حفره امنیتی در وب سایت وان پلاس اطلاعات کاربران را افشا کرده است

حفره امنیتی در وب سایت وان پلاس اطلاعات کاربران را افشا کرده است

حفره امنیتی در وب سایت وان پلاس اطلاعات کاربران را افشا کرده است

وان پلاس می‌گوید که وب سایت این شرکت هک شده و اطلاعات کاربران به بیرون درز کرده است. بر اساس گفته‌های این کمپانی، اطلاعاتی نظیر اسامی کاربران، ایمیل، شماره تماس و آدرس محل سکونت آن‌ها در اختیار گروه هکری قرار گرفته است.

کمپانی وان پلاس می‌گوید به جز اطلاعات فوق، هکرها نتوانستند داده دیگری از این وب سایت به دست بیاورند و اطلاعات پرداختی کاربران، حساب‌های کاربری و رمز عبور آن‌ها همگی امن مانده است. با این حال این کمپانی کاربرانی که متاثر از این اتفاق بوده‌اند را آگاه کرده است.

وان پلاس در بخش پرسش و پاسخ وب سایت خود به کاربران اطلاع داده که درز کردن داده‌ها، هفته پیش رخ داده و از آن زمان تاکنون در حال واکاوی وب سایت خود بوده‌ تا از روزنه‌های امنیتی مشابه جلوگیری کند. با این حالا این کمپانی به کاربران اطلاع نداده است که چرا این بازنگری در امنیت سایت یک هفته به طول انجامیده یا حتی چرا پس از یک هفته کاربران را از این اتفاق آگاه کرده است.

وان پلاس

کمپانی وان پلاس از مشخص کردن تعداد کاربرانی که داده‌هایشان لو رفته نیز خود داری کرده و صرفا به متن داخل پرسش و پاسخ بسنده کرده است. همچنین عواقب لو رفتن اطلاعات کاربران را نیز چندان خطرناک نمی‌داند و از نظر این کمپانی ممکن است که کاربران شاهد ایمیل‌های فیشینگ یا ایمیل‌هایی با ماهیت کلاه برداری باشند.

البته لازم به ذکر است که این اولین بار نیست کمپانی وان پلاس در معرض چنین حملاتی قرار می‌گیرد. اوایل سال ۲۰۱۸ نیز این کمپانی اعلام کرد که اطلاعات کارت بانکی ۴۰ هزار کاربر به بیرون درز کرده است. با این حال این کمپانی بیکار ننشسته و به کاربران اعلام کرده که با یکی از پلتفرم‌های امنیتی مطرح در حال همکاری است تا وب سایت خود را امن‌تر کند. همچنین این کمپانی در نظر دارد تا جوایزی را به منظور پیدا کردن باگ و حفره امنیتی به داوطلبان اهدا کند.

با این وجود کاربران ممکن است از این کمپانی سوال کنند که چرا در همان سال ۲۰۱۸ به فکر امن کردن وب سایت خود نبود؟

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل