اینترنت در بخش هایی از کشور وصل شد

اینترنت در بخش هایی از کشور وصل شد

نت بلاکس که یک وبسایت مدافع آزادی اینترنت در دنیا محسوب می شود دقایقی پیش با ارسال توییتی اعلام کرد که اینترنت بین المللی در ایران در حال برقراری است و هم اکنون برخی شهرها و استان ها از جمله قسمت هایی از تهران به اینترنت دسترسی دارند.

در این توییت آمده است: در حالی که ۱۱۳ ساعت از قطعی اینترنت در ایران می گذرد اتصال اندکی برقرار شده و برخی کاربران ایرانی نیز ظاهرا گزارش داده اند که دسترسی شان به اپلیکیشن های ارتباطی از جمله واتس اپ و اینستاگرام برقرار شده. نت بلاکس سطح این اتصال را ۸ درصد عنوان کرده است. این خبر در حالی منتشر می شود که شب گذشته، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد اینترنت کشور به زودی متصل می شود.

البته هنوز مشخص نیست که آیا این دسترسی موقتی است یا خیر اما با در نظر داشتن حجم خسارت وارده به شرکت های اینترنتی و پیگیری های صورت شده از سوی برخی مقامات کشور انتظار می رود این ارتباط به زودی کامل شود.

خبرگزاری ایسنا نیز از دسترسی کامل استان هرمزگان به اینترنت جهانی و برقراری دسترسی به واتس اپ و اینستاگرام خبر داده است. وبسایت انتخاب نیز گزارش داده در مناطقی از تبریز، هرمزگان، اراک، مشهد، کرمانشاه و قم اینترنت خانگی ( ADSL ) وصل شده است.

اگر در شهر یا منطقه شما نیز دسترسی به اینترنت برقرار شده لطفا نظرات خود را با ما و کاربران دیجیاتو در میان بگذارید.

اینترنت ایران
توییت پنجاه دقیقه پیش نت بلاکس. سطح دسترسی به اینترنت ۱۰ درصد

این خبر در حال به روز رسانی است...

 

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.