تعویض نمایشگر هواوی میت ایکس به اندازه خرید آیفون 11 پرو هزینه دارد

هواوی به تازگی هزینه تعویض بخش های مختلف گوشی تاشوی میت ایکس را منتشر کرده که بر اساس آن، تعویض نمایشگر این گوشی به اندازه قیمت آیفون 11 پرو هزینه روی دست کاربر می گذارد.

سال 2019 برای اولین بار شاهد عرضه گوشی های تاشو از سازندگان بزرگ دنیای موبایل بودیم. سه عضو شاخص این خانواده کم جمعیت یعنی سامسونگ گلکسی فولد، موتورولا ریزر 2019 و هواوی میت ایکس هستند که البته آخری هنوز به شکل رسمی وارد بازار جهانی نشده است.

جنگ تجاری آمریکا و چین باعث شد تا عرضه میت ایکس چند بار به تعویق بیفتد و نهایتاً فقط در بازار چین فروخته شود. البته چینی ها به خوبی از این گوشی استقبال کردند و طی مدت کوتاهی موجودی این محصول خاص به فروش رفت. هواوی برای عرضه جهانی میت ایکس مشکلات زیادی را پیش رو دارد که یکی از آنها، قیمت بسیار بالای آن است. این محصول 2400 دلاری حتی در سطح جهان هم مشتریان اندکی خواهد داشت.

بدترین تکنولوژی های 2019

مشکل بزرگ دیگر، هزینه تعمیر فوق العاده زیاد بخش های مختلف میت ایکس است. طبق آخرین اطلاعاتی که از سوی هواوی منتشر شده، شما برای تعویض نمایشگر نه چندان بادوام این گوشی تاشو باید 1000 دلار بپردازید؛ مبلغی که برای خرید یک دستگاه آیفون 11 پرو کفایت می کند.

از جمله موارد دیگر این فهرست می توان به تعویض باتری (40 دلار)، تعویض مادربورد (509 دلار)، تعویض قاب محافظ باتری (51 دلار) و تعویض دوربین اصلی (99 دلار) اشاره کرد.

این هزینه ها را تا حدودی می شود توجیه کرد، چون میت ایکس را نباید به عنوان گوشی اصلی خریداری نمود. این محصول خاص با وجود عرضه محدود، هنوز در فاز تحقیق و توسعه قرار دارد و احتمالاً به چند سال زمان نیاز دارد تا به محصولی کاربردی و همگانی بدل گردد.

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟