آتش سوزی و سیلاب خطر گسترش مواد سمی را به دنبال دارد

اداره جوابگویی دولت آمریکا (Government Accountability Office) با انتشار گزارشی از پخش آلودگی در برخی از سمی ترین مناطق این کشور به خاطر آتش سوزی های جنگلی و سیل ناشی از تغییرات اقلیمی خبر داد.

به گزارش این اداره، حدود 60 درصد از این مناطق در برابر رویدادهای طبیعی آسیب پذیر هستند و میزان آسیب پذیری با تغییرات اقلیمی شدیدتر می شود.

برخی مناطق در ایالات متحده آنقدر سمی هستند که توسط آژانس حفاظت از محیط زیست این کشور در لیست اولویت های ملی (National Priorities List) قرار گرفته اند. این مناطق «سوپرفاند» (Superfund) نام دارند و از بین 1571 منطقه غیر فدرال که توسط اداره جوابگویی این کشور بررسی شده اند، 945 منطقه در برابر برخی از شدیدترین تأثیرات تغییرات اقلیمی آسیب پذیر بوده اند.

تور کیش

سیل مواد سمی را از مناطق سوپرفاند منتقل می کند

اداره مذکور با مشخص کردن این مناطق روی یک نقشه تعاملی، احتمال آسیب پذیر بودن این مناطق در برابر آتش سوزی های جنگل، طوفان، بالا آمدن سطح دریا یا سیل های رودخانه ای و ساحلی را اندازه گیری کرد.

یکی از سخنگوهای این اداره می گوید آژانس حفاظت از محیط زیست باید از مناطق آسیب پذیر محافظت کرده و از پخش نشدن مواد سمی از این مناطق اطمینان حاصل کند. نگرانی اصلی این اداره از مناطقی است که در نزدیکی شهرهای پر جمعیت واقع شده اند.

پس از طوفان هاروی که سال 2017 رخ داد، سیلاب ها با خود مقادیر زیادی مواد سمی سرطان زا و مضر برای اعصاب و کبد را به همراه آوردند. پس از طوفان، مقامات رسمی سطوح مواد سمی ته نشین شده در رودخانه های اطراف را بیش از 2 هزار برابر مقدار مجاز گزارش کردند. به گفته اداره مورد بحث، این منطقه سمی هنوز در برابر طوفان و بالا آمدن سطح آب آسیب پذیر است.

آتش سوزی کار (Carr) که سال 2018 مناطقی در نزدیکی کالیفرنیای شمالی را سوزاند، به معدن بسیار سمی این منطقه به نام Iron Mountain Mine نیز سرایت کرد. این منطقه سرشار از فلزات سنگین بوده و تهدیدی جدی برای حیات وحش این منطقه و ماهی های قزل آلا و سالمون محسوب می شود.

جنگل‌های آمازون

آتش سوزی سیستم تصفیه آب را از بین برد ولی با تلاش آتش نشانان از سرایت آتش به هسته معدن جلوگیری شد. در صورتی که آتش به این نقطه می رسید، سبب وقوع انفجار و بروز فجایع زیست محیطی می شد و سلامت جانوران را به خطر می انداخت.

نگرانی بعدی، غیبت تغییرات اقلیمی در برنامه های آژانس محافظت از محیط زیست این کشور بوده که در دولت ترامپ با عقب گرد مواجه بوده است. اداره جوابگویی دولت آمریکا چهار توصیه برای مدیریت بهتر خطرات ناشی از مناطق سوپرفاند به آژانس حفاظت از محیط زیست ارائه این کشور کرده است.

آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا تاکنون فقط با یکی از توصیه ها موفقت کرده که آن مشخص کردن حد و حدود مناطق سمی در لیست اولویت های ملی است.

مطالب مرتبط

دانشمندان ارتباط بین آلودگی هوا و چند بیماری جدید را کشف کردند

تحقیقات جدید نشان می دهند قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا حتی برای مدت بسیار کوتاه، می تواند شما به خاطر بیماری های جدیدی روانه بیمارستان کند. این نتایج می تواند راهکارهای کیفیت هوا در سرتاسر جهان را دستخوش تغییر نماید.منظور از آلودگی هوا در این تحقیق، آلودگی ناشی از ذراتی با قطر کمتر از... ادامه مطلب

هشدار جدی سازمان ملل متحد: تلاش ها برای کاهش گرمایش زمین کافی نیست

سازمان ملل متحد گزارش تازه ای را در رابطه با تغییرات اقلیمی منتشر کرده و همانطور که انتظارش می رفت در این گزارش ضمن هشدار نسبت به افزایش بی سابقه دما، اعلام کرده وعده های فعلی برای کاهش گازهای گلخانه ای و دستیابی به اهداف مطرح شده در توافق اقلیمی پاریس کافی نیستند.در این گزارش... ادامه مطلب

تأثیر فضای سبز روی طول عمر انسان اثبات شد

بزرگ ترین تحقیقی که تاکنون روی ارتباط بین محیط اطراف و طول عمر انسان انجام شده، به نتیجه ساده اما مهمی رسیده است: اگر می خواهید عمر طولانی تری داشته باشید، فضای سبز اطرافتان را بیشتر کنید.دانشمندان به تازگی تحقیق جامعی را در هفت کشور روی حدود 8 میلیون نفر انجام داده اند. دیوید روخاس،... ادامه مطلب

سازمان جهانی هواشناسی: سطح کربن جو به بالاترین میزان در ۳ میلیون سال گذشته رسید

سازمان جهانی هواشناسی (WMO)، گزارش سالانه گازهای گلخانه ای را منتشر کرده و همانطور که پیش بینی می شد حاوی خبرهای خوبی نیست.سال 2018 میانگین غلظت گاز دی اکسید کربن (CO2) اتمسفر زمین، 407.8 بخش در میلیون (ppm) گزارش شد که در چند میلیون سال گذشته بی سابقه بوده. در قسمت نتیجه گیری این گزارش... ادامه مطلب

پاکسازی نصف زمین از انسان روی زندگی 1 میلیارد نفر تأثیر دارد

بر اساس تحقیقات جدید، پاکسازی نیمی از سطح زمین از انسان ها برای حفاظت از محیط زیست می تواند زندگی بیش از یک میلیارد نفر را تحت تاثیر قرار دهد.محققان به منظور بررسی پیامدهای انسانی طرح «نصف زمین» (Half Earth)، تحقیقات خود را انجام دادند. این ایده سال 2016 توسط زیست شناسی به نام «ادوارد... ادامه مطلب

ممکن است ونیز تا پایان قرن جاری برای همیشه زیر آب برود

دانشمندان هشدار داده اند که همزمان با بالا آمدن سطح آب دریاها و فرو رفتن هر چه بیشتر ونیز در آب تا پایان قرن حاضر، جاری شدن سیلاب در این شهر از ایتالیا متداول تر می شود و احتمالا این شهر برای همیشه زیر آب می رود.در هفته ای که گذشت ونیز که در زمره... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟