متوسط فروش ماهانه فروشندگان فعال در دیجی‌کالا ۲۳ میلیون تومان است

دیجی‌کالا سومین گردهمایی خود با فروشندگانش را برگزار کرد. ۲۵۰۰ فروشنده‌ی منتخب از میان ۳۰ هزار فروشنده‌ی دیجی‌کالا در این مراسم حاضر شدند و مدیران این فروشگاه اینترنتی آخرین آمارها و برنامه‌های مربوط به دیجی‌کالا و مارکت پلیس را اعلام کردند. در این مراسم همچنین اعلام شد که یلدای شگفت‌انگیز دیجی‌کالا، از تاریخ ۲۷ الی ۳۰ آذرماه برگزار می‌شود. با این حال مهم‌ترین آماری که از سوی مدیرعامل دیجی‌کالا اعلام شد، متوسط فروش ماهانه ۲۳ میلیون تومانی برای فروشندگان فعال در مارکت‌پلیس دیجی‌کالا بود.

«حمید محمدی»، موسس و مدیرعامل دیجی‌کالا در این رویداد اعلام کرد تعداد کاربران اینترنت موبایل از سال ۹۳ تا ۹۷، از ۷ میلیون به ۶۲ میلیون کاربر در ایران رسیده و از سوی دیگر، تعداد تراکنش‌های آنلاین در ایران نیز از ۵۷ میلیون در سال ۹۲ به بیشتر از ۱.۱ میلیارد تراکنش در سال ۹۷ رسیده است. او سپس اعلام کرد که سهم خرده فروشی آنلاین از کل بازار خرده فروشی در ایران، بین ۱ الی ۲ درصد است. این در حالیست که چین با ۲۴ درصد و انگلیس با ۲۰.۶ درصد، در جهان پیشتاز حوزه خرده فروشی آنلاین هستند. او در همین رابطه به شکاف موجود در ایران اشاره کرد و گفت:

«سهم خرده فروشی آنلاین در ترکیه که کشور همسایه ماست و تشابه‌های بسیاری هم با ایران دارد، ۴.۷ درصد است. ایران اما سهم ۱ الی ۲ درصدی دارد. این یک خبر بد برای اقتصاد دیجیتال ایران است چون در مقایسه با همسایه‌اش سهم کمتری دارد، اما از طرفی این یک خبر خوب است که نشان می‌دهد در یک تا دو سال آینده پتانسیل بالایی وجود دارد و به سادگی می‌توانیم به ۵ الی ۶ درصد برسیم.»

محمدی اعلام کرد که بزرگ‌ترین مسئولیت اجتماعی دیجی‌کالا، حمایت از کسب‌وکارهای ایرانی است: «می‌خواهیم همه کسب‌وکارهای ایرانی این توانایی را داشته باشند که با کم‌ترین هزینه، انرژی و به ساده‌ترین شکل، کالای خودشان را به در بازاری به وسعت ایران عرضه کنند. نقش ما به عنوان یک پلتفرم مارکت‌پلیس، توانمند کننده کسب‌وکارها است تا دیگر صنعت‌گر یا تولید‌کننده‌ی ایرانی، دغدغه‌‌ای به جز تولید نداشته باشد.»

مدیرعامل دیجی‌کالا سپس به سراغ ارائه آمارهایی از این فروشگاه اینترنتی رفت و اعلام کرد که اکنون حدود ۲۰ میلیون نفر یا یک چهارم مردم ایران به شکل ماهانه از طریق وب یا اپلیکیشن از این پلتفرم دیدن می‌کنند:

«اگر بخواهیم همین مسئله را با مارکت‌پلیس‌های تجارت الکترونیکی کشورهای منطقه مقایسه کنیم، اکنون دیجی‌کالا پرمخاطب‌ترین فروشگاه آنلاین ایران و خاورمیانه است. حتی با وجود حضور آمازون در حاشیه خلیج فارس یا حضور علی‌بابا در بازار ترکیه.»

او همچنین اعلام کرد که دیجی‌کالا بیشتر از ۹۰ درصد سهم بازار خرده فروشی آنلاین، البته به شکل ساختارمند و نه از طریق شبکه‌های اجتماعی را به خودش اختصاص داده است. محمدی همچنین خبر داد که در حال حاضر کالاهای این فروشگاه به ۱۱ هزار و ۱۳۲ روستا نیز ارسال می‌شوند.

نقطه‌های آبی رنگ روی تصویر، ۱۱ هزار روستایی را نمایش می‌دهند که دیجی‌کالا محصولاتش را به آن‌ها ارسال کرده‌است.

محمدی اعلام کرد دورترین سفارشی که تاکنون دیجی‌کالا تحویل مشتری داده، در روستای پسابندر (جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان) با فاصله‌ای ۱۸۹۴ کیلومتری از تهران بوده است.

اما مهم‌ترین بخش از ارائه موسس دیجی‌کالا، مربوط به رشد تعداد کسب‌وکارهای ایرانی در مارکت‌پلیس این فروشگاه اینترنتی بود. محمدی اعلام کرد که اکنون ۳۰ هزار فروشنده در این پلتفرم حضور دارند که نسبت به نیمه دوم سال ۹۷ رشد قابل توجهی داشته است. محمدی همچنین اعلام کرد که متوسط فروش ماهانه هر فروشنده فعال در مارکت پلیس، در نیمه اول سال ۹۸ رقم ۲۳ میلیون تومان بوده است.

در این میان اعلام شد که صرفاً یک فروشنده، در مرداد ماه ۲۰ میلیارد تومان فروش داشته. محمدی در همین رابطه گفت: «با همه رقابتی که در مارکت پلیس وجود دارد، همین رکورد نشان می‌دهد که چه فرصتی برای فروشندگان وجود دارد. در صورتی که قیمت مناسب، تنوع کالای مناسب و مزیت رقابتی وجود داشته باشد، پتانسیل بالایی وجود دارد.»

نکته مهم دیگری که مدیرعامل دیجی‌کالا به آن اشاره کرد، تنوع محصولی بالا در این فروشگاه و سهم بسیار اندک خود دیجی‌کالا از فروش مستقیم بود:

«در حال حاضر ۱.۷ میلیون تنوع کالایی در دیجی‌کالا وجود دارد که مارکت پلیس حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد این تنوع کالایی را تشکیل می‌دهد. اما اگر بخواهیم این حجم از تنوع را با خرده فروش‌های غیر آنلاین در ایران مقایسه کنیم، بزرگترین هایپرمارکت‌ها در ایران بین ۱۰ الی ۲۰ هزار تنوع کالایی دارند. این تنوع با ۱.۷ میلیون تنوع کالایی در دیجی‌کالا قابل مقایسه نیست.»

محمدی اعلام کرد به این دلیل که ۹۰ تا ۹۵ درصد از کالاها در دیجی‌کالا از طریق مارکت‌پلیس و سایر فروشندگان عرضه می‌شوند، فروشنده‌ها بسیار بیشتر از خود دیجی‌کالا در خلق تجربه خوشایند خرید سهم دارند. محمدی در همین رابطه گفت:

«۸۱ درصد از مشتریان، از کیفیت کالای خریداری شده رضایت داشته‌اند. میزان عرضه کالای تقلبی، یک صدم درصد است. این عدد اگرچه کم اما بسیار مهم است. متوسط بازگشت کالا توسط مشتری به دلیل خطای فروشنده، ۷ دهم درصد است. این آمارها در مجموع درخشان است و می‌توان به آن افتخار کرد، حتی وقتی آن را با آمازون یا سایر فروشگاه‌های بزرگ اینترنتی در جهان مقایسه کنیم. اما برای ما رضایت‌بخش نیست و تصور می‌کنیم هنوز جای کار دارد.»

مدیرعامل دیجی‌کالا از هدف‌گذاری‌های این فروشگاه برای ۴ سال آینده خبر داد و گفت این هدف‌گذاری از ابتدای سال ۹۸ آغاز شده و تا سال ۱۴۰۱، در نظر گرفته شده تا مشتریان فعال دیجی‌کالا به ۴۰ میلیون نفر برسند:

«این یعنی از جمعیت ۸۰ میلیونی ایران، ۴۰ میلیون نفر مشتری منحصر به فرد فعال داشته باشیم که سفارش می‌دهند. هدف بعدی این است که همیشه بهترین قیمت چه در مقایسه با فضای آنلاین و چه در مقایسه با فضای آفلاین را داشته باشیم. ما این اهداف را انتخاب کردیم چون فکر می‌کردیم دلیلی وجود ندارد که همه از پلتفرمی در سطح ملی مانند دیجی‌کالا خرید نکنند. در نتیجه از نظر ما آوردن نیمی از جمعیت ایران در این پلتفرم، باید ممکن باشد.»

در این مراسم همچنین اعلام شد که یلدای شگفت‌انگیز دیجی‌کالا از ۲۷ الی ۳۰ آذرماه به مدت ۴ روز برگزار خواهد شد و دیجی‌کالا پیش‌بینی می‌کند در این بازه زمانی ۴ روزه، بیشتر از ۳۲ میلیون بازدید از این فروشگاه به عمل آید. از سوی دیگر بیشتر از ۷ هزار فروشنده‌ی منتخب نیز در یلدای شگفت‌انگیز با ارائه‌ی ۱.۳ میلیون تنوع محصولی حضور خواهند داشت.

مطالب مرتبط

مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر چگونه استارتاپ‌ها را پذیرش می‌کند؟

کار کردن روی ایده‌های استارتاپی همواره یکی از چالش‌برانگیز‌ترین کارهاست. حالا تصور کنید ایده شما در حوزه بهداشت و سلامت، آموزش، محیط زیست و آب و انرژی است. همان طور که می‌دانید جذب سرمایه برای این ایده‌ها کار چندان ساده‌ای نیست و احتمالا چند راه بیشتر پیش رو ندارید: یا اینکه بخشی از سهامتان را... ادامه مطلب

تاریخ درباره نتیجه اخراج کارکنان در زمان بحران چه می‌گوید؟

دنیای فناوری این روزها شاهد تعدیل هزاران نیرو در شرکت‌های بزرگ و کوچک داخلی و خارجی است. شرکت‌ها در بیانیه از تاثیرات منفی بحران کرونا بر کسب و کار و تعدیل از سر ناچاری سخن به میان می آورند اما با نگاهی به سابقه IBM طی بحران «رکورد بزرگ» می بینم که اخراج نیروها همیشه... ادامه مطلب

حرکت اول در استارتاپ «همراه مکانیک» سرمایه‌گذاری کرد

شنیده می‌شود که «همراه اول»، توسط واحد سرمایه­ گذاری خطرپذیر خود موسوم به «حرکت اول»، در استارتاپ «همراه مکانیک» سرمایه‌گذاری قابل توجهی انجام داده است. همراه مکانیک استارتاپی است که از سال ۱۳۹۲ کارشناسی خودرو را به شکل منظم و ساختار یافته به کاربران ارائه می‌دهد.به گزارش دیجیاتو، مذاکره‌ی میان همراه مکانیک و حرکت اول... ادامه مطلب

ویروس کرونا چگونه آینده شغل‌ها را دستخوش تغییر می‌کند؟

ویروس کرونا تا چندین ماه آینده مهمان ما خواهد بود، اما شاید تاثیرات آن تنها محدود به چند ماه دیگر نباشد و تغییرات دائمی در اطراف ما ایجاد کند. بسیاری از افراد در سراسر جهان دورکار شده‌اند یا شرکت‌ها به سلامت کارمندان خود بیش از گذشته اهمیت می‌دهند، بنابراین با وجود مشکلاتی که امروزه بخاطر... ادامه مطلب

استارتاپ برادران ایرانی جدیدترین یونیکورن کانادا؛ «اپلای برد» ۱.۴ میلیارد دلار ارزش دارد

استارتاپ «اپلای برد» (Applyboard) که ۳ برادر ایرانی موسس آن هستند موفق شد با وجود بحران کرونا ۷۵ میلیون دلار سرمایه جذب کند و با بیش از یک میلیارد دلار ارزش، به کلوپ استارتاپ‌های یونیکورن فناوری آموزشی ملحق شود.اگر دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، حتماً نام اپلای برد... ادامه مطلب

دیجی‌کالا در استارتاپ کمدا سرمایه‌گذاری کرد

بنیانگذار «کمدا» خبر از سرمایه‌گذاری دیجی‌کالا در این استارتاپ داده است. «ثنا خالصی» اعلام کرده که با سرمایه‌گذاری دیجی‌کالا در این استارتاپ، «اسمارت آپ» که پیش‌تر جزو سرمایه‌گذاران کمدا بود از این مجموعه خارج شده است.بر اساس نوشته‌ای که خالصی منتشر کرده، آنها از تابستان ۹۸ به دنبال جذب سرمایه در تیم کمدا بودند چرا... ادامه مطلب

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟