رندرهای جدید گلکسی +S11 سنسور فوکوس خودکار لیزری را تایید می‌کنند

رندرهای جدید گلکسی +S11 سنسور فوکوس خودکار لیزری را تایید می‌کنند

رندرهای جدید گلکسی +S11 سنسور فوکوس خودکار لیزری را تایید می‌کنند

سامسونگ قصد دارد حسابی سر به سر کاربرانی بگذارد که از ترایپوفوبیا رنج می‌برند. رندرهای جدیدی که از گلکسی +S11 منتشر شده، نشان می‌دهد که علاوه بر ۵ سنسوری که انتظار داریم در این گوشی ببینیم، یک سنسور فوکوس خودکار لیزری هم مشاهده می‌شود.

اگر ماژول مستطیلی گلکسی +S11 را کنار بگذاریم، ۵ سنسور به همراه فلاش و سیستم فوکوس خودکار لیزری، تعداد حفره‌های پشت گوشی را به عدد ۷ می‌رساند. اما چرا سامسونگ کاری می‌کند که از دیدن پشت گوشیمان حس بدی به ما منتقل شود؟ همان طور که پیشتر نیز گفته بودیم، یکی از این سنسورها ۱۰۸ مگاپیکسلی خواهد بود. سامسونگ مدتی است از سیستم دوال پیکسل فوکوس در سنسورهای دوربین خود بهره می‌برد. اما به نظر می‌رسد که سنسور ISOCELL Bright HMX که در این گوشی به کار خواهد رفت، از این فناوری پشتیبانی نمی‌کند.

گلکسی +S11

در نتیجه طبیعی است که به منظور بهبود کیفیت فوکوس خودکار، این کمپانی کره‌ای از سیستم لیزری استفاده کند. همچنین ۴ سنسور دیگر نیز می توانند با بهره‌گیری از این سیستم لیزری، عکس‌هایی با فوکوس بهتر ثبت کنند. اگر به فکر سنسور پنجم هستید، باید بگوییم این سنسور از نوع ToF یا عمق‌سنج است و وظایف تصویر برداری را بر عهده ندارد.

آن طرف طیف محصولات سال آینده سامسونگ یا همان گلکسی S11e، هم اوضاع به همین منوال است. رندرهای گذشته خبر داده بودند که این گوشی به نسبت ارزان، از ۳ سنسور استفاده می‌کند. حال با استناد به رندرهایی که Ice Universe از این گوشی منتشر کرده است، می‌توان گفت که سیستم فوکوس خودکار لیزری نیز در این گوشی دیده می‌شود.

گلکسی +S11

برای بهتر دیدن این سنسور، باید در قسمت پایین و سمت راست ماژول مستطیلی شکل به دنبال آن بگردید. اما شرایط در قسمت میانی طیف محصولات سال ۲۰۲۰ کمپانی کره‌ای، به واضحی دو انتهای آن نیست. هنوز مشخص نیست که گلکسی S11 معمولی چند دوربین خواهد داشت. شاید بتوان گفت چون نوت ۱۰ پلاس سنسور ToF داشت و نوت ۱۰ معمولی از آن بی‌بهره بود، سامسونگ همین رویه را برای گلکسی S11 نیز پیش بگیرد.

با این وجود، گمانه‌زنی‌ها تا چند ماه آینده ادامه خواهد داشت و به نظر می‌رسد که تنها خود سامسونگ می‌تواند شفاف‌سازی کند که گلکسی +S11 یا گلکسی S11 چند دوربین خواهند داشت.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل