یک نقطه ثابت به نقطه ثابت دیگر است. اگر شلوغی خیابان را هم در نظر بگیرید که شرایط از این هم بدتر می‌شود. به این‌ها آلودگی هوا را هم اضافه کنید. اما اگر بگوییم که برای این کار راه حلی وجود دارد، چه واکنشی نشان می‌دهید؟ با ما همراه باشید تا چگونگی پیاده‌سازی ایده «ساعت کاری انعطاف پذیر» را بررسی کنیم.

ایده ساعت کاری انعطاف پذیر برای کارمندان و کارفرمایان بسیار جذاب است. این ایده به بسیاری از کارمندان کمک می‌کند که دوباره انگیزه لازم برای کار کردن را پیدا کنند. همچنین کارفرمایان نیز می‌تواند مقادیر زیادی پول صرفه‌جویی کرده و به دنبال ارائه شرایط کاری منعطفی باشند که تمام جوانب مهم را در نظر بگیرد.

تحقیقات اخیر بیش از ۳۰۰ شرایط مختلف ساعت کاری انعطاف پذیر را بررسی کرده و به نتایج جالبی رسیده و برای مثال «ساعت کاری انعطاف پذیر»، کار پاره وقت، کار ساعتی و کار پروژه‌ای را هم در بر می‌گیرید. نتایج نشان می‌دهد ۸۷ درصد کارمندان به این سبک از کار کردن علاقه بسیاری دارند. در نتیجه اجرای درست و مدیریت این ایده امری بسیار حیاتی است. در ادامه ۴ روش مختلف برای مدیریت این سبک از کار را معرفی می‌کنیم تا بتوانید از روش درست، شرایط کاری مناسب را برای کارمندان خلق کنید.

داشتن یک سوپروایزر کار بلد

ساعت کاری انعطاف پذیر

اولین گام، آموزش درست مدیران برای مدیریت شرایط ساعت کاری انعطاف پذیر است. برای این منظور داشتن یک سوپروایزر کار بلد بسیار مهم بوده، زیرا بسیاری از مدیران نیز ممکن است شرایط کاری منعطف را به درستی مدیریت نکنند و باعث سرگیجه کارمندان شوند. به همین دلیل اگر روی آموزش درست یک سوپروایزر سرمایه‌گذاری نکنید، شرایط کاری منعطف جواب نخواهد داد.

بسیاری از مدیران به نیروی کار خود، وظیفه جدیدی محول می کنند و ممکن است حتی درخواست کار جدیدی کنند که در صورت آماده نشدن سر وقت آن، جریمه نیز داشته باشد. در نتیجه اگر صاحب کسب و کار کوچکی هستید و قصد دارید از این ایده استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم در ابتدای کار سوپروایزرهای زبردست استخدام کنید تا در آینده بتوانید بیش‌ترین بهره را از این ایده ببرید.

منعطف بودن در انعطاف پذیری

ساعت کاری انعطاف پذیر

گام بعدی برای اجرای درست ایده فوق، مربوط به انعطاف پذیر بودن خود پدیده است. یعنی باید به گونه‌ای این ایده را پیاده‌سازی کنید که تمام کارمندانتان بتوانند از آن بیش‌ترین بهره را ببرند. برای این منظور باید تمام کارکنان در یک فضای مشخص جمع شوند و شرایط و زمان مناسب برای کار کردن خود را مطرح کنند، تا سوپروایزر بتواند به خوبی شرایط را بررسی کرده و برنامه‌ریزی درست را در اختیار کارمندان قرار دهد.

ساعت کاری انعطاف پذیر اجازه می‌دهد در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید، پس بهتر است که به کارمندانتان این اختیار را بدهید تا با ارائه نظرات خود، اجرا و پیاده سازی آن را تسهیل کنند. ممکن است شرایط کاری همواره ثابت نماند و طی اتفاقات خاصی، نیار به تغییر زمان‌های پیش‌نهادی داشته باشید. پس بهتر است هر از چند گاهی با کارمندانتان در این رابطه گفت و گو کنید.

بازتعریف بهره‌وری

ساعت کاری انعطاف پذیر

به عنوان یک کارفرما، نباید بهره وری کارمندان را در حضور مستمر آن‌ها طی حضور در ساعات مشخصی بدانید. تحقیقاتی به عمل آمده است که نشان می‌دهد حضور کارمندان که کمی هم اجبار پشتش باشد، بهره‌وری را بسیار کاهش داده و شرایط کاری را پیچیده‌تر هم می‌کند. به همین دلیل بهتر است معیار بهره‌وری کارمندان را از حضور مستمر در مکان خاص، به چیز‌های مهم‌تری تغییر دهید.

برای این منظور، بهتر است به جای حضور مستمر کارمندان در شرکت، پایان یافتن یک پروژه سر زمان مقرر شده یا همکاری موفق اعضای گروه را در نظر بگیرید. یا این که حتی کیفیت بالای گزارش کار را ملاک بهره‌ور بودن بدانید. در نظر گرفتن این معیار‌ها بسیار هوشمندانه‌تر از این است که مطمئن شوید کارمندتان حتما رأس ساعت ۸ در شرکت حضور دارد.

شرایط کاری منعطفتان را تبلیغ کنید

ساعت کاری انعطاف پذیر

اگر می‌خواید استعداد‌های ناب را برای شرکتتان استخدام کنید، بهتر است در شرایط استخدام، منعطف بودن را ذکر کنید. برای مثال افرادی که در حال حاضر با شرایط منعطف کار می‌کنند، دیگر یکی از ویژگی‌های کاری خود را از دست نمی‌دهند تا برای شرکت شما کار کنند. پس بهتر است تا می‌توانید ایده ساعت کاری انعطاف پذیر را در بوق و کرنا کنید.

یکی از مراکز آماری، اطلاعات جالبی را در این رابطه منتشر کرده است. حدود ۹۰ درصد از کارکنان بریتانیا از ایده ساعت کاری انعطاف پذیر استقبال کرده‌اند. اما در سال ۲۰۱۹ تنها ۱۵ درصد از شرکت‌ها برای چنین ایده‌ای تبلیغات انجام داده‌اند. پس با این کار، این کارفرمایان حدود ۷۵ درصد از بازار نیروی کار را پوشش نداده‌اند و در نهایت نیروی کار مستعد نیز استخدام نخواهند کرد.

ایده ساعت کاری انعطاف پذیر بیش از گذشته در کانون توجهات قرار گرفته و اتفاقا تاثیرات مثبتی هم داشته است. برای مثال بهره‌وری و حفظ نیروی کار بسیار بالا رفته و غیبت کارکنان به بهانه‌های مختلف نیز به شکل محسوسی کاهش یافته است. در نهایت نه تنها کارفرمایان بیش‌ترین میزان سود را از این راه کسب می‌کنند، بلکه کارمندان نیز با داشتن یک زندگی کاری متعادل، بهره‌وری و انگیزه بیش‌تری خواهند داشت.

ساعت کاری انعطاف پذیر

همچنین تحقیقاتی که در رابطه با ایده ساعت کاری انعطاف پذیر صورت گرفته نشان می‌دهد که بیش‌تر افراد مسن‌، از این حالت کاری استقبال مي‌کنند. بدین صورت شما به عنوان کارفرما می‌توانید به راحتی از این نیروی کار نیز بهره‌مند شوید، زیرا ایده ساعت کاری انعطاف پذیر کلید ایجاد فضای کاری مناسب برای تمام سنین است. اگر هم دوست‌دار محیط زیست باشید، از تولید کاز کربن دی اکسید به میزان قابل توجهی جلوگیری خواهید کرد.

در نهایت برای اجرای درست ایده ساعت کاری انعطاف پذیر، باید مدیریت درست، ایجاد شرایط کاری خلاقانه و تولید انگیزه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

مطالب مرتبط

مایکروسافت چگونه افراد را بدون مدرک دانشگاهی استخدام می‌کند؟

مایکروسافت برای بسیاری از جایگاه های شغلی رده پایین، شرط مدرک تحصیلی را برداشته و تمام کارجویان مشتاق را دعوت به ارسال رزومه کرد است.مدیران مایکروسافت در مصاحبه ای با سایت Business Insider در مورد دلایل چنین رویکردی صحبت کردند. به گفته آنها برداشتن شرط مدرک دانشگاهی برای جایگاه های شغلی رده پایین، به مایکروسافت... ادامه مطلب

سه مهارت نرم که شانس شما برای استخدام را افزایش می‌دهد

در دهه های قبل برای پیدا کردن شغل کافی بود در زمینه مورد نظر کارفرما مهارت داشته باشید اما این روزها اوضاع فرق کرده. حالا بسیاری از کارفرماها علاوه بر توانایی های تخصصی نظیر حسابداری و برنامه نویسی به دنبال ویژگی های دیگری در متقاضیان می گردند که «مهارت نرم» نامیده می شود. این مهارت... ادامه مطلب

راز موفقیت در مصاحبه کاری: مانند کارفرما فکر کنید

اگر برای یک فرصت شغلی اقدام می‌کنید یا حتی اگر زمان مصاحبه کاری خود را نیز تعیین کرده‌اید، چه کاری از دستتان برمی‌آید تا قرارداد را همان‌جا امضا کنید و با سری بلند از اتاق جلسه خارج شوید؟ در این مقاله سعی شده تا با ذکر چند نکته کلیدی، احتمال تصدی شغل جدیدتان را افزایش... ادامه مطلب

ارتباطات؛ مهمترین رکن موفقیت در کسب و کار

بسیاری از کسب و کار‌ها فکر می‌کنند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، در حالی که نمی‌دانند تنها یک مشکل وجود دارد که مانع پیشرفت کارها می‌شود: ارتباطات. نکته اینجاست که رفع این مشکل، آنقدرها هم سخت نیست. اما بگذارید این مشکل را اول بشناسیم تا بتوانیم راه‌حلی برای حل آن ارائه دهیم.... ادامه مطلب

بهترین روش برای ارزیابی عملکرد شغلی کارکنان چیست؟

ارزیابی کارکنان در سازمان ها عمدتا بر اساس معیارهای تعیین شده توسط منابع انسانی صورت می گیرد اما در مواردی از این دست دیدگاه مدیران هم نقش دارند. این دیدگاه ها عمدتا بر اساس مقایسه کارکنان با هم یا میزان پیشرفت آنها نسبت به گذشته صورت می گیرد اما هرکدام از این روش ها مزایا و... ادامه مطلب

آیا افراد باهوش حتما پولدار می‌شوند؟

در حالی است که از نظر بسیاری هوش بالا در رقم زدن آینده ای درخشان بیشترین تاثیر را دارد، مطالعات نشان داده تاثیر شخصیت روی موفقیت افراد بیش از سطح بهره هوشی یا IQ است.هرچند بسیاری تصور می کنند فرزندشان به خاطر بهره هوشی بالا حتما آینده ای درخشان خواهد داشت اما بر اساس مطالعات «جیمز ژوزف هکمن»،... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟