استقبال فوق‌العاده از سایبرتراک؛ ۲۰۰ هزار نفر در صف خرید خودروی مریخی تسلا

استقبال فوق‌العاده از سایبرتراک؛ ۲۰۰ هزار نفر در صف خرید خودروی مریخی تسلا

هرچند رونمایی از وانت برقی سایبرتراک کاملا طبق برنامه پیش نرفت اما این ماشین منحصر به فرد پیش فروش شگفت انگیزی را پشت سر گذاشته است.

به گفته ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا سایبر تراک آنقدر خودروی جذابی است که تنها سه روز پس از معرفی ۲۰۰ هزار نفر برای پیش خرید آن ثبت نام کرده اند. ماسک در جدیدترین اظهار نظر خود درباره «خودروی رسمی مریخ» دلیل خورد شدن شیشه در جریان معرفی را هم مشخص کرده است.

قیمت نسخه پایه وانت برقی سایبرتراک با قابلیت پیمایش ۴۰۰ کیلومتر مسافت با یکبار شارژ ۳۹۹۰۰ دلار است اما بهای مدل های ۶۰۰ و ۸۰۰ کیلومتری به ترتیب ۴۹۹۰۰ و ۶۹۹۰۰ دلار عنوان شده است. ظاهرا این قیمت باب میل آمریکایی ها است چون در فاصله ۷۲ ساعت از زمان معرفی، دستکم ۲۰۰ هزار نفر این خودروی برقی را پیش خرید کرده اند، رکوردی که حتی تسلا مدل 3s هم در دستیابی به آن ناکام مانده بود.

میانگین روزانه رانندگی با هر ماشین در آمریکا ۴۸ کیلومتر است اما ماسک از عرضه پنلی خورشیدی برای سایبرتراک خبر داده که روزانه شارژ لازم برای ۲۴ کیلومتر رانندگی را تامین می کند. این میزان حتی ممکن است بعدا و از طریق پنل تاشو به ۶۴ کیلومتر هم برسد.

مدیرعامل تسلا که این روزها سرگرم تبلیغ ماشین رسمی مریخ است، ویدیویی را در توییتر منتشر کرده که در آن سایبرتراک و فورد F150 مشغول زورآزمایی با هم هستند و هرچند وانت تسلا در قسمت سربالایی قرار گرفته ولی رقیبش را به آسانی شکست می دهد.

وی همچنین علت شکستن شیشه وانت طی مراسم معرفی را وارد شدن ضربات پتک به در و تاثیر آن روی پایه شیشه عنوان کرده. به گفته ماسک اگر ابتدا آزمایش شیشه را انجام داده و سپس با پتک به جان در می افتادند، قطعا گوی فلزی شیشه را در هم نمی شکست.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.